www.digimanie.cz
>
>

Instagramer Beeple prodal 5000 digitálních děl jako NFT za 69 mil. USD

Instagramer Beeple prodal 5000 digitálních děl jako NFT za 69 mil. USD
, , aktualita
V poslední době se doslova roztrhl pytel s prodejem digitálních děl jako NFT (non-fungible token). Třetím nejdražším žijícím umělcem na světě se tak stal Beeple, o kterém většina lidí asi ani neslyšela. Prodal set 5000 děl za více než 69 mil. USD.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o NFT (non-fungible token), tak vězte, že jde o čím dál tím populárnější formu prodeje digitálních děl využívající technologii blockchainu. Jack Dorsey takto draží první tweet a už bylo přihozeno na 2,5 mil. USD. I to je ale málo proti tomu, co se povedlo uživateli Instagramu s přezdívkou Beeple (vlastním jménem Mike Winkelmann). Ten totiž vydražil svá umělecká díla pod názvem "Everydays: The First 5000 Days" za stěží uvěřitelných 69 346 250 USD (1,52 mld. Kč). V jeho případě mají ale jeho díla rozhodně větší umělecký přínos než onen první tweet. Překonává tak i slavnou fotografii Petera Lika z Antilopího kaňonu.
 
Beeple: Everdays: The First 5000 Days
Everydays: The First 5000 Days, zdroj: christies.com
 
Beeple začal v květnu 2007 se zveřejňováním digitálního umění každý den, jde tedy o 5000 digitálních prací. Tato díla byla často surrealistická, mnohdy provokativní a rozhodně nešlo o jednoduché koláže nebo malůvky. Není tak divu, že nasbíral přes 1,9 milionu sledujících. Aukci na Christie's sledovalo 22 milionů lidí a nyní je jen otázkou, co se setem 5000 ilustrací a koláží udělá novopečený majitel. Patrně půjde o investici a teprve čas ukáže, zda se vyplatila nebo ne. Beeple totiž není jen zrovna tuctový designér, který si maluje jen pro sebe. I když jeho jméno mnoho lidí nezná, pracoval např. pro Niké, Louis Vitton, spolupracoval i s tvůrci, jakými jsou Childish Gambino nebo Katy Perry.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik