www.digimanie.cz
>
>

Getty Images zažalováno za prodej public domain snímků

Getty Images zažalováno za prodej public domain snímků
, , aktualita
Fotobanka Getty Images se znovu ocitá u soudu. A opět je to za to, že na svých stránkách nabízí za nemalé peníze snímky, které jsou v public domain, a tedy jinak přístupné všem k libovolnému použití zdarma.
K oblíbeným
reklama
Public domain snímky (ve “veřejné doméně”) jsou takové, jejichž autor se vzdal copyrightu a nabízí je bezplatně komukoli pro jakékoli užití. V public domain jsou obvykle také díla, jejichž autor je už mnoho desítek let po smrti, a tak dnes může kdokoli vydávat např. knihy autorů z 19. století a starších. Fotobanka Getty Images je ale právě za takové chování už podruhé u soudu. Prvně to bylo v roce 2016, kdy fotobanka prodávala snímky fotografky Carol Highsmithové. Té se nelíbilo, že Getty vydělává na snímcích, které uvolnila do public domain pro Library of Congress.
 
Getty Images logo
 
Nyní se ozvala společnost CixxFive Concepts, které se tato praktika rovněž vůbec nelíbí. V zásadě se jí nelíbí ten fakt, že Getty vypadá, jak by práva k snímkům vlastnilo, ačkoli taková práva v podstatě nevlastní nikdo. Zatímco si můžete např. bezplatně stáhnout snímky od NASA a použít je, jak chcete, nabízí je i Getty Images, nicméně v jeho případě za stovky dolarů. Vypadá to sice špatně, ale není na tom být cokoli nezákonného a podle všeho žaloba ani tentokrát neuspěje jako v podobných případech v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala