www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5

Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
, , aktualita
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
K oblíbeným
reklama
Irix nabízí zatím jen pár objektivů, jejich nabídku ale postupně rozšiřuje, což se týká i speciální řady určené pro natáčení videa. Tzv. cine objektivy totiž nyní rozšiřuje model Cine 45mm T1.5. Jde o novou optickou konstrukci s 11 členy v 9 skupinách, přičemž jsou zde i 4 elementy z HR skla, jedno typu ED a jeden asférický člen. Výrobce se chlubí také tím, že se mu povedlo dosáhnout nízkého 0,5% zkreslení a slibuje také schopnost vykreslit 8K obraz.
 
Irix Cine 45mm T1.5
 
Při 45mm ohniskové vzdálenosti (úhel záběru 51,4° na full frame) nabídne objektiv světelnost T1,5, přičemž pomocí 9lamelové clony lze nastavit maximálně T22. Pro video je důležitý i ten fakt, že se pracovalo na minimalizaci focus breathingu, takže při změně zaostření se nemění úhel záběru. Objektiv má také standardizované rozměry, 86mm závit pro filtry a 95mm průměr pro kompatibilitu s příslušenstvím pro natáčení videa, 0,8mm vroubkování pro follow-focus systémy a magnetické uchycení sluneční clony. Zaostřovací kroužek má 180° chod, ten clonový si pak vystačí se 75°.
 
Irix Cine 45mm T1.5
 
Slíbena je i vysoká odolnost daná konstrukcí využívající hliník a hořčíkové slitiny, nezapomnělo se ani utěsnění proti vodě a prachu. Popisky na objektivu jsou pak díky speciálnímu nátěru viditelné i za špatného světla. Novinka váží 1,1 kg, což je ale typická hmotnost pro objektivy této kategorie. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Sony E/FE, Micro Four Thirds a Arri PL-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek DxOMark se omlouvá, recenze Canon EOS-1D X Mark III měla špatný výsledek
Autoři testů DxOMark si sypou popel na hlavu. Objevili totiž chybu, která vznikla při testu digitální zrcadlovky Canon EOS-1D X Mark III. Ta totiž dosáhla velmi podezřele nízkých výsledků a DxOMark nyní našel chybu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu Další zvěsti o A7S III: 9.44M EVF i 4K/120p v RAWu
O příchodu nového full frame CSC fotoaparátu, který nahradí Sony A7S II, se mluví už nějakou dobu. Samo Sony ho potvrdilo na toto léto. Údajně má mít EVF s rozlišením 9,44 milionu bodů a 4K/120p RAW video.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM Nový telezoom Canon RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM
Mezi novinky představené pro full frame CSC systém Canonu patří i nový objektiv typu telezoom, model RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM. Zaujme např. poměrně kompaktní stavbou a nízkou hmotností.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon EOS R6: levnější, ale velmi schopný bráška R5 se 4K/60p Canon EOS R6: levnější, ale velmi schopný bráška R5 se 4K/60p
Další novinkou na poli full frame CSC fotoaparátů od společnosti Canon je EOS R6. Ten přebírá mnoho funkcí z velmi pokročilého EOS R5, přichází ale o některé video funkce. I tak tu máme 4K/60p a mechanicky stabilizovaný senzor.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář