www.digimanie.cz
>
>

Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích

Instagram zkouší schovávat počty lajků pro uživatele v sedmi zemích
, , aktualita
Instagram se snaží bojovat s negativními stránkami používání sociálních sítí. Zkouší nyní už v sedmi zemích na svých uživatelích odstranění počtu lajků u příspěvků. Tato čísla bude moct vidět každý jen u svých vlastních fotografií. 
K oblíbeným
reklama
Populární sociální síť Instagram, která umožňuje uživatelům zveřejňovat fotografie a videa, testuje odstranění počtu lajků u příspěvků pro některé uživatele z určitých zemí. Testování, jaký bude Instagram po zmizení počtu lajků, začalo už v květnu v Kanadě, nyní se rozšiřuje na šest dalších zemí. 

Instagram věří, že odstranění čísel pomůže uživatelům si sociální síť lépe užít a bude pro ně přínosem. Oznámení přišlo od Instagramu pomocí twitterového účtu, kromě Kanady na seznam zemí nyní přibývá i Austrálie, Brazílie, Irsko, Itálie, Japonsko a Nový Zéland. 
 

Instagram prohlásil, že především chtějí, aby se přátelé uživatelů zaměřili zejména na samotné fotografie a videa, které jsou sdílené, nikoliv na počet lajků či shlédnutí. Lidé stále budou moct vidět své vlastní lajky po kliknutí na seznam lidí, kterým se daná věc líbila. Ostatní ale přesná čísla lajků u cizích příspěvku neuvidí. 

K tomuto sdělení ještě bylo dodáno, že se zástupci sociální sítě těší na další informace o tom, jak tato změna může prospět každému na Instagramu. Na sociální sítě je totiž v současné době vyvíjen tlak, aby dokázaly, že nejsou jen živnou půdou pro nedostatek sebevědomí a influencery. Ve spojitosti s tímto rozšířením testování na dalších šest zemí je tedy možné, že by se odstranění přesného počtu lajků mohlo týkat všech uživatelů sociální sítě třeba i do konce roku. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH Leica představila objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH
Novým objektivem ve výrobním programu společnosti Leica je dlouho očekávaný světelný portrétní objektiv Summilux-M 90mm f/1.5 ASPH pro M-Mount. Počítejte však s tím, že bude stát jak nové malé auto.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala53 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář