www.digimanie.cz
>
>

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře

Instagrameři mají zdravotní problémy kvůli fotkám v tyrkysovém toxickém jezeře
, , aktualita
Kam až je člověk schopný zajít pro atraktivní fotografii, za kterou dostane hodně "lajků"? Zdá se, že instagrameři se nebojí obětovat i kousek svého zdraví. Zdravotní problémy se totiž objevily u několika lidí, kteří se fotili v toxickém jezeře.
K oblíbeným
reklama
Lidé při honbě za líbivými fotografiemi posouvají hranice i za mez toho, co už může tělu způsobit zdravotní problémy. V oblibě jsou například jasně tyrkysová jezera, kde se instagrameři snaží fotografovat atraktivní portréty. Nedávno přitáhly pozornost fotografie pořízené okolo toxického jezera u elektrárny na Sibiři a v něm. Nyní na sebe strhává pozornost další tyrkysová vodní plocha, která se nachází ve Španělsku. 

Jediný problém španělského jezera je, že voda v něm je toxická a lidé z ní můžou mít kožní nebo střevní problémy. Jezero se jmenuje Monte Neme a jedná se o opuštěný lom, který je spojený s doly, kde se těžil wolfram během druhé světové války. Jasně tyrkysová barva vody je ale bohužel způsobená chemickou kontaminací. 
 
 
Několik lidí onemocnělo po honbě za fotografiemi a videi, kdy se vodou například brodili. Podle španělského zpravodajské portálu Publico musel být více než jeden člověk hospitalizován kvůli poškození kůže a také zažívacího systému po požití tyrkysové vody z jezera. Instagrameři také měli následkem koupání zvracet a trpět vyrážkou po dobu zhruba dvou týdnů. Jeden z instagramových influencerů ale prohlásil, že vyrážka sice byla celkem špatná, ale za tu fotku to stálo. 

Po zveřejnění zprávy od Publico se na nejnovějších příspěvcích na Instagramu příliš neobjevují fotografie a videa, kde by se v toxickém jezeře někdo koupal nebo se jím brodil. Je ale jen otázkou času, než na tyto zprávy lidé zapomenou a půjdou si pro atraktivní fotografie opět i do tyrkysových vod.  

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala