Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů

30.3.2020, Kateřina Hoferková, aktualita
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
Zdá se, že ani karanténa kvůli onemocnění COVID-19 některé fotografy nezastaví ve vykonávání jejich povolání. Fotograf Alessio Albi pracující pro společnost Condé Nast Publications se nenechal odradit tím, že nemůže vyrazil fotit ven, nově pořizuje své snímky pomocí webkamery. 

Fotograf Alessio Albi pochází z Itálie, kde je situace okolo šíření koronaviru velmi vážná, takže už je v karanténě nějakou dobu. Alessio Albi si ale našel způsob, jak si nahradit kontakt s lidmi a jak dát průchod své kreativitě, i když musí zůstat zavřený doma. Portréty momentálně fotograf pořizuje prostřednictvím videohovorů, aby efektivně využil svůj čas i v současné situaci. 
 

Alessio Albi se rozhodl oslovit několik modelek, které poznal během své fotografické kariéry. Pokud souhlasily, že jsou ochotny zkusit něco neobvyklého, fotografování mohlo začít. Někteří fotografové v karanténě využívají k pořizování efektních snímků nebo videí drony, italský fotograf ale zvolil obyčejný videohovor přes FaceTime. 
 

Při videohovoru fotograf své modely navádí do různých póz jako při standardním focení a pokud se mu aktuální scéna zrovna líbí, jednoduše pořídí snímek obrazovky. I když se kvalita webkamery nedokáže ani v nejmenším srovnat s profesionální fotografickou výbavou, výsledky mohou být i docela dobré. 
 

Současné kamery notebooku a telefonů dokážou pořizovat poměrně kvalitní záznam, a když se vše spojí s prací profesionálního portrétního fotografa, který umí dobře používat svou představivost a správně směrovat fotografované osoby, výsledek nevypadá vůbec špatně. Minimálně se jedná o zajímavou výzvu, co dokáže vytvořit profesionál s velmi levným a jednoduchým vybavením. 
 

Alessio Albi obvykle fotografuje na digitální zrcadlovku Nikon D850 v kombinaci s objektivy s pevným ohniskem. Zároveň ale prohlašuje, že se snaží poukázat na to, že fotografické vybavení ve skutečnosti rozdíl nedělá. Záleží spíš na tom, jestli fotograf ví, co dělá. Výsledky své práce zveřejňuje italský fotograf například na svém instagramovém profilu

Zdroj: petapixel.com