reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Registrace: 7.1.2008
Komentářů: 8, score 1.3 | Svět hardware: 489/1.4 | Svět mobilně: 7/0.8
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 1.9.2012 s hodnocením +2:
Někteří lidé se v tom jen vyžívají a škodolibě dávají záporná hodnocení, byť si to dotyčný nezasloužil, jelikož jeho příspěvek byl přínosný. Sám jsem již nespravedlivě dostal mnoho mínusů. Nicméně k tématu. Hrozně se těším, až bude tuto funkci opravdu možné používat v masivním množství, účinně a jednoduše. Bylo by to naprosto super. Čistě teoreticky by mohl mít i software fotoaparátu zabudovanou technologii na výpočet pohybu rozmazání, nebo jak již bylo zmíněno by měl v sobě pohybový senzor, jenž by byl dostatečně přesný, aby podle toho mohl lépe určit zaostření. Pak by ani nebylo nutné dodělávat fotku v PC. V ideálním případě by byl sklouben kvalitní softwarový výpočet, který by byl porovnán podle matice získané na základě HW měření a výsledný efekt by mohl být takřka dokonalý.
PS: Sorry, že reaguji se značným časovým odstupem, ale prve jsem nečetl diskuzní fórum, tak snad si to ještě někdo bude chtít ode mě přečíst a doufejme, že nedostanu moc mínusů. =D
Komentář z 28.2.2022 s hodnocením +1:
Ale kdepak. V tom je zásadní rozdíl. Nicméně mezi inspirací a plagiátorstvím je velmi tenká hranice a i u lidí je velmi obtížné určovat, zda se jedná stále o pouhou inspiraci, nebo prach sprosté kopírování. AI se učí, to ano, ale jen pracovat s nástroji kde mají být na obličeji oči, jak vypadají vlasy, že voda nemůže mít šikmou hladinu atd. Ale netvoří vlastní obsah, jelikož nemá fantazii ­/ představivost. Takže jediné co umí, je používat zdrojová data, ze kterých pak vytváří nová. Bez jiných fotek, nebo obrázků prostě nic nového sama od sebe nikdy nevytvoří. A tady je onen kámen úrazu, protože na ty obrázky ze kterých ty informace vytáhla, tak ty někdo musel vytvořit. Do autorských práv na takto vzniklý obrázek by pak měli být zahrnuti všichni, kdo do něj přispěli.
Komentář z 27.2.2022 s hodnocením +1:
Majitel AI by měl mít práva na algoritmus a způsob zpracování dat, zdrojový kód, ale ne obsah vytvořený AI. Jednoduše protože AI nedělá nic jiného, než skládá z již existujících fotografií a obrázků nové. Sama od sebe bez zdroje nic nevytvoří. Tedy nemůže mít práva na to, když použije kousky z existujících tvoreb, které někdo umístil na internet. Měl by mít práva jen za předpokladu, že veškerá zdrojová data, která AI použila, byla pouze a výhradně z vlastnictví daného autora. Tedy třeba on sám by fotografie vytvořil, nebo namaloval malby ze kterých AI čerpala. Jakmile však použije byť jedinou fotografii cizí, nemůže získat práva na tvorbu, nebo by měl mít původní tvůrce právo na určitý podíl.
Jenže tady nastává problém, že se bude těžko prokazovat do jaké míry je jeho dílo použito a jestli to bylo opravdu jeho atd. Takže je jednodušší copyright rovnou neschválit.

Nejméně přínosné komentáře