reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Irena Ševelová

Registrace založena: 13.4.2007
Počet příspěvků do diskuse (od 27.8.2003): 0 
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –
Vše od autora | Jen články a recenze
Jak fotografovat pod vodou?

Jak fotografovat pod vodou?

Tichý svět pod mořskou hladinou v sobě nese něco tajemného a možná proto tolik přitažlivého. Pokud už hledáte potápěčské brýle, počkejte s tím ještě chvíli a přečtěte si několik základních informací, které byste pro podvodní fotografování měli brát v potaz.
17.4.2008, Irena Ševelová4
Astrofotografie

Astrofotografie

Hvězdná obloha, tajemství vesmíru, to vše od dávnověku fascinuje lidstvo. V České republice ještě není fotografování vesmírných objektů natolik rozšířené jako například v USA, přesto i zde už našla astrofotografie své příznivce.
7.4.2008, Irena Ševelová2
10 tipů na fotovýlety

10 tipů na fotovýlety

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud ještě stále nemáte program na letní dny, co takhle vyzkoušet některý z našich tipů? Někdo možná odletí za mořem do zahraničí, ale krásně je i u nás v České republice a některá místa je obzvláště škoda nechat bez povšimnutí. A s sebou si samozřejmě nezapomeňte vzít fotoaparát.
7.8.2007, Irena Ševelová4
Život a tvorba fotografa Jana Saudka

Život a tvorba fotografa Jana Saudka

Jan Saudek má pověst kontroverzního fotografa, který šokuje veřejnost nejen svými víc než odvážnými fotkami, ale především bouřlivým způsobem života. Saudek zkrátka provokuje svou tvorbou, ale i chováním. A ani nelze očekávat, že se to v nejbližší době změní.
10.5.2007, Irena Ševelová7
Osobnost české fotografie

Osobnost české fotografie

Kdo je osobností české fotografie? Letos byl uzavřen čtvrtý ročník stejnojmenné soutěže, přestože dnes Osobnosti české fotografie 2006 už známe, již teď se můžeme těšit a přemýšlet o vhodných kandidátech do dalšího ročníku této soutěže, kterou každoročně pořádá Asociace profesionálních fotografů.
17.4.2007, Irena Ševelová2
Historie fotoaparátu a fotografie

Historie fotoaparátu a fotografie

Vznik fotografie a vývoj fotoaparátů jsou nedílnou součástí současnosti stejně tak jako fotografie sama. Pojďte si přečíst fakta o vzniku prvních technik a prvních „fotokrabiček“. Kdo to byl Niecephore Niepce, či L.J.Mandel Daguerre?
29.3.2007, Irena Ševelová, Anna Tichá10
Jak si vybrat fotomobil a jak jej správně používat?

Jak si vybrat fotomobil a jak jej správně používat?

Ne v každé situaci máme u sebe digitální fotoaparát. K zachycení momentek může posloužit i mobilní telefon s integrovaným fotoaparátem. I když nemáte zrovna nejmodernější mobil, stačí si osvojit několik zásad pro dosažení relativně dobré kvality snímku.
6.2.2007, Irena Ševelová1
Historie fotoaparátu

Historie fotoaparátu

Společně se sledováním technologických novinek a různých trendů je neméně zajímavá také historie, aneb co vlastně stálo na počátku současné fototechniky. A v tomto článku si právě takový výlet uděláme.
29.1.2007, Irena Ševelová3
Jak fotit silvestrovský ohňostroj?

Jak fotit silvestrovský ohňostroj?

Brzy budeme vítat nový rok 2007. A jak se na takové oslavy sluší a patří, přivítáme ho se vší poctou a slávou. Silvestr bude jedinečnou příležitostí vyzkoušet si vyfotografovat ohňostroj. Organizovaná oslava s ohňostrojem je vždy pro focení snazší, protože domácí ohňostroje mají mezi jednotlivými výstřely dlouhé intervaly.
31.12.2006, Irena Ševelová1