www.digimanie.cz
>
>
>
>

Hromadná žaloba míří na Sony kvůli problematické závěrce na A7 III

Hromadná žaloba míří na Sony kvůli problematické závěrce na A7 III
, , aktualita
Na společnost Sony míří hromadná žaloba. Důvodem je problematická štěrbinová závěrka fotoaparátu A7 III (ILCE-7M3), jejíž životnost u některých majitelů ani zdaleka nedosáhla inzerovaných hodnot.
K oblíbeným
reklama
Mechanická závěrka fotoaparátu Sony A7 III (ILCE-7M3) má udávanou životnost na 200 tisíc cyklů. Vypadá to však, že nejeden majitel se selhání dočkal mnohem dříve. John Guerriero z New Yorku proto podal na Sony hromadnou žalobu, která má zastupovat uživatele, jejichž závěrka selhala dříve, v důsledku čehož je vyžadována dosti drahá oprava pohybující se obvykle okolo 500-650 USD (je-li fotoaparát po záruce).
 
Sony A7 III
 
Podle Guerriera existuje nemalé množství lidí, kterým závěrka selhala už při 10-50 tisících cyklech (udávaných 200 tisíc sice není žádnou garancí, ale řádově nižší číslo je přeci jen hodně divné). Předtím se objeví zvláštní zvuk závěrky a fotoaparát vyhodí nic neříkající chybu, která jen vyžaduje vypnutí a opětovné zapnutí fotoaparátu. Ve skutečnosti se ale v takovém případě zasekne závěrka, nezřídka i vzpříčí, případně se některé lamely i zlomí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů