reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Instantní fotoaparát Lomography Instant Wide

16.10.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Lomography představila nový instantní fotoaparát Instant Wide, který nabídne přepočtenou ohniskovou vzdálenost 35 milimetrů. Komu by to bylo málo, může si zakoupit set s širokoúhlou a makro předsádkou.
V nabídce instantních fotoaparátů značky lomography se nově objevil model Instant Wide. Využívá formátu Fujifilm Instax Wide Film a plocha fotografií, na kterou se exponuje, činí 64×99 milimetrů. Objektiv má reálnou ohniskovou vzdálenost 90 milimetrů, po přepočtu je to ale tradičních 35 milimetrů. Objektiv má světelnost F8 a lze přiclonit na F22. Ostření má tři režimy, a to na vzdálenost 60 cm, na rozsah 1-2 metry a pak na nekonečno.


Lomography Instant Wide přední strana


V nabídce bude i set se širokoúhlou předsádkou, která změní přepočtenou ohniskovou vzdálenost na výrazně širokoúhlých 21 mm. K dispozici bude i makro předsádka, která naopak umožní ostřit již od 10 centimetrů. Závit pro filtry má průměr 49 milimetrů. Expozice je nastavována automaticky, uživatel má k dispozici korekci expozice -1 EV a +1 EV. Expoziční časy pak mohou být od 1/250 sekundy do 8 sekund, standardní režim nabídne 1/30 sekundy, je tu i režim bulb a možnost neomezeného počtu multiexpozic. Interní blesk má směrné číslo 13.


Lomography Instant Wide


Fotoaparátu nechybí závit na stativ a možnost infračerveného ovládání přístroje. Dálkový ovladač v podobě krytky objektivu je napájen baterií CR2032, fotoaparát pak využívá čtveřici AA baterií. Cena základního modelu Single Package činí 199 EUR, verze s předsádkami Combo Package je pak k dispozici za 239 EUR.


Lomography Instant Wide zadní stranaAutor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama