www.digimanie.cz
>
>
>

Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video

Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
, , aktualita
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
K oblíbeným
reklama
Na trhu tzv. cine objektivů pro profesionální natáčení videa tu máme novinku v podobě objektivu Irix Cine 15mm T2.6. Jde tedy o upravenou variantu známého objektivu 15mm F2.4, který však byl uzpůsoben pro video. Má tedy zoubkované prstence (0.8 M), standardizované rozměry a rozmístění těchto prstenců s dalšími objektivy. Zaostřovací prstenec má 180° chod, clonový kroužek pak 75°. Novinka má 15mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 100° na full frame, 79,4° na Super 35 (PL), 76,5° na APS-C, 73° na APS-C od Canonu a 59,9° na Micro Four Thirds.
 
Irix Cine 15mm T2.6
 
Skutečná světelnost objektivu dosahuje hodnot T2,6 až T22 (fyzická F2,4 až F22) a o clonění se tu stará 9lamelová clona. Objektiv umožňuje zaostření od 25 cm a výrobce se snažil dosáhnout co nejmenšího focus breathingu (změny úhlu záběru při změně zaostření). Optická konstrukce se skládá z 15 členů v 11 skupinách, jsou zde 3 HR členy, 2 z ED skla a 2 asférické elementy. Dle výrobce má být objektiv dostatečně ostrý pro natáčení 8K videa. Jak už je u cine objektivů zvykem, kvůli standardizovaným rozměrům jsou dost velké, a tak počítejte s průměrem 95 mm, délkou 89 mm (verze pro Canon EF) a podporou 86mm filtrů. Hmotnost pak činí 895 gramů (EF), u jiných bajonetů se ale logicky může lišit. 
 
Objektivy Irix Cine
 
Podporováno je MMS pro magnetické přichycení příslušenství. Objektiv je také utěsněn pro větší odolnost vůči nepříznivému počasí. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Sony E/FE, Micro Four Thirds a PL. Cena byla stanovena na 1195 EUR, což je na cine objektiv překvapivě příznivá částka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala