www.digimanie.cz
>
>
>

Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5

Irix uvedl nový objektiv Cine 45mm T1.5
, , aktualita
Společnost Irix přichází s novinkou do svého pomalu se rozšiřujícího portfolia objektivů pro natáčení videa. Tentokrát je tu zbrusu nový Cine 45mm T1.5 s minimálním focus breathingem i zkreslením obrazu.
K oblíbeným
reklama
Irix nabízí zatím jen pár objektivů, jejich nabídku ale postupně rozšiřuje, což se týká i speciální řady určené pro natáčení videa. Tzv. cine objektivy totiž nyní rozšiřuje model Cine 45mm T1.5. Jde o novou optickou konstrukci s 11 členy v 9 skupinách, přičemž jsou zde i 4 elementy z HR skla, jedno typu ED a jeden asférický člen. Výrobce se chlubí také tím, že se mu povedlo dosáhnout nízkého 0,5% zkreslení a slibuje také schopnost vykreslit 8K obraz.
 
Irix Cine 45mm T1.5
 
Při 45mm ohniskové vzdálenosti (úhel záběru 51,4° na full frame) nabídne objektiv světelnost T1,5, přičemž pomocí 9lamelové clony lze nastavit maximálně T22. Pro video je důležitý i ten fakt, že se pracovalo na minimalizaci focus breathingu, takže při změně zaostření se nemění úhel záběru. Objektiv má také standardizované rozměry, 86mm závit pro filtry a 95mm průměr pro kompatibilitu s příslušenstvím pro natáčení videa, 0,8mm vroubkování pro follow-focus systémy a magnetické uchycení sluneční clony. Zaostřovací kroužek má 180° chod, ten clonový si pak vystačí se 75°.
 
Irix Cine 45mm T1.5
 
Slíbena je i vysoká odolnost daná konstrukcí využívající hliník a hořčíkové slitiny, nezapomnělo se ani utěsnění proti vodě a prachu. Popisky na objektivu jsou pak díky speciálnímu nátěru viditelné i za špatného světla. Novinka váží 1,1 kg, což je ale typická hmotnost pro objektivy této kategorie. K dispozici bude pro bajonety Canon EF, Sony E/FE, Micro Four Thirds a Arri PL-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip Samsung Galaxy S11 bude mít patrně 8K video a 108MPx čip
Neoficiální zprávy hovoří o tom, že by se další generace vlajkových lodí od Samsungu mohla zbavit 12MPx senzoru pro hlavní fotoaparát a místo toho má dostat 108MPx senzor schopný 8K videozáznamu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů Limitovaná série Leica CL Edition Paul Smith bude mít 900 kusů
Německý výrobce fotoaparátů Leica přichází s další limitovanou edicí. Ta poslední nese název CL Edition Paul Smith podle britského designéra. Zaujme modrou barvou i obrázkem oka na horní straně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala