reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Geniální novinky z Tchaiwanu

, , aktualita
Geniální novinky z Tchaiwanu
Tažení tchaiwanské společnosti KYE Systems do oblasti digitálních fotoaparátů lze hodnotit poněkud rozporuplně. Dnes již rozsáhlá řada přístrojů zahrnuje modely vybavené snímači CMOS i CCD s velmi proměnlivou kvalitou obrazu. Podívejme se, co nás čeká nového.
Geniální novinky z Tchaiwanu
G-Shot P633
Nejpokročilejší model značky Genius má CCD snímač s rozlišením 6,3 MPix v kombinaci s trojnásobným optickým zoomem. Navenek se chlubí elegantním kovovým vzhledem, pláštík z hliníku však ukrývá plastové šasi. Zadní strana je vybavena docela velkým dvoupalcovým LCD displejem. Pokud by se vám zdálo, že jste snad už tento přístroj na Digimanii zahlédli, pak vězte, že svými tvary nápadně připomíná a parametry se zcela kryje s dříve recenzovaným modelem Umax Premier 6331 Zoom. Ten z recenze vyšel velmi dobře, avšak jeho relativně vysoká cena dává přívržencům „značkové“ techniky možnost ubrat jedno či dvě mega a pořídit fotoaparát některé z věhlasných značek.Vybavení funkcemi je velmi slušné, přístroj si přitom zachoval snadné a přehledné ovládání. Na hlavním kruhovém voliči tak můžete vybrat některý z prioritních režimů (priorita clony, priorita času) nebo některý režim scénický (portrét, krajina, sport, noční scéna). Kdo by se nechtěl obtěžovat nastavováním, má samozřejmě možnost využít automatiku nebo programem řízenou expozici.

S přístrojem dostanete potřebné kabely, li-ion baterii (nabíjí se přímo ve fotoaparátu), paměťovou kartu typu SD s kapacitou 32 MB, řemínek, brašnu a programy Mr. Photo a Image Folio.

G-Shot A435
I další novinka nabízí slušivý vzhled kovového pláštíku – tentokrát jde o přístroj s fyzickým rozlišením snímače 4,0 MPix. Zoom je opět trojnásobný, tedy nic co by vybočovalo z řady cenově dostupných kompaktů. LCD displej s úhlopříčkou 1,8 palce patří k dnešnímu průměru. Na stránkách výrobce jsme se dočetli, že snímač pochází z dílny Panasonicu a optika nese značku Konica.
Paleta scénických režimů je tak trochu netradiční, nabízí režimy sport, muzeum, protisvětlo, noční scéna a noční portrét. Nesmějí chybět ani ozvučené videosekvence či sériové snímání s možností zachytit po sobě pět snímků v libovolném rozlišení. Narozdíl od pokročilejšího modelu P633 nabízí tento fotoaparát rychlé rozhraní USB 2.0. Jiná je také softwarová výbava, do které tentokrát patří Ulead VideoStudio a Ulead PhotoExplorer. Paměťovou kartu nečekejte, po nákupu budete muset vystačit s integrovanou pamětí o kapacitě 16 MB, kartu SD nebo MMC pak musíte dokoupit.

G-Shot G511
Poslední z novinek je zástupce fotoaparátů se snímačem typu CMOS. Přístroj slibuje rozlišení až 5 MPix, to je ovšem interpolované, to skutečné činí 3,1 MPix. Zoom je tentokrát pouze čtyřnásobný digitální. Kamerka s 1,5palcovým displejem a vnitřní pamětí 16 MB se tak jeví spíše než jako seriózní fotoaparát jako hračka pro děti, nicméně i fotografická omladina s něčím začínat musí. Co je však zajímavé, tento přístroj jako jediný zde představovaný umí natočit video v rozlišení 640 x 480 bodů. Softwarová výbava je opět originální, s přístrojem jsou dodávány programy ArcSoft: PhotoImpression, VideoImpression, PhotoBase a Funhouse.
Genius G-Shot P633
Snímač 1/1,8“ CCD 6,3 MPix
Objektiv 35–105 mm (v přepočtu na kinofilm) F2,8–F4,7
Zoom 3x optický, 4x digitální
Video 320 x 240, ozvučené
Rozhraní USB 1.1

Genius G-Shot A435
Snímač 1/2,5“ CCD 4,0 MPix
Objektiv 34–102 mm (v přepočtu na kinofilm)
Zoom 3x optický, 3,3x digitální
Video 320 x 240, ozvučené
Rozhraní USB 2.0

Genius G-Shot G511
Snímač CMOS 3,1 MPix
Zoom 4x digitální
Video 640 x 480, ozvučené
Rozhraní USB 1.1
reklama