www.digimanie.cz
>
>

Kameraman na demonstraci natočil, jak mu zloděj odcizil batoh s drahým vybavením

Kameraman na demonstraci natočil, jak mu zloděj odcizil batoh s drahým vybavením
, , aktualita
Batoh plný fotografického vybavení se nevyplatí nechávat bez dozoru. Kameranovi v Torontu se chvíle nepozornosti vymstila, protože mu muž odcizil batoh plný techniky. Celý incident ale kameraman zachytil na video.
K oblíbeným
reklama
Na demonstraci proti rasismu v Torontu natáčel i kameraman a producent Javon Martin, akce ho ale vyšla poměrně draho. Nechal na schodech ležet svůj batoh plný fotografického vybavení a elektroniky, což zlákalo ke krádeži muže sedícího vedle. Celý incident ale kameraman, kterému vybavení patřilo, natočil na video.
 

Nepříjemná událost se stala v neděli na demonstraci proti rasismu na torontském náměstí Nathan Phillips Square. Záběry, které kameraman natočil, jsou možné vidět níže. V jednom momentu, když se kameraman otočil zády, se poblíž sedící muž zvedne, rozhlédne se a poté popadne batoh plný techniky a odejde pryč. 

Hodnota techniky v batohu se pohybovala mezi 3700 a 7400 americkými dolary, což je v přepočtu zhruba 87 000 - 175 000 českých korun. Kameraman ale ve skutečnosti nepodal na policii zprávu o krádeži, protože by finanční zdroje raději viděl vynaložené na podporu černošské komunity. 
 

Ztráta technického vybavení ale nebyla ta největší. Fotoaparáty, objektivy nebo laptopy se dají nahradit, ale data uložená na discích a paměťových kartách v odcizeném batohu nikoliv. Tato data a záběry Javonu Martinovi opravdu chybí.

Od doby, kdy byly záběry z incidentu zveřejněny na sociálních médiích, kameraman podle svých slov vidí vlnu podpory a doufá, že někdo by ho mohl nasměrovat k jeho odcizené technice v batohu a ztraceným datům. 

Zdroj: petapixel.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD Tamron oznámil vývoj objektivu 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD
Tamron dnes oficiálně oznámil, že vyvíjí telezoom objektiv 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047), který bude určen pro bajonet Sony FE, tedy full frame CSC fotoaparáty této značky. Má mít poměrně kompaktní konstrukci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip Olympus OM-D E-M10 Mark IV dostává 20MPx čip
Společnost Olympus inovovala nabídku svých levnějších modelů OM-D. Přichází nový E-M10 Mark IV, který dostává např. 20MPx senzor, o něco výkonnější mechanickou stabilizaci i vylepšený systém autofokusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS Olympus uvádí telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS
Olympus dnes představil několik novinek pro svůj Micro Four Thirds systém. Jde např. o nový telezoom M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS s nadprůměrným telemakrem a podporou telekonvertorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru Zvědavá chobotnice se přetahovala s potápěčem o GoPro kameru
Fotografové a kameramani si někdy musí na své vybavení dávat pozor před příliš zvědavými a odvážnými zvířaty. O tom se přesvědčil i potápěč, jehož GoPro kamery se zmocnila chobotnice a nechtěla ji pustit. 
3.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky Cloudová služba image.canon dočasně odstavena, mizely z ní fotky
Cloudová služba image.canon zaznamanela nepříjemný problém. Zjistilo se, že z ní mizely fotografie, které měly být stále uloženy, a tak se společnost Canon rozhodla tuto službu dočasně odstavit.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře