ale v tom případě nikdo nemůže soutěžit co znam fotografy každý zasahuje do fotografie mění oblohu atd.
Odpovědět0 0
Co vy na to, má vůbec cenu, v dnešní době, dělat foto soutěže? Sportovci vezmou krev a má "po ptákách", co, ale s "dopingem" ve fotografii? Samozřejmě mám na mysli právě takovéto a podobné podvody, ne to, že uděláte ze zelené trávy růžovou... Fotomontáž mi přijde jak kdyby si skokan o tyči vzal o metr delší tyč...
Odpovědět0 1
Tak má to asi podobný smysl jako dělat soutěže krásy :) Všechno je to otázka míry a obraz doby a společnosti, v niž žijeme.
Odpovědět0 1
...dokud budou voyaeři, budou i exhbicionisti...
Odpovědět0 1
Má to cenu. Ale za jiných podmínek. Nyní, čistě z fleku mě napadá, že by pořadatel soutěže dal k dispozici soutěžícím digitální "cosi", coby zároveň podporovaly i digitální fotoaparáty a mělo by to vlastně funkci kinofilmu. Zkrátka nějakou datovou strukturu o řekněme 30 kódech, která by se nahrála do fotoaparátu a fotoaparát by těchto 30 kódů přiřadil k 30 fotografiím (po zmáčknutí spouště) podle jejich datové struktury (něco jako "hash kód"). Tím by se zabránilo jakékoliv editaci a hotovo, může se soutěžit ;-).
Tato datová struktura by byla vydána každému jen jednou po přihlášení a registraci soutěžícího.
Odpovědět0 1
už vidim, jak takovej foťák někdo začne vyrábět... a ve specifikacích pak bude: "Podporuje foto soutěže" :-D
Odpovědět1 0
To není žádný protiargument. Jistěže se to začne vyrábět, pokud to organizátoři fotosoutěží budou požadovat a někdo se jich bude chtít účastnit.
Pokud ne, budeme si dál hrát na současnou omalovánkovou šáradu, soutěž v kreslení, Photoshop tournament apod., rozhodně ne fotosoutěž. Tak to záleží na lidech, jak to chtějí ;-).
Odpovědět0 0
Otázka je, kteří lidé a jak vůbec moc mají šanci chtít něco jiného než to, co se aktuálně nabízí. Naprostá většina lidí prostě žije v tom, že to jsou fotky stejně jako si přečtou noviny , internetové zpravodajství, kouknou na TV a mají za to, že získali informace o realitě. Informační šum, lež a podvod jsou jedněmi ze základních "věcí", charkterizujících lidskou společnost dnešního tzv. vyspělého světa, takže čemu se divit. Většině to tak vyhovuje a nevadí - ostatně už i spousta fotoaparátů má integrované hodně "kreativní režimy".
Odpovědět1 1
Úplně Vám rozumím, pak se nedá nic dělat, fotosoutěže zanikly ;-).
Ty "kreativní režimy" ve fotoaparátech, to by zrovna nebyl problém. Normálně by to byla sada instrukcí uložená v procesoru (který řídí fotoaparát) jako jakákoliv jiná funkce a součástí toho by prostě mohl být i profil v nastavení, bez jehož zvolení by nešlo "soutěžit" a který by zároveň zakázal některá nastavení fotoaparátu, jako třeba ty "kreativní režimy".
Nejsem tu od toho, abych řešil technické detaily, to bych nechal jiným, ale technicky o nic nemožného nejde a to vč. ochrany, která by bránila "hacknutí" této funkce (to kdyby chtěl nějaký "pablb" podvádět fakt ve velkém stylu).
Odpovědět0 0
Já uváděl ty kreativní režimy spíše v souvislosti s tím, že díky nim a jejich existenci coby funkce fotoaparátu se mění povědomí lidí o tom, co to je fotografie. Jinak řečeno, že prostě už z foťáku leze dost značně upravený obraz reality.
Odpovědět0 0
No tak to určitě, nicméně tyhle "kreativní režimy" zabudované ve fotoaparátu typického účastníka fotosoutěže podle mě moc neoslovují, ty oslovuje něco úplně jiného - úpravy dělané úplně mimo fotoaparát a to opravdu problém je, když jde o fotosoutěž. Fotomontáž je pak jejich vůbec nejhorší varianta - přimyslení a odmyslení nějakého objektu na fotografii je fakt v kontextu fotosoutěže nesmysl na druhou.
Odpovědět0 0