Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Instantní fotoaparát Fujifilm instax mini 12 přináší vylepšení hledáčku i blesku

5.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Instantní fotoaparát Fujifilm instax mini 12 přináší vylepšení hledáčku i blesku
Fujifilm uvedl novou generaci svého instantního fotoaparátu instax mini 12. Ten přináší např. vylepšený hledáček korigující paralaxu v režimu Close Up, máme tu i vylepšené ovládání blesku. K dispozici bude ve čtyřech stylových barvách.
Po třech letech tu máme novou generaci instantního fotoaparátu Fujifilm instax mini 12, který nahrazuje původní mini 11. Nový model přináší několik užitečných vylepšení. Objektiv má dva režimy, normální a Close Up pro snímání detailů (v rozsahu 30-50 cm). To ale dosud způsobovalo výrazné zkreslení v hledáčku kvůli velké paralaxe. Jinak řečeno, objekt byl příliš blízko objektivu, takže objektiv viděl něco úplně jiného než uživatel přes hledáček umístěný v jiné ose. Nově je tady korekce tohoto zkreslení, aby měl uživatel lepší ponětí o tom, co je uprostřed obrazu.
 
Fujifilm instax mini 12
 
Další vylepšení zahrnuje automatické řízení blesku spolu s automatickou expozicí pro lepší kvalitu obrazu za horšího světla. Ostatní vlastnosti jsou obvykle stejné nebo podobné. Podporuje tedy instantní filmy instax mini s rozměrem 62×46 mm. Objektiv má 2 členy ve 2 skupinách s reálnou ohniskovou vzdáleností 60 mm a světelností F12,7. Hledáček dosahuje 0,37× zvětšení. Závěrka podporuje časy od 1/2 do 1/250 sekundy, je tu i slow-synchro pro slabší světelné podmínky. Film se vyvíjí okolo 90 sekund, což závisí i na okolní teplotě. Napájení zajišťují dvě AA baterie (LR6). Rozměry fotoaparátu činí 104×66,6×122 mm a bez baterií a filmu váží 306 gramů. Cena přístroje byla u nás stanovena na 2199 Kč s DPH.
 
Fujifilm instax mini 12
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.