Možno má také schopnosti ako prieskumník na Prokronu, zo Zeme by dokázal na Mesiaci prečítať noviny :-) /Pánův hlas/
Odpovědět0 0
Mně osobně se z JWST líbí "nepozemský" infračervený snímek planety Uran ale i jiné snímky plynových obrů v ič spektru a vesmírných objektů jsou naprosto úchvatné.
Fotoaparát za 10 mld USD s pozlaceným 6,5m zrcadlem, s 10 nm stabilizátory obrazu, chlazený na minus 220 st. C a spektromertry pro analýzu složení atmosfér vzdálených planet, dohlédne až na úroveň vzniku prvních hvězd (ca 100-180 mil let po Velkém třesku) právě díky detekci delších ič. vln, které lépe pronikají prachem než ve viditelném spektru (Hubble).
Jsem zvědav na odhalení, která přinese právě vypuštěný satelit Euclid ohledně temné strany síly - no dobrá, temné hmoty a temné energie vesmíru :-)
Odpovědět0 0
Krásný i když trochu neskutečný prstenec.
U těchto dalekohledů pro sledování vzdáleného vesmíru mě přijde zajímavý fotit nejbližší objekty jak to bude detailní. JWST nemůže fotit Zemi proti Slunci, tak bych od něj rád viděl Mars a z HST bych rád viděl Zemi a Měsíc jaké budou detaily.
Odpovědět0 0
Zemi máte detailně vyfocenou na google earth
Odpovědět0 0
Ale nas nezaujima fotka ako taka, ale schopnosti JWST - ako by dokazal vyfotit Zem.
Odpovědět0 0
Letecký a satelitní mapy samozřejmě znám. Jde o ukázku jaký detaily by dalekohled viděl.
Například pokud by viděl větší detaily než je letecká mapa, tak to na googlu nemám. Nemám představu co by viděl HST na Zemi a JWST na Marsu.
Odpovědět0 0