Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Registrace: 7.8.2006
Komentářů: 225, score 0.6 | Svět hardware: 967/0.6 | TV Freak: 11/1.0 | Svět mobilně: 11/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 26.11.2016 s hodnocením +5:
Jako seriál focení s koalou vysvětluje základní techniky focení, byl by dobrý seriál vysvětlující princip objektivu pro pochopení jak to funguje, trošku zopakování fyziky ze školy, vysvětlení jak vzniká obraz na stínítku, co je možné dělat s jednou čočkou, co se dvěma, jak funguje zaostřování, jak přibližování, jak pomocí jedné nebo dvou čoček vyrobím dalekohled, jak mikroskop a jak normální objektiv, jak zvolit vlastnosti čočky, nebo aby to nebylo moc složité tak třeba jen použití jedné čočky, když to na objektiv stačí a pak do toho ještě vložit clonu, vysvětlit kde má clona být a jak funguje. jako dítě jsem měl optickou stavebnici, kde šlo ze stejných součástek postavit různé věci, např pamatuju název optická lavice, tam se promítal obraz na stěnu, byla to jednoduchá stavebnice pro děti s návodem, od seriálu bych čekal že sám dokážu navrhnout kam umístit jakou čočku, když bude jedna nebo dvě, kam clonu, kam stínítko a tak, zvládnout vypočítat vzdálenosti pro daný případ pevného objektivu, nechci aby mně to nahradilo školu, ale chci umět aspoň něco sám navrhnout, spočítat, seriál co by pochopil středoškolák technického oboru, věřím že by to mohlo zajímat víc lidí dlouhé roky, jako že za 10 let by to bylo pořád aktuální.
Komentář z 19.7.2023 s hodnocením +3:
To je fotka, kde nedokážu odhadnout, co se jim na tom líbilo, ani o co na fotce jde.
Komentář z 24.9.2021 s hodnocením +2:
Tak to bylo hezký a teď by se k tomu hodil článek o dalekohledech kam jde přes nějakou redukci namontovat univerzální foťák, takže dalekohled nemá svůj čip.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 4.3.2020 s hodnocením -4:
Jo tak on zoner ještě existuje. Tak to budou barevný novinky pro nájemníky zoneru :­-)
Komentář z 26.6.2022 s hodnocením -1:
Různé čipy, od toho jsou normy. Držáky čipů stačí podle velikosti třeba tři, asi jako kompakty s nějakou jednotnou velikostí, APS­-C a FF a všechny čipy APS­-C s různým rozlišením a různým uspořádáním HDR pixelů tam můžou pasovat a využívat stejný kontakty, jen doba přenosu už bude různá. Stejně tak u objektivů by stačili tři bajonety na tyhle známý velikosti, pak samozřejmě řada může pokračovat na obě strany, ale se zachováním těch velkých odstupů.
Komentář z 25.6.2022 s hodnocením -1:
To si myslím dávno že by foťáky měli mít vyměnitelný snímač a ne jen objektiv.
Tohle asi nemá displej, tak to spíš vypadá jak nějaká kamera pro pevnou instalaci než foťák.