6.1.2015, Milan Šurkala, aktualita

Panasonic zapracoval a nový kapesní ultrazoom Lumix TZ60 vypadá papírově lépe než předchůdce. Výrobce snížil rozlišení na mnohem rozumnějších 12 megapixelů a integrovaný hledáček má i výrazně lepší rozlišení.

reklama
Málo snížili | od: Choakinek (3134)  6.1.201519:09
Snížili, snížili, ale málo počet mpx snížili :­-­). Navíc přehnaný zoom a ubohou světelnost ponechali. Takže co? Takže nic :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Málo snížili | od: busy (3635)  6.1.201522:33
Tak samozrejme 8 MPix by bolo na takom cipe este lepsich, ale budme radi aspon za tych 12, ani to nie je zla hodnota. High­-end rada ultrazoomov FZ150, FZ200 ma 12 MPix a vysledky celkom dobre. Ohladom zoomu a svetelnosti, ved nikto nikoho nenuti pouzivat najdlhsi koniec s najhorsou svetelnostou, na kratsich ohniskach bude svetelnost urcite lepsia ­(zalezi od priebehu svetelnosti­) ;)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Málo snížili | od: Choakinek (3134)  7.1.201523:36
Panasonic TZ25 měl taky 12 Mpx a už to tam před dlouhým koncem a na dlouhém konci dělalo při světelnosti F 5.9 neplechu ­(a střední ohniska taky nebyly žádná sláva, ale to nezpůsobovala difrakce, spíše prostě asi jen nekvalita objektivu­).

Jasně, krátká ohniska tam byla ok. Takže si koupím UZ, abych měl slušná jen krátká ohniska a ISO tak max. do 200? Tak to se vyplatí :­-­).

V tomhle ohledu mi tedy Oly. Stylus 1 přijde mnohem logičtější, tam právě všechna ohniska vyjma toho nejkratšího jsou úplně parádní, vč. toho nejdelšího, ISO 400 úplně no problem a dokonce mi subjektivně přijde, že základní clona F 2.8 tam dává kromě nejkratšího ohniska snad nejlepší obr. výsledky, což v kombinaci s přítomností ND filtru vytváří na dnešní poměry opravdu logicky postavený fotoaparát, před kterým lze jen smeknout.

Z toho vyplývá, že logicky postavený kapesní UZ bych si se standardní velikostí ­"kompaktního­" snímače ­(1­/2.3­) představoval s 10 Mpx a s nejhorší světelností F 4 ­(např. F 2.8 ­- 4­) s max. ohniskem do 300 mm ­(ale tam je to víceméně fuk, pokud by jim větší rozsah nezpůsoboval problémy s velikostí objektivu nebo špatnou kresbou­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.