Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Garmin-ASUS Nuvifone M10: 5Mpix a navigace za dobrou cenu

28.1.2010, Pavel Bureš, Aktualita
Společnosti Garmin a Asus oficiálně představily mobilní telefon, který má ambice nahradit fotoaparát, navigaci i multimediální přehrávač. Novinka se pyšní velkým displejem, akumulátorem s nadprůměrnou kapacitou, 4 GB paměťovým úložištěm i podporou 3G sítí.
Společnosti Asus a Garmin představily další společný produkt. Jedná se již o třetí smartphone, který vznikl spoluprácí těchto dvou významných výrobců. Novinka respektuje módní trendy v oblasti ovládání, interakce mezi telefonem a uživatelem tak probíhá prostřednictvím 3,5" dotekového displeje, jehož rozlišení činí velmi zajímavých 800 x 480 obrazových bodů.

Smartphone disponuje operačním systémem Windows Mobile Professional 6.5.3, jedná se o poslední verzi systému Microsoftu pro mobilní zařízení, která nabízí finger-friendly uživatelské rozhraní, vzhledem k rozlišení a úhlopříčce displeje však lze bez problémů pracovat i s nepřizpůsobenými aplikacemi prstem. Těší nás, že výrobce neopustil tlačítka úplně, můžeme jimi stále přijmout či odmítnout telefonní hovor.Z hardwarových parametrů stojí za zmínku procesor tepající na frekvenci 600 MHz, ten by měl poskytnout dostatek výkonu nejen pro běžnou práci, ale také pro multimediální funkce a pro navigaci. Ta je dle očekávání z dílny Garminu, tedy společnosti, která patří mezi špičku v oblasti navigačního softwaru pro mobilní zařízení i pro jednoúčelové GPS jednotky. Uživatelům je k dispozici část 512 MB Flash ROM paměti, nechybí ani 4 GB úložiště. Pokud by i tahle kapacita byla pro někoho nedostatečná, je možno použít paměťovou kartu standardu microSD.

Přístroj dostal do vínku 5 Mpix fotoaparát, který kromě pořizování statických snímků dokáže vytvářet také videosekvence. Oficiální specifikace bohužel mlčí o tom, zda na zadní straně najdeme kromě čočky fotoaparátu také přisvětlovací diodu či jednoduché zrcátko. Telefon pracuje v GSM sítích, k připojení k Internetu lze použít také připojení v sítích třetí generace. Jak je dnes již zvykem, nechybí ani Bluetooth umožňující komunikaci s PC i s bezdrátovými sluchátky, v telefonu najdeme rovněž Wi-Fi. Za zmínku stojí i kapacita akumulátoru, která činí 1500 mAh, což je více, než většinou nabízí konkurence.

Garmin-Asus M10 se prodává v černé a bílé barevné variantě, v současné době ho lze předobjednat na Taiwanu. Podle oficiálně zatím nepotvrzených informací by se novinka s integrovaným GPS přijímačem měla v Evropě prodávat za cca 310 EUR. Upřesnění a detailní specifikace bychom se měli dočkat již za několik týdnů na veletrhu MWC 2010.

Zdroj: Asus