www.digimanie.cz
>
>

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
, , aktualita
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
K oblíbeným
reklama
Lidé při honbě za líbivými fotografiemi posouvají hranice i za mez toho, co už může tělu způsobit zdravotní problémy. V oblibě jsou například jasně tyrkysová jezera, kde se instagrameři snaží fotografovat atraktivní portréty. Nedávno přitáhly pozornost fotografie pořízené okolo toxického jezera u elektrárny na Sibiři a v něm. Nyní na sebe strhává pozornost další tyrkysová vodní plocha, která se nachází ve Španělsku. 

Jediný problém španělského jezera je, že voda v něm je toxická a lidé z ní můžou mít kožní nebo střevní problémy. Jezero se jmenuje Monte Neme a jedná se o opuštěný lom, který je spojený s doly, kde se těžil wolfram během druhé světové války. Jasně tyrkysová barva vody je ale bohužel způsobená chemickou kontaminací. 
 
 
Několik lidí onemocnělo po honbě za fotografiemi a videi, kdy se vodou například brodili. Podle španělského zpravodajské portálu Publico musel být více než jeden člověk hospitalizován kvůli poškození kůže a také zažívacího systému po požití tyrkysové vody z jezera. Instagrameři také měli následkem koupání zvracet a trpět vyrážkou po dobu zhruba dvou týdnů. Jeden z instagramových influencerů ale prohlásil, že vyrážka sice byla celkem špatná, ale za tu fotku to stálo. 

Po zveřejnění zprávy od Publico se na nejnovějších příspěvcích na Instagramu příliš neobjevují fotografie a videa, kde by se v toxickém jezeře někdo koupal nebo se jím brodil. Je ale jen otázkou času, než na tyto zprávy lidé zapomenou a půjdou si pro atraktivní fotografie opět i do tyrkysových vod.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR Aplikace Google Photos rozšiřuje rozpoznání textu OCR
Mobilní aplikace Google Photos rozšiřuje schopnosti své zajímavé funkce pro rozpoznávání textu. Ta umožňuje nejen najít text v obrázcích a zkopírovat jej do schránky, nyní ale umožní i vyhledávat v obrázcích podle textu, který je na nich vyfocen.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala