"...když v případě nasvětlení by podobný výsledek mohlo nabídnout i nějaké rozumnější externí LED světlo za řádově nižší cenu..."
No, hlavně by to fungovalo i u videa, kde jaksi krásně prosvětlená postava z fotografie po spuštění videa ihned ztmavne :-).
Mně to samozřejmě nevadí, já video nedělám, ale kdo video dělá, tomu je blesk u kompaktu k ničemu.
Odpovědět1 0
Existuje spousta LED světel pro video, v tom není problém. Potíž je spíš v tom, že s externím osvětlením je zapotřebí nějak manipulovat, je třeba, aby ho někdo držel nebo mít na něj stojan a staral se o něj - to jsou na uživatele fotomobilů v 99,9% případů naprosto nereálné požadavky. Už to prostě nedáš do kapsy a nebudeš to v ní mít pořád k okamžitému použití.
Odpovědět1 0
To máte sice částečně pravdu, ale ono i u fotoaparátového řešení taháte dvě zařízení najednou, telefon a fotoaparát. Ten telefon máte vždy, takže tam moc není rozdíl. S těmi LED světly zas tak šílená manipulace být nemusí, jednak jsou modely, které se dají přichytit přímo na telefon (a jsou tedy použitelné i venku jako jeden kus přístroje), jednak pro natáčení existují i speciální kity se stativem pro světlo i telefon. Pak už pochopitelně záleží na tom, co kdo vlastně dělá. Pro běžného uživatele je těžko použitelné oboje, možná si to koupí, ale ať fotoaparát, tak i LED světlo zůstane časem ležet doma. Pro tiktokera... to už je jiná.
Odpovědět0 0
Sociální síť TikTok a její čínské mobilní aplikace jsou především vysoké bezpečnostní riziko.
Odpovědět1 0
Opíráš svůj názor o reálné nálezy antivirů?
Odpovědět0 0
Jediný rozdíl proti Facebooku a Twitteru a dokonce Androidu je v tom, kam se ta data stěhují a kdo je používá. A věřte tomu, že v ČR můžete být zájmovou osobou CIA, která na vás několika způsoby dokonce dosáhne fyzicky, zatímco čínským tajným službám jste u zadele a nanejvýš položkou pro statistiku.
Odpovědět1 1
Tohle mě vůbec nezajímá. Vzhledem k obecné "kvalitě" Androidu lze mít důvodné podezření, že se taková aplikace bude maximálně snažit dělat i to, co určitě nemá. A nepomůže ani Google Play Protect.
Odpovědět0 0
Inu, v tom případě si pořiďte tlačítkáč a o aplikace se nemusíte starat.
Ve skutečnosti jsou vaše data používána především k cílení reklamy a to tzv. bezpečnostní riziko (pokud nejste vysoce postavený úředník státu) neexistuje - jde o kšefty amerických firem, kterým Čína leze do revíru, a proto kecy o bezpečnostním riziku. Totéž, co s Huaweiem.
Odpovědět1 0
No, neviem. Mal som (resp. este mam) tlacitkovu Nokiu N76 a nemam pocit, ze by sa mi ten Symbian v nej o aplikacie staral uplne sam :)
Odpovědět0 0
Znovu, mě vůbec nezajímá používání dat na cílení reklamy, ale o pokusy obejít (již tak slabou) ochranu před škodlivým softwarem a instalovat nežádoucí software.
Odpovědět0 0
Jasně, a Ukrajinci na jednoho svého mrtvého zabijí osm Rusů.
V českých médiích se už dávno pravdu nedozvíte.
Odpovědět1 1
Matějko, měl by ses držet tématu v článku a netlápat tady hovadiny...
Odpovědět0 0
Zdalipak jsou původními autory této akce ty tiktoterky? ;-)
Odpovědět0 0
Pokud mají větší množství akcií Canonu...
Odpovědět0 0