Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Instantní fotoaparát Fujifilm instax mini 12 přináší vylepšení hledáčku i blesku

, , aktualita
Instantní fotoaparát Fujifilm instax mini 12 přináší vylepšení hledáčku i blesku
Fujifilm uvedl novou generaci svého instantního fotoaparátu instax mini 12. Ten přináší např. vylepšený hledáček korigující paralaxu v režimu Close Up, máme tu i vylepšené ovládání blesku. K dispozici bude ve čtyřech stylových barvách.
Instantní fotoaparát Fujifilm instax mini 12 přináší vylepšení hledáčku i blesku
Po třech letech tu máme novou generaci instantního fotoaparátu Fujifilm instax mini 12, který nahrazuje původní mini 11. Nový model přináší několik užitečných vylepšení. Objektiv má dva režimy, normální a Close Up pro snímání detailů (v rozsahu 30-50 cm). To ale dosud způsobovalo výrazné zkreslení v hledáčku kvůli velké paralaxe. Jinak řečeno, objekt byl příliš blízko objektivu, takže objektiv viděl něco úplně jiného než uživatel přes hledáček umístěný v jiné ose. Nově je tady korekce tohoto zkreslení, aby měl uživatel lepší ponětí o tom, co je uprostřed obrazu.
 
Fujifilm instax mini 12
 
Další vylepšení zahrnuje automatické řízení blesku spolu s automatickou expozicí pro lepší kvalitu obrazu za horšího světla. Ostatní vlastnosti jsou obvykle stejné nebo podobné. Podporuje tedy instantní filmy instax mini s rozměrem 62×46 mm. Objektiv má 2 členy ve 2 skupinách s reálnou ohniskovou vzdáleností 60 mm a světelností F12,7. Hledáček dosahuje 0,37× zvětšení. Závěrka podporuje časy od 1/2 do 1/250 sekundy, je tu i slow-synchro pro slabší světelné podmínky. Film se vyvíjí okolo 90 sekund, což závisí i na okolní teplotě. Napájení zajišťují dvě AA baterie (LR6). Rozměry fotoaparátu činí 104×66,6×122 mm a bez baterií a filmu váží 306 gramů. Cena přístroje byla u nás stanovena na 2199 Kč s DPH.
 
Fujifilm instax mini 12