www.digimanie.cz
>
>
>
>

Hromadná žaloba míří na Sony kvůli problematické závěrce na A7 III

Hromadná žaloba míří na Sony kvůli problematické závěrce na A7 III
, , aktualita
Na společnost Sony míří hromadná žaloba. Důvodem je problematická štěrbinová závěrka fotoaparátu A7 III (ILCE-7M3), jejíž životnost u některých majitelů ani zdaleka nedosáhla inzerovaných hodnot.
K oblíbeným
reklama
Mechanická závěrka fotoaparátu Sony A7 III (ILCE-7M3) má udávanou životnost na 200 tisíc cyklů. Vypadá to však, že nejeden majitel se selhání dočkal mnohem dříve. John Guerriero z New Yorku proto podal na Sony hromadnou žalobu, která má zastupovat uživatele, jejichž závěrka selhala dříve, v důsledku čehož je vyžadována dosti drahá oprava pohybující se obvykle okolo 500-650 USD (je-li fotoaparát po záruce).
 
Sony A7 III
 
Podle Guerriera existuje nemalé množství lidí, kterým závěrka selhala už při 10-50 tisících cyklech (udávaných 200 tisíc sice není žádnou garancí, ale řádově nižší číslo je přeci jen hodně divné). Předtím se objeví zvláštní zvuk závěrky a fotoaparát vyhodí nic neříkající chybu, která jen vyžaduje vypnutí a opětovné zapnutí fotoaparátu. Ve skutečnosti se ale v takovém případě zasekne závěrka, nezřídka i vzpříčí, případně se některé lamely i zlomí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením Canon RF 100mm F2.8L Macro IS USM přichází s 1,4× zvětšením
Canon přichází s prvním skutečným makro objektivem pro systém EOS R. Je jím RF 100mm F2.8L Macro IS USM a ten přináší dokonce 1,4× zvětšení. A aby toho nebylo málo, má dokonce i ovladač sférické aberace.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem Canon oznamuje vývoj EOS R3: vrstvený CMOS BSI a ovládání AF zrakem
Canon dnes oficiálně oznámil vývoj full frame CSC fotoaparátu EOS R3. Ten má mířit např. na sportovní fotografy. Tam najde využití velmi rychlý snímač CMOS BSI i systém autofokusu, který lze ovládat zrakem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala