www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kapesní ultrazoom Casio EXILIM EX-ZS150

Kapesní ultrazoom Casio EXILIM EX-ZS150
, , aktualita
Jedním z dalších kapesních ultrazoomů na trhu je nové Casio EXILIM EX-ZS150. Tento model je v podstatě CCD verzí modelu ZR200, samozřejmě bez schopností rychlého sekvenčního snímání. Zbytek je podobný, nabízí tedy 12,5× optický zoom.
K oblíbeným
reklama
Kapesní ultrazoom Casio EXILIM EX-ZS150 je odlehčenou variantou fotoaparátu EXILIM EX-ZR200. Místo CMOS čipu má standardní 1/2,3" CCD čip s rozlišením 16 megapixelů, což se ve výsledku projevilo na absenci nejrůznějších vysokorychlostních režimů sekvenčního snímání. Objektiv zůstal stejný, i nadále má 12,5× optický zoom ve velmi příjemném rozsahu od velmi širokoúhlých 24 mm po maximálních 300 mm. Světelnost činí F3,0 na nejširším ohnisku (ve své třídě poměrně dobrá hodnota) a F5,9 na nejdelším (typicky špatná hodnota).

Výborné má být také makro ve vzdálenosti jednoho centimetru od objektu, a to nikoli na nejširším ohnisku! Stabilizace je mechanická, tedy posunem CCD čipu. ZS150 podporuje natáčení HD videosekvencí v rozlišení 1280×720 pixelů. Nechybí automatika Premium Auto, technologie Best Shot nebo např. režim pro snímání autoportrétů.

2,7" LCD displej má tradiční rozlišení 230.400 bodů (320×240 pixelů). Rozměry přístroje jsou 102×58,9×28,7 mm. Více technických údajů zatím bohužel neznáme.

Zdroj: www.dpreview.com, www.casio-europe.com
reklama
Nejnovější články
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala