www.digimanie.cz
>
>

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
, , aktualita
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
K oblíbeným
reklama
Lidé při honbě za líbivými fotografiemi posouvají hranice i za mez toho, co už může tělu způsobit zdravotní problémy. V oblibě jsou například jasně tyrkysová jezera, kde se instagrameři snaží fotografovat atraktivní portréty. Nedávno přitáhly pozornost fotografie pořízené okolo toxického jezera u elektrárny na Sibiři a v něm. Nyní na sebe strhává pozornost další tyrkysová vodní plocha, která se nachází ve Španělsku. 

Jediný problém španělského jezera je, že voda v něm je toxická a lidé z ní můžou mít kožní nebo střevní problémy. Jezero se jmenuje Monte Neme a jedná se o opuštěný lom, který je spojený s doly, kde se těžil wolfram během druhé světové války. Jasně tyrkysová barva vody je ale bohužel způsobená chemickou kontaminací. 
 
 
Několik lidí onemocnělo po honbě za fotografiemi a videi, kdy se vodou například brodili. Podle španělského zpravodajské portálu Publico musel být více než jeden člověk hospitalizován kvůli poškození kůže a také zažívacího systému po požití tyrkysové vody z jezera. Instagrameři také měli následkem koupání zvracet a trpět vyrážkou po dobu zhruba dvou týdnů. Jeden z instagramových influencerů ale prohlásil, že vyrážka sice byla celkem špatná, ale za tu fotku to stálo. 

Po zveřejnění zprávy od Publico se na nejnovějších příspěvcích na Instagramu příliš neobjevují fotografie a videa, kde by se v toxickém jezeře někdo koupal nebo se jím brodil. Je ale jen otázkou času, než na tyto zprávy lidé zapomenou a půjdou si pro atraktivní fotografie opět i do tyrkysových vod.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix TZ200: kamarád na cesty Panasonic Lumix TZ200: kamarád na cesty
Do dalšího testu jsme vzali kapesní ultrazoom Panasonic Lumix TZ200 s velkým 1" snímačem. Nabízí 20MPx rozlišení, podporu UHD 4K videosekvencí, objektiv má pak solidní 15× optický zoom. Bude to ideální společník na cesty?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
BenQ Europe pořádá 9. dubna bezplatný webinář o editaci fotek (v angličtině) BenQ Europe pořádá 9. dubna bezplatný webinář o editaci fotek (v angličtině)
Karanténa se dá velmi dobře využít k vlastnímu vzdělávání, a proto najdeme na Internetu spoustu bezplatných lekcí. Jednu z nich si chystá i společnost BenQ, která na zítřejší večer chystá webinář ohledně editace fotografií.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval jeden EF-M a dva RF objektivy Canon si patentoval jeden EF-M a dva RF objektivy
Už tradičně tu máme několik dalších patentů, které podala společnost Canon. V tomto případě jde o dva kratší teleobjektivy pro full frame bajonet RF včetně jednoho makro objektivu a jeden teleobjektiv pro EF-M.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Firmware 1.1.0 pro Canon EOS-1D X Mark III opravuje zamrzání a přidává 23.98p Firmware 1.1.0 pro Canon EOS-1D X Mark III opravuje zamrzání a přidává 23.98p
Canon přišel s novým firmwarem pro svou profesionální full frame zrcadlovku EOS-1D X Mark III. Té přidal několik nových funkcí včetně video záznamu do 23,98p, především však opravil nepříjemnou chybu zamrzání firmwaru ve fotoaparátu.
8.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tamron uvedl full frame objektiv 70-180mm F2.8 Di III VXD Tamron uvedl full frame objektiv 70-180mm F2.8 Di III VXD
Tamron dnes přichází s novým full frame objektivem 70-180mm F2.8 Di III VXD určeným pro bajonet Sony FE. K zaostřování používá nově vyvinuté lineární motorky VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive).
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře