Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře

23.7.2019, Kateřina Hoferková, aktualita
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
Lidé při honbě za líbivými fotografiemi posouvají hranice i za mez toho, co už může tělu způsobit zdravotní problémy. V oblibě jsou například jasně tyrkysová jezera, kde se instagrameři snaží fotografovat atraktivní portréty. Nedávno přitáhly pozornost fotografie pořízené okolo toxického jezera u elektrárny na Sibiři a v něm. Nyní na sebe strhává pozornost další tyrkysová vodní plocha, která se nachází ve Španělsku. 

Jediný problém španělského jezera je, že voda v něm je toxická a lidé z ní můžou mít kožní nebo střevní problémy. Jezero se jmenuje Monte Neme a jedná se o opuštěný lom, který je spojený s doly, kde se těžil wolfram během druhé světové války. Jasně tyrkysová barva vody je ale bohužel způsobená chemickou kontaminací. 
 
 
Několik lidí onemocnělo po honbě za fotografiemi a videi, kdy se vodou například brodili. Podle španělského zpravodajské portálu Publico musel být více než jeden člověk hospitalizován kvůli poškození kůže a také zažívacího systému po požití tyrkysové vody z jezera. Instagrameři také měli následkem koupání zvracet a trpět vyrážkou po dobu zhruba dvou týdnů. Jeden z instagramových influencerů ale prohlásil, že vyrážka sice byla celkem špatná, ale za tu fotku to stálo. 

Po zveřejnění zprávy od Publico se na nejnovějších příspěvcích na Instagramu příliš neobjevují fotografie a videa, kde by se v toxickém jezeře někdo koupal nebo se jím brodil. Je ale jen otázkou času, než na tyto zprávy lidé zapomenou a půjdou si pro atraktivní fotografie opět i do tyrkysových vod.  

Zdroj: petapixel.com