Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Registrace: 18.7.2004
Komentářů: 9, score 0.0 | Svět hardware: 21/1.0 | TV Freak: 8/-2.0
Účast v Expertiádách: 7 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 28.5.2012 s hodnocením +1:
Tak jak jsem koukal na fotku v původním rozlišení ­- ­(vím zkoumám pixely :­-­) ­) tak mě přijde, že seťák od Pentaxu ­- DAL 18­-55 kreslí podstatně lépe. Sice nemá takový rozsah jako Nikon, ale ta kresba mě přijde lepší. Samozřejmě nemohu porovnávat scénu mlýnů, ale když jsem vytáhnul fotky krajiny a nějakých domů se stejným ohniskem a+­- stejným nastavením expozice, tak to je rozdíl minimálně třídy ve prospěch Pentaxu..
Komentář z 28.5.2012 s hodnocením +1:
Jestli mohu poprosit, tak také bych se přimlouval za recenzi Pentaxu k­-r.
Komentář z 1.5.2012 s hodnocením +1:
Tak to odšumování ten fotoaparát zabíjí, To snad opravdu nemohou myslet vážně. Standardní scéna s mlýnem je naprosto otřesná. Vypadá to jako surrealistický obraz a ne jako fotka. Mít rozlišení 8­-12 Mpix, byl by to super kup. Opět ale museli pošoupnout nějaký parametr tak, aby foťák prostě dobrý nebyl.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 29.5.2012 s hodnocením -3:
Já ­- jako potrefená husa se ozvu.

Je spousta recenzí o Canonech, Nikonech a Sony. Proč nejsou recenze Pentaxu. Pravděpodobně proto, protože výrobce tolik značku nepropaguje a nedává k dispozici do recenzí. Je to 100% vina českého zastoupení. Když ale člověk nedá jenom na recenze a vleze do více obchodů a vyzkouší více typů fotoaparátů, tak ví co si asi koupí a co mu vyhovuje.

Kolega má Pentax D90 a když jsem srovnával fotky z D90 + 18­-105 a Pentaxu K­-r 18­-55, tak Pentax na tom byl prostě líp, obraz ostrý a barevné podání také lepší. pozn. mám zkalibrovaný monitor. Jo, editací rawu se to dá dohonit, ale mám to jako uživatel D90 zapotřebí? Navíc ovládání D5100 a D3100 je prostě tragické. Výrobce tam vždy musí něco nachvál počubit.

Navíc co jsem zkoušel ovládání různých fotoaparátů, tak Pentax má podle mě nejlepší systém ovládání a přehledné menu. Když bych měl seřadit značky fotoaparátů podle přívětivosti ovládání a přehlednosti tak:

1. Pentax
2. Canon
3. Nikon

(Sony jsem v ruce neměl­)

Poslední věcí je otázka ceny fotoaparátu a tady má prostě Pentax navrch.