Registrace: 7.8.2006
Komentářů: 130, score 0.5 | Svět hardware: 454/0.6 | Svět mobilně: 11/0.0 | TV Freak: 2/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 26.11.2016 s hodnocením +5:
Jako seriál focení s koalou vysvětluje základní techniky focení, byl by dobrý seriál vysvětlující princip objektivu pro pochopení jak to funguje, trošku zopakování fyziky ze školy, vysvětlení jak vzniká obraz na stínítku, co je možné dělat s jednou čočkou, co se dvěma, jak funguje zaostřování, jak přibližování, jak pomocí jedné nebo dvou čoček vyrobím dalekohled, jak mikroskop a jak normální objektiv, jak zvolit vlastnosti čočky, nebo aby to nebylo moc složité tak třeba jen použití jedné čočky, když to na objektiv stačí a pak do toho ještě vložit clonu, vysvětlit kde má clona být a jak funguje. jako dítě jsem měl optickou stavebnici, kde šlo ze stejných součástek postavit různé věci, např pamatuju název optická lavice, tam se promítal obraz na stěnu, byla to jednoduchá stavebnice pro děti s návodem, od seriálu bych čekal že sám dokážu navrhnout kam umístit jakou čočku, když bude jedna nebo dvě, kam clonu, kam stínítko a tak, zvládnout vypočítat vzdálenosti pro daný případ pevného objektivu, nechci aby mně to nahradilo školu, ale chci umět aspoň něco sám navrhnout, spočítat, seriál co by pochopil středoškolák technického oboru, věřím že by to mohlo zajímat víc lidí dlouhé roky, jako že za 10 let by to bylo pořád aktuální.
Komentář z 14.9.2019 s hodnocením +2:
podle starych diskuzi pod jmenem Choakinek nebude pravda to o tupem zvaneni ani to o cvakani mobilem.
Komentář z 15.10.2018 s hodnocením +2:
"u vlakové lodi­" krasná chybička, doporučuju nechat :)

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 14.9.2019 s hodnocením -1:
Lepsi jsem myslel ne jen technicky, ale celkově, vcetne ceny, hmotnosti, velikosti.
Fotak v clanku by mohl byt dobry tak na letecke mapy, kde by cena tolik nevadila. O tom by mohl byt clanek, jak se v cesku foti letecke mapy. vim ze driv na nejaky velkoplosny film a ten se pak skenoval, ale nevim jak dnes.
Komentář z 5.9.2019 s hodnocením -1:
No jo no, tak já si teď vystačím s jedním 8 mm a jedním 16 mm :­-D a na focení lidí a tak různě by byl hezký ten v článku, bude to takový lákadlo co je rozumnější nekoupit.

http:­/­/jp.8u.cz­/fg­/2018­-07­-hartvikovice­-vp­/2018­-07­-hartvikovice­-vp­-mapa.html
Komentář z 16.6.2019 s hodnocením -1:
Funkci asi bude potřeba vypnout při focení více fotek pro složení panoramy, nebo virtuální prohlídky, protože pootočením záběru ve virtuální prohlídce by to asi dělalo další nežádoucí deformace.