www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro

Irix uvedl makro objektiv 150mm f/2.8 1:1 Macro
, , aktualita
Vedle širokoúhlých 11mm a15mm objektivů bude Irix nově vyrábět i jeden makro objektiv. Půjde o model 150mm f/2.8 1:1 Macro v nové řadě Dragonfly. Těšit se lze na podporu důležitých full frame systémů zrcadlovek.
K oblíbeným
reklama
Společnost Irix prozatím vyrábí dva širokoúhlé objektivy 15mm f/2.4 a 11mm f/4. K nim nyní přibyla novinka v podobě úplně jiného objektivu, a to 150mm makra. Jde o 150mm f/2.8 1:1 Macro, který využívá nového designu Dragonfly, který si má dle výrobce brát to nejlepší z již existujících Firefly a Blackstone. Novinka je určena pro full frame zrcadlovky společností Canon, Nikon a dokonce se nezapomnělo ani na Pentax. Úhel záběru je tak 16°. Objektiv se chlubí dobrou světelností F2,8, jeho irisová clona s 11 lamelami pak podporuje přiclonění maximálně na hodnotu F32.
 
Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro
 
Zaostřování je nicméně jen manuální, takže na autofokus si budeme muset nechat zajít chuť. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 34,5 centimetru a umožňuje tak dosáhnout maximálního zvětšení 1:1. Chod zaostřovacího kroužku je v úhlu 270° mezi minimem a maximem. V optické konstrukci je 12 optických členů uspořádaných do 9 skupin. Při této ohniskové vzdálenosti a světelnosti nepřekvapí že jde o větší objektiv s rozměry 87 mm v průměru a na délku je to pak 135 milimetrů.
 
Irix 150mm f/2.8 1:1 Macro
 
Hmotnost objektivu činí 840 gramů (proto nepřekvapí ani závit pro stativ kompatibilní Arca-Swiss systémem) a může pracovat se 77mm filtry. Novinka je také vhodná do nepříznivého počasí díky utěsnění příslušných míst. Dostupnost ani cenu nicméně zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii Sony chystá high-endové APS-C i výpočetní fotografii
V rozhovoru pro Imaging Resource se manažer společnosti Sony Kenji Tanaka rozhovořil o budoucnosti fotoaparátů Sony. Slíbil příchod high-endového APS-C modelu i větší nástup výpočetní fotografie.
24.3.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů Canon EOS R na DxOMarku: dostal 89 bodů
DxOMark začal opět ve velkém testovat fotoaparáty a po full frame Nikonech se podíval také na nový Canon EOS R. Ten si v hodnocení vysloužil 89 bodů, což ve full frame třídě není moc vysoké číslo. Není to ale vůbec tak zlé, jak to vypadá.
21.3.2019, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům Slavná pařížská ulice chce v určité časy zakázat vstup instagramerům
Bydlet v krásné a oblíbené pařížské ulici Rue Crémieux má i své nevýhody. Tamní obyvatelé totiž nejsou spokojeni se spoustou instagramerů, fotografů a tvůrců videoklipů, kteří se k nim bez přestání hrnou. 
21.3.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
20.3.2019, recenze, Milan Šurkala21 komentářů
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala