Komentáře od Karel Polívka
Re: hmmm | od: Karel Polívka (78)  15.3.201913:41
Pokud člověk vyjádří svůj názor na něco, v čem není nějak ekonomicky zainteresován, tak je to jakože špatně? Jedna věc je, že se kolikrát lidé přidávají do anti kampaní bez znalostí kontextu, ale to nemá nic společného s tím, zda z dané věci člověk reálně něco má nebo ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: DDD | od: Karel Polívka (78)  22.9.201618:18
To není o tom, jak tomu říkám já nebo někdo jiný. Předplatné prostě není to samé jako mít něco na dluh.

Zda je výhodnější to nebo ono, to je věc druhá, nicméně tento trend bude pokračovat a moc bych do budoucna nepočítal s tím, že vždy půjde něco stáhnout a cracknout.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: DDD | od: Karel Polívka (78)  22.9.201617:39
Tento model placení neznamená, že byste měl ­"SW v počítači na dluh­". Znamená pouze to, že si předplatíte jeho používání na dobu určitou a po vypršení této doby jej už nebudete moci používat. Dluh ovšem nevzniká, pokud si tedy daný uživatel na zaplacení ročního předplatného někde nepůjčí, ale to už je jiný příběh :­-­).

Že to pro Vás v případě zájmu o daný SW představuje závazek spočívající v průběžném placení, je věc druhá a ani mě se tento model moc nelíbí. Resp. třeba s průběžným placením za Office 365 nemám problém, ale cena předplatného u Adobe za Photoshop mě už přijde dost vysoká, jelikož daný SW nevyužívám tak intenzivně jako právě Office. Kdybych byl grafik, díval bych se na to samozřejmě jinak.

Nicméně pro firmy je tento model předplatného výhodnější, jelikož to představuje stabilnější průběžný zdroj příjmů, s čímž lze pak lépe nakládat. Proto lze očekávat, že s placením pomocí předplatného se budeme u SW setkávat stále častěji.

A že to pak bude pro uživatele nákladné na provoz, pokud by měli průběžně platit za všechno možné? Ano, to bude. Ale co už.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pentax | od: Karel Polívka (78)  9.10.201523:52
Nevím, kdo by měl být tím ­"někým­" ­(jestli nějací výrobci, nebo my, nebo úplně všichni­), nicméně fakt je ten, že se české zastoupení Pentaxu o zápůjčky dlouho nestaralo, přestože z naší strany zájem byl. Proč teď najednou změnili svůj postoj sice nevím, ale určitě na to půjde naroubovat nějaká konspirace :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Hmmm... | od: Karel Polívka (78)  18.6.201516:14
Takže postupný vývoj s tím nemá vůbec nic společného? Tzn. podle Vás by ten režim dával od těchto záležitostí ruce pryč i v roce 2015? Opravdu si něco takového myslíte? Jedna věc je přepisování historie, druhá věc je izolovaně vnímat jednotlivosti bez kontextu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmmm... | od: Karel Polívka (78)  18.6.201513:21
<ironie>Předlistopadový režim by jistě dával od internetového prostředí nebo otázky autorských práv trvale ruce pryč a nechával by všemu zcela volný vývoj.</ironie>
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pěkné | od: Karel Polívka (78)  30.5.201511:58
Taky jsem si při pohledu na tyto fotografie ­(hlavně na tu první­) vzpomněl na Julese Verna :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Takže se taky bude moct stát, že něco dostane Trefu s odřenýma ušima a příští měsíc, chápu že zcela vyjímečně, vzroste cena a Trefa nebude. To by byla docela rarita ve smyslu hodnocení.­"
Nikoli. V článku je jasně napsáno: ­"Na ocenění TREFA toto nebude mít vliv, jeho udělení se vztahuje jen k době publikace recenze."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Ale obrazový výstup je snáď pri fotoaparátoch tou top položkou.­"
Toto bohužel nekoresponduje s tím, jaké fotoaparáty dnes lidé kupují, proč a za jakým účelem je kupují ­(často v podstatě jen kvůli sociálním sítím­) a podle čeho si je vybírají. Je třeba se na fotoaparát dívat komplexně, protože to rozhodně není pro každého pouze přístroj na tvorbu fotografií s pokud možno co nejvyšší technickou kvalitou. Často hodně rozhodují i takové faktory jako zoom, velikost, hmotnost, rychlost, displej, hledáček atd. A cena, tzn. výhodnost koupě? Ta snad u lidí rozhoduje nejvíce, jako je tomu u všeho, zejména pak dnes, kdy si mnoho lidí při výběru fotoaparátu ­(ale i jiné spotřební elektroniky­) nastaví nějakou cenovou hranici, přes kterou prostě jít už nechtějí. To, že by o 1 000 Kč dražší přístroj měl třeba při vyšším ISO méně šumu, pak pro ně může být naprosto irelevantní, protože za tuto věc už tolik zaplatit prostě a jednoduše nechtějí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"c­­) nemá nic společného s kvalitou výrobku ­"
S kvalitou sice nikoli, ale při hodnocení výhodnosti, tedy smysluplnosti pořízení daného produktu, je pro většinu lidí zásadní. Zejména pak pro takové uživatele, kteří uvítají zjednodušené hodnocení pomocí %, hvězdiček, jakékoli stupnice s pevně daným počátkem a koncem, než aby museli pročítat tisíce znaků při porovnávání několika produktů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Rozumím Vašemu příspěvku, nicméně Vaše obavy zkrátka nesdílím.

Žije nebo přežívá ­- pokud by zde vycházel pouze 1 článek měsíčně a nic jiného, zatímco návštěvnost by rostla, bylo by to žití nebo přežívání? Takovéto soudy záleží na úhlu pohledu a z toho mého není důvod k nějakým obavám. Množství obsahu není parametr, který by pro mě byl aktuálně směrodatný, na rozdíl od kvality obsahu a návštěvnosti.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Jistě já tu taky denně klikal na týden mrtvou stránku.­"
Hlavní roli dnes hrají přístupy z vyhledávačů ­(tedy obsah, který se tu již nachází­), tzn. nelze to postavit jen tak, že sem někdo chodil se podívat, zda je něco nového nebo nikoli.

"Myslím si, že nějaký ansolvent VŠ umělecko­­-průmyslové se zájmem o seznamování s technikou by se našel a po boku Milana vyrostl. Vše je to jen otázka lukrativnosti nejen finanční, ale taky náplně práce ­­(aby mě recenzování naplňovalo ­­- no comment­­)­"
Teoreticky je možné a snadné mnoho věcí, ale v praxi to zkrátka tak jednoduché není. Recenzování taky není kdo ví jak zábavná činnost, je s tím spojeno hodně práce, což je zejména u těch zmíněných mladých absolventů dnes problém.

"Já na toto téma už nevyplýtvám ani minutu!­"
Rovněž Vaše volba :­-­). Zaměření Digimanie je dlouhodobě stále stejné. Nejsem si vědom toho, že by se v poslední době nějak změnilo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Když už tu byla řeč o tom, že tu chcípl pes...

"To, že tu měsíc nejsi se ale hrozně projevuje.­"
Avšak na návštěvnosti jako takové se to neprojevilo. Samozřejmě, pokud by Milan nebyl půl roku, bylo by to něco jiného.

"Proč vlastník webu s takovouhle návštěvností zaměstnává jen jednoho redaktora?­"
Když mi dáte kontakt na někoho podobně schopného a věci znalého, jako je Milan, tak tu třeba budou dva. Před nějakou dobou zde působil ještě Michal Srna, jehož články byly také výborné, ale bohužel u něj došlo ke změně a kvůli novému pracovnímu vytížení se už psaní nemohl nadále věnovat. A nutně shánět někoho dalšího jen proto, aby byl někdo další, by nemělo smysl, naopak by to mohlo být ke škodě věci, pokud by se kvalita příliš lišila. Zásadní je konzistence předkládaných informací, a to i za cenu, že někdy bude útlum.

"Proč nemá v rukávu připravené nějaké cestopisy, tutoriály, články na téma jak fotit situace??­"
Protože takové články jsou výrazně méně navštěvované než technické informace o fotoaparátech. Pokud je to na jiných fotoserverech třeba jinak, je to možné, u nás je to ale právě takto. Digimanie je zkrátka známá a vyhledávaná primárně kvůli technickým informacím.

Bylo by fajn, kdyby tu byly všechny typy článků, které se fotografování týkají, ale těžko do toho někdo půjde jen proto, že by to bylo fajn, když čísla čtenosti jednotlivých typů článků jsou proti této myšlence. Online médium má v porovnání s printem tu výhodu, že zájem o jednotlivá témata a typy článku u čtenářů lze jednoduše a přesně vyhodnotit. Občas se tu takový článek objeví, ale je to spíše pro oživení, než že by to mělo nějaký viditelný dopad na cokoli.

"Proč žije z ruky do huby???­"
A to je právě to ­- nic takového není. Je to dané i tím, že Digimanie je ­"pouze­" jeden z magazínů, jež provozujeme. Navíc samotný provoz našich magazínů je pouze malou částí toho, čím se naše společnost zabývá ­(primárně jde o technologický vývoj e­-shopů, s čímž tedy my coby redakce sice nemáme nic společného, ale když je řeč o provozovateli, je třeba si to uvědomit­). Čistě hypoteticky, i kdyby příští měsíc spadla návštěvnost a příjmy z reklamy na Digimanii na 0 návštěvníků a 0 Kč, provozovatele Digimanie by to finančně nijak neohrozilo. Proto se opravdu ani v nejmenším nelze bavit o tom, že by provozovatel tohoto serveru ­"žil z ruky do huby­", naopak jde z hlediska své existence o stabilní subjekt.

Závěrem ­- celková návštěvnost serveru meziročně spíše o něco povyrostla, kvalita předkládaných informací se nijak nesnížila a médium jako takové je po finanční stránce v černých číslech, a proto není důvod dělat nějaké zásadní změny. Digimanie tak jen nepřežívá, ale normálně žije. A to přestože tu už delší dobu nebyla naše Koala :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Staré sklá | od: Karel Polívka (78)  3.4.201411:12
Tato diskuze začala komentářem, že jsou jiné typy článků ­(recenze jiných produktů­), které by čtenáři chtěli číst stokrát raději ­- nicméně to, co čtenáři chtějí nebo nechtějí číst, můžeme jednoduše vyhodnocovat podle čtenosti jednotlivých témat, tedy konkrétních článků, tedy kliků na jejich nadpisy. Takže ano, pokud na jedné straně argumentujete zájmem čtenářů, tak na straně druhé se jedná o údaje, která máme k dispozici, a tedy lze snadno rozlišit, zda se zájmy o témata diskutérů shodují se zájmem o témata většiny čtenářů nebo nikoli. To je celé.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Staré sklá | od: Karel Polívka (78)  2.4.201416:30
Ano, 10 recenzí v rámci 3 měsíců považuji za dobré číslo. K tomu ostatnímu ­- viz předchozí komentář, požadavky a názory lidí jsou zkrátka různé a pokud je něco ukazatelem toho, jak moc je téma článku zajímavé pro co největší množství čtenářů, je to logicky jeho čtenost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Staré sklá | od: Karel Polívka (78)  2.4.201415:22
- Návštěvnost je dobrá díky obsahu, který se tu nachází.
- Není pravda, že recenze vychází jednou za uherák. Od začátku tohoto roku bylo na Digimanii publikováno už 10 recenzí, viz: http:­/­/www.digimanie.cz­/recenze­/ ­(že zrovna Vás třeba tyto recenze neoslovily, neznamená, že ty recenze neexistují a že neoslovily ani nikoho jiného­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Staré sklá | od: Karel Polívka (78)  1.4.201413:57
Pokud vím, něco takového jsem zmiňoval pouze ve spojitosti s Pentaxem, který skutečně nemá zájem své produkty za účelem recenzí zapůjčovat ­(zkoušel jsem to znovu před pár měsíci a zůstalo to opět bez odezvy­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Staré sklá | od: Karel Polívka (78)  1.4.201413:51
Pokud považujete neměnnou návštěvnost 100 000 unikátních návštěvníků měsíčně za mrtvý web, tak ano, máte pravdu. Pokud jde o produkty na recenze, nedávné recenze starých objektivů měly vyšší čtenost než recenze nových objektivů. Že zrovna Vás a další návštěvníky zajímají hlavně recenze novinek, tak tomu sice rozumím, nicméně názory a požadavky lidí se různí ­- jen na základě komentářů od řádově desítek uživatelů nelze utvářet závěry pro cílové publikum, které je o několik řádů početnější. A tím se dostávám k tomu dalšímu ­- není přímá úměra mezi počtem komentářů v diskuzích a čteností daného článku nebo návštěvností celého serveru. Viz třeba 3. aktuálně nejčtenější článek, u kterého není žádný komentář.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Kdyby | od: Karel Polívka (78)  15.8.201317:30
Pravidelná čtenost cenových zpravodajství jasně ukazuje, že jsou čtenáři, pro které jsou tyto články zajímavé, tzn. momentálně není důvod s nimi přestat. K tomu, že zrovna Vás nezajímají ­- však pro každého je užitečné něco jiného. Pro někoho jsou zase zbytečné podrobné recenze, jelikož je číst a zkoumat nebude ­(buď nechce, nemá na to čas, nebo jim nerozumí­) ­- stačí stručný přehled toho, na co se při výběru zaměřit, což poskytne náš seriál doporučených fotoaparátů, který vychází každý měsíc.

Co se týče recenzentů jako takových, tak to nemá s cenovými zpravodajstvími opravdu vůbec nic společného. Cenová zpravodajství nejsou na úkor recenzí a naopak. Jinými slovy pokud by cenová zpravodajství skončila, neznamenalo by to více jiného typu obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: cena | od: Karel Polívka (78)  25.6.201316:57
Možná proto, že zdejší cenzor je automatický filtr zadaných shluků znaků, nikoli člověk. Váš nezveřejněný komentář obsahoval sekvenci znaků, která odpovídá jistému přípravku na podporu erekce, jenž bývá často obsažen ve spamovacích komentářích :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Bude aj test? | od: Karel Polívka (78)  24.6.201319:59
Předně mi není jasné, na základě čeho si od nás něco vynucujete takovým způsobem, jaký předvádíte v této diskuzi. Má snad někdo z nás vůči Vaší osobě nějaké závazky, které bychom neplnili, na základě čehož nás pomalu napadáte jen proto, že tu nejsou testovány takové produkty, jaké zrovna Vás zajímají?

1. Nikdo z výrobců, distributorů nebo e­-shopů nemá povinnost nám cokoli půjčovat a naše redakce nemá povinnost cokoli recenzovat. Probíhá to na základě dobré vůle a zájmu obou stran. Představa, že každá firma musí mít zájem o kvalitní recenzi ve známém magazínu, je utopie.

2. Naše redakce nemá povinnost starat se o propagaci produktů od všech výrobců na našem trhu ­(Irving to zde v diskuzi celkem vystihl ­- všude je to samý Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Fujifilm, ale Pentax se propagaci svých produktů v ČR nevěnuje, v důsledku čehož o ně spotřebitelé a ani redakce nemají zájem ­- a když už redakce zájem projeví, stejně to nic moc neznamená­).

3. Máme větší zájem o recenze produktů, o které je pokud možno co největší zájem ze strany spotřebitelů, což zrovna fotoaparáty Pentax nejsou, čímž se vracíme k předchozímu bodu.

4. Jelikož není v našich časových možnostech recenzovat všechny zajímavé produkty na trhu, je třeba dělat při výběru produktů na testy selekci, čímž se opět vracíme k předchozím bodům.

Chcete, aby bylo na českých webech o Pentaxu nebo o produktech jiného výrobce více informací, testů apod.? Máte možnost tomu pomoci ­- nabídněte subjektu, který má na starosti dodávky produktů Pentax ­(či jiné značky­) pro ČR, své služby a udělejte něco s tím, aby měli o ně spotřebitelé větší zájem a aby měly redakce českých magazínů možnost je recenzovat, aniž by musely tyto produkty shánět složitěji, než jak je zvykem u produktů od jiných výrobců.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Koho to zaujíma? | od: Karel Polívka (78)  16.12.201215:48
Vymazány další dva příspěvky obsahující polemiku o tom, co patří a nepatří do diskuze k recenzi konkrétního fotoaparátu. Vážně nevím, proč někdo považuje diskuzi pod recenzí fotoaparátu za diskuzní fórum o čemkoli. Není to jen o formě textu, ale také o tom, zda to do daného umístění patří nebo nepatří. Ve zdejším okně pro psaní příspěvků je snad dostatečně jasně uvedeno: ­"Příspěvky porušující Netiketu a netýkající se článku budou mazány."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Re: Koho to zaujíma? | od: Karel Polívka (78)  16.12.201213:38
Smazán příspěvek s konstatováním, že je přece jedno, kam se co píše, když se dostává reakce.

S takovýmto přístupem nelze dělat nic jiného, než diskuze promazávat, protože jinak se bude pod články probírat kde co namísto debaty k tématu článku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Nevím, zda jste do něčeho zatal nebo ne. Má reakce byla z toho důvodu, že mě fascinuje uvažování některých lidí ­- máte něco zdarma, z čeho vy sám máte užitek, a přesto je Vám to málo a chcete více ­(což je vcelku normální­) a když se toho nedostává, začnete s výčitkami ­(což zde už zkrátka není na místě­). Mějte si je, ale počítejte také s tím, že v diskuzích pod konkrétními články mohou být mazány, protože diskuze jsou určené pro reakce na téma, o němž pojednává daný článek. Pokud máte nějaké výtky, přání, pochvaly, reklamace apod., můžete nám je směřovat pomocí připomínkového formuláře: www.digimanie.cz­/pripominky.jsp
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
S jakýmkoli názorem může samozřejmě každý souhlasit nebo nemusí. Stejně tak každý může mít vlastní názor na cokoli. Když už ale někdo něco takto vyčítá ­(jako viz výše­), je na místě se zeptat, o jakém závazku mluví, protože já o žádném nevím. Neexistuje ideální stav, vždy to může být lepší a v případě Digimanie by to také mohlo být i výrazně horší.

Jsou jiné weby, na které občas chodím si přečíst, co je v dané oblasti nového. A přestože bych byl rád, kdyby o určitých tématech psali častěji a více podrobně, nikdy by mě nenapadlo, že bych jim měl v diskuzích pod jejich zdarma publikovanými články vyčítat, že danou oblast nemají lépe personálně podchycenou a že nejsou schopni či ochotni ji posílit. Maximálně by mě napadlo jim napsat, že by bylo super danou oblast posílit, protože ji považuji za zajímavou, toť vše ­- vyhodnocení by už bylo na nich, protože přání a reálné možnosti jsou mnohdy velmi odlišné aspekty.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Re: Koho to zaujíma? | od: Karel Polívka (78)  14.12.201221:23
Co to znamená, že Milan tuto práci nestíhá? Kde máme stanovena nějaká měřítka toho, co by měl Milan stíhat, nebo co by měla stíhat redakce Digimanie? Kdo stanovuje, jaké máme mít personální kapacity v oblasti recenzování fotoaparátů?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(5)
Re: Koho to zaujíma? | od: Karel Polívka (78)  14.12.201218:36
Co to znamená ­"personálně zabezpečit chod webu­"? Máte dojem, že neplníme něco, k čemu bychom se někde vůči někomu zavazovali?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Re: lakomec | od: Karel Polívka (78)  23.8.201212:28
Spíše jste jen neodhadl dopad znění svých příspěvků, a tedy ostatní čtenáři s Vámi nesouhlasí. Přeji pěkný den.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ceny | od: Karel Polívka (78)  22.8.201223:28
Pokud je Vám zdarma dostupný obsah nacházející se na této doméně málo, nemusíte ji podporovat svou přítomností ­(a např. těžit z výsledků našich testů fotoaparátů­). Namísto Digimanie můžete navštěvovat servery, kde budete mít díky své přítomnosti šanci něco vyhrát, získat něco hmotného. Je to jen na Vás, jak a kde budete trávit svůj čas a kde budete hledat informace. V každém případě Vám přeji dobrou volbu, ať jste co nejvíce spokojený, jelikož čas je to nejcennější, co máme ­(resp. nemáme :­-­)­) a je tedy třeba s ním podle toho nakládat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ceny | od: Karel Polívka (78)  22.8.201220:16
Pokud Vám ceny nepřijdou dostatečně zajímavé, můžete to dát najevo tím, že se nezúčastníte. Soutěžit Vás nikdo nenutí stejně jako nás nenutí nic vůbec nějaké soutěže pořádat. Je to jen otázka volby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: Hm | od: Karel Polívka (78)  15.6.201219:34
Stačí číst všechna písmenka v textu ;­-­)

Citace:
"Dále máme na programu hezká URL pro články. Budeme vás informovat.­"

Jinými slovy nedávno jsme začali s hezkými URL pro náš obsah, první na řadě byly stránky s výrobci, pak rubriky a dále jsou na řadě články.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chápu, že než přijmout něco, co se Vám už moc nelíbí nebo s čím nesouhlasíte, je daleko jednodušší­/pohodlnější hledat nějaký skrytý záměr.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hezký jméno, | od: Karel Polívka (78)  14.5.201210:37
Nejde o překlep, ale o to, že náš web teď nezobrazuje tento pro češtinu nestandardní znak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Uživatel libich je pouze vykopávač mrtvol. Už několik měsíců píše nicneříkající komentáře k článkům z roku 2004. A to i přesto, že jsou tyto jeho komentáře pak po dávkách mazány. Smysl jeho počínání zůstává nadále skryt :­-­). Zřejmě není k dispozici nějaká smysluplná činnost, člověk se musí umět nějak zabavit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Komentáře v pořádku fungují, nejspíše jste jen napsal text, který obsahoval zakázanou frázi ­(odkaz na konkurenční subjekty, výraz v minulosti používaný někým, kdo spamoval apod.­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V posledních 3 až 4 měsících zmizely recenze Milana Šurkaly? To snad ne :­-­). Jen v posledních 3 měsících zde vyšlo od Milana 13 recenzí:
http:­/­/www.digimanie.cz­/recenze­/

Byl pouze menší výpadek začátkem prosince a koncem roku, jelikož prostě byly Vánoce, to je vše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Koncert | od: Karel Polívka (78)  17.12.20112:16
Tak a teď si přečtěte i něco o svém dosavadním působení v této diskuzi: http:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Troll_­(internet­)

Pro ostatní ­(Milane :­-­)­) ­- pls, nekrmte trolly, ať není v diskuzích balast. Zejména u Koaly, kterou čtou typicky začátečníci, by to byla velká škoda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: Body | od: Karel Polívka (78)  4.10.201111:38
Ano, je to ten důvod.

Pokud se chcete účastnit a mít více příspěvků na fóru, zapojte se do nějaké diskuze na fóru Digimanie tak, aby od Vás přibyly nějaké smysluplné příspěvky :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dotyčný to dělá v posledních týdnech pravidelně ­- třeba i několikrát za den napíše nicneříkající komentář k článkům z roku 2004. Není mi jasné, proč to dělá ­(už jednou jsem ses jej na to v diskuzi ptal­), ale takovéto příspěvky vykopávající mrtvoly jsou mazány a brzy to skončí banem profilu s uživatelským jménem ­"libich­", protože nejde o nic jiného než o otravné spamování.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Děkuji za info, bude opraveno ­(resp. namísto tohoto odkazu se v případě dlouhé diskuze bude v sekci s nejnovějšími komentáři v pravém sloupci zobrazovat URL v jiném tvaru ­- v emailových oznámeních o nových komentářích je to OK­).

2. Jasně. Na staré Digimanii to tak bylo, i na současném SHW a TVF to tak je, při redesignu se to nějak vypustilo. Tzn. bude upraveno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pls, je nějaký důvod pro to, že jste začal psát komentáře k článkům a aktualitám z roku 2004? Tohle totiž není jediný takový případ za posledních pár dní.

Na první pohled mi to přišlo jako nějaká chyba v návaznosti dat, ale ty komentáře k těm starým článkům obsahově sedí, tak nevím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pochvala | od: Karel Polívka (78)  18.8.201117:09
No vidíte, jiní zase připomínkovali, že máme text na sobě nalepený a je třeba jej provzdušnit. Jak je text na Digimanii rozbitý? Tzn. raději byste jiný font? Arial namísto Tahomy?

Ano, font na Digimanii není černý, je šedý ­- to už je ale 3 roky. Trochu ztmavit se může, ale ryze černý by byl moc kontrastní s bílým pozadím..

Dokonalost je vždy jen iluze, cílem by měla být spokojenost většiny. Napadá mě parafráze: Není na světě web ten, aby se zavděčil lidem všem. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Nový design... | od: Karel Polívka (78)  18.8.201115:36
Banner formátu skyscraper vpravo byl i ve starém designu, jen se nezobrazuje vždy. Někdy je tento banner po obou stranách, tzn. pak to máme čtyřsloupcový layout nyní, pětisloupcový layout ve starém ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pochvala | od: Karel Polívka (78)  18.8.201110:39
Font se nezvětšoval ­- je stejně velký jako před redesignem. Zvětšilo se řádkování ­- tzn. prostor mezi jednotlivými řádky, a to o 2 pixely. Důvod je ten, že v případě delších odstavců na více řádků ­(a to zejména v případě boldu a podtržených odkazů­) se v textu hůře orientovalo.

Tohle jsou detaily, ke kterým bude mít vždy někdo výhrady, ­"Petr­" by je uvítal tak, zatímco ­"Jan­" někdo zase jinak. Zvětšení řádkování šlo ruku v ruce se zvětšením sloupce pro obsah o 100 px a bylo v souladu s tím, jaké jsou dnes na velkých informačních webech zvyklosti ­(a tím nemyslím pouze české stránky­). Kromě toho řádkování je mnohdy ještě větší, z nejznámějších takových IT webů lze zmínit např. http:­/­/www.anandtech.com, www.tomshardware.com, www.xbitlabs.com.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Proč vykřičníkujete? Zkoušel jsem to teď znovu na jiném PC a stejný výsledek ­- funguje ­(FF 6.0, Win 7, AdBlock Plus­). Kromě toho nebýt reklam, které se snažíte blokovat, nebylo by co řešit, protože by tento web prostě neexistoval ­(a obecně řada dalších, na které nejspíše také chodíte­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Můžete prosím upřesnit URL, u kterého k tomu dochází?

2. Jinými slovy aby se po přejetí záložky zobrazil v bublině pod kurzorem název článku, ke kterému patří diskuze zobrazená na stránce v dané záložce, ano?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Menu rubrik ­- ano, však v článku zmiňuji, že to je jedna z věcí, která se ještě bude upravovat. Výsledná podoba bude hodně odlišná.

K banneru vpravo ­- teď se při rozlišení o šířce 1024 px uřízne reklamní banner, ale obsahová část je úplná. Pokud by byl banner vlevo, uřízl by se pravý sloupec ­- obsahová část ­(pro plné zobrazení by se muselo rolovat­). Tak malá rozlišení sice nejsou majoritní, ale na druhou stranu se vyskytují ­- a když už, je myslím pro čtenáře lepší zobrazovat takto všechen obsah na úkor reklamy než maximum reklamy na úkor obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
AdBlock v Chrome jsem teď vyzkoušel a taky se mi zobrazí pouze barva pozadí, nic jiného. Záměr to nebyl, podíváme se na to. Např. AdBlock ve FireFoxu funguje normálně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Tohle se týká hlavní stránky ­(rozcestníku­) s výpisem 10 nejnovějších komentářů u článků, 10 nejnovějších komentářů u 10 nejnovějších komentářů u fotoaparátů. Kvůli logice stránkovače ­(stránkuje po 20 záznamech­) to je tak, že po kliknutí na ­"další příspěvky­" se sice zobrazí jednička, ale obsahuje nejnovějších 20 komentářů, přičemž díky kotvě by mělo dojít k umístění na pozici 11 nejnovějšího ­(tzn. toho dalšího v pořadí­). Zkoušel jsem to teď v nejnovější verzi IE9, FF, Opery i Chrome a korektně to tak funguje.

2. Kterou stránku máte na mysli? Na stránce s komentáři k článku je v horní části název článku, který na něj odkazuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Redesign | od: Karel Polívka (78)  17.8.201113:58
No vida, tohle je zatím první zpětná vazba v tom ohledu, že tři sloupce byly fajn :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Co to znamená, že se nic nezobrazí? Máte na mysli nový layout webu, nebo nějak rozházený layout webu? Zkoušel jste stisknout kombinaci kláves Ctrl+F5 pro znovunačtení stránky bez ohledu na to, co máte v cache prohlížeče?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotoaparát máme ještě v redakci, tak jsem se na to teď díval, ale v menu jsem možnost vypnutí záznamu audia při natáčení bohužel nenašel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Překvapení | od: Karel Polívka (78)  29.7.201111:23
Bylo to už párkrát diskutováno na Světu hardware ­(tam probíhají Expertiády téměř každý měsíc­). Tato pravidla způsobu vyhodnocování Expertiád jsou v platnosti už asi 5 let a konkrétně tohle je uvedeno v každém článku oznamujícím novou Expertiádu. Tento způsob má své příznivce stejně jako odpůrce.

Faktem zůstává, že nutnost být online a vyhradit si na soutěž chvíli čas 10 po sobě jdoucích pracovních dní by bylo příliš omezující a mnohé účastníky by to odradilo. Proto je zde rezerva ­- lze vynechat ­(nebo zodpovědět chybně­) 2 otázky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V dalších týdnech budou k dispozici změny oproti minulému týdnu a měsíci, takže pokud někde dojde k výraznému výkyvu ceny nahoru nebo dolů, stačí kliknout na název produktu a zobrazí se stránka s daným produktem na Heuréce, kde budou zobrazeny aktuální ceny typicky z několika desítek eshopů.

A pokud bude nějaký produkt už končit na trhu, díky čemuž jej bude mít v sortimentu opakovaně třeba jen 1 eshop, z přehledu jej vyřadíme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Další díl bude v pátek 15.7.2011.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: tiez chvalim | od: Karel Polívka (78)  6.6.201120:40
Přihlašování v magazínu nezávisle na fóru­/galerii zůstane tak, jak je teď. Jde o záměr, ne chybu.

Když to bylo sjednocené, byly s tím dlouhodobě problémy z důvodu odlišných prostředí. Teď množství problémů s přihlašováním kleslo na neporovnatelně nižší úroveň.

Pokoušet se to znovu sjednocovat v nadcházejících měsících určitě nebudeme. Možná někdy v budoucnu, pokud dojde na straně SW k nějaké změně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: hodnotenie | od: Karel Polívka (78)  5.6.201121:40
To, co popisujete, bohužel stávající engine galerie neumožňuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Díky za pozitivní feedback :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Protože se štěstí smálo jiným směrem :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Samozřejmě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Diskuzi o tomto bude lepší oprášit na fóru v tématu, které je tomu přímo určené ­(tento článek se galerie nijak netýká­), ať to tady nezapadne:
http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=94

Každý, kdo naši fotogalerii využívá, nechť tam prosím napíše svůj pohled na věc:
a­) zda stávající stav vyhovuje
b­) zda by se mělo zobrazovat kdo a jak hodnotil
c­) zda by měl být povinný komentář při hodnocení
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Přišlo od čtenářů několik mailů oznamujících chybu­/nefunkčnost odkazů na články, ale nám se vše zobrazuje korektně ­(zkoušeno u řady lidí na různých počítačích­/prohlížečích­). Zatím jsme na uvedený problém ani jednou nenarazili.

Zobrazuje se vám chyba při kliknutí na nadpisy u všech článků na HP, nebo jen u některých?
Co nadpisy článků v rubrikách?
K chybě dochází, když jste přihlášení i nepřihlášení?
Jaký používáte prohlížeč a jeho verzi? V jiném je to stejné?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: sledovanost | od: Karel Polívka (78)  18.1.201110:15
Úpravy za účelem zjednodušení layoutu jsou na programu, ale různých oprav a chystaných změn je opravdu hodně, přičemž času na ně stále málo.

Provedl jsem teď na fóru ­/ v galerii úpravu horní lišty za účelem zpřehlednění, více zde:
http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?p=8375#post8375
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Pokud bude mít uživatel zaškrtnutý příjem e­-mailů o soutěžích na SHW a TVF, bude mu info chodit od dnešního dne v případě soutěží, o kterých bychom jinak informovali e­-mailovými rozesílkami samostatně, pouze jednou ­- z adresy robot@oxyonline.cz ­(namísto z robot@svethardware.cz a robot@tvfreak.cz­).

Pokud se bude jednat o info určené pouze čtenářům konkrétního serveru, bude to z adresy daného serveru.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hmmm | od: Karel Polívka (78)  11.6.20109:40
Znovu podotýkám, že pod nadpisem je uvedený typ článku, aby měl čtenář jasno, jaký obsah může očekávat. V tomto případě se jedná o fejeton ­- specifika tohoto slohového útvaru nechť zodpoví třeba Google.

Karel Polívka, šéfredaktor Digimanie
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: bože | od: Karel Polívka (78)  20.3.201016:24
Předně se jedná o fejeton, což už bylo v diskuzích ze začátku této série několikrát komentováno ­(je to uvedené pod nadpisem článku­). Cílem fejetonů není přinášet nové informace, ale psát ohlehčenou formou například o věcech, které jsou potenciálním čtenářům blízké. A vysoká čtenost fejetonů Jany Oborné jasně ukazuje, že si je naši čtenáři rádi přečtou ­(kromě nadšení pro věc to autorka s textem prostě umí­).

Dále s ohledem na znění Vašeho diskuzního příspěvku nevěřím, že byste to napsal stejně, natož lépe ­- pokud ale na svém tvrzení trváte, můžete se mi ozvat ­(e­-mailovovou adresu mám uvedenou na stránce ­"O nás­" ­- odkaz v horní oranžové liště­) a jestli budou Vaše fejetony ­(nebo články jiného typu­) minimálně na stejné úrovni, velmi rád je zde na Digimanii zveřejním včetně ohodnocení honorářem. Myslím ale, že teď bude spíše jen následovat reakce ve stylu ­"co já bych měl co psát, od toho jste tu vy­" :­-­).

S pozdravem
Karel Polívka, šéfredaktor Digimanie
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Před 2 roky jsme po roční pauze začali s opětovnou aktualizací databáze a kromě toho, že se začalo vyplňovat téměř dvojnásobek údajů a byl vylepšen výstup parametrů, se o aktualizaci starají jiní lidé než dříve. Vzhledem k tomu, jak jsou pečliví a svědomití, si troufám tvrdit, že by výskyt nějakých nepřesností neměl být nikterak vysoký. Při tom množství se ale může přehlédnout samozřejmě každý ­- v takovém případě budeme rádi, když nás na chybu upozorníte ­(buď diskuzí pod produktovou kartou, nebo pomocí připomínkového okna v dolní části pravého sloupce­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Kvalita čeho? Fotoaparátů? Od toho jsou recenze ­- pokud recenzi daného fotoaparátu máme, je na ni v produktové kartě odkaz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Pravidlo | od: Karel Polívka (78)  20.3.200917:40
Musím Vám oponovat. Na magazín Digimanie patří vše, co má s fotografováním nějakou souvislost. Nikde přece není psáno, že by na odborném magazínu musely být pouze technické informace, postupy jak fotit, recenze apod. Ano, taková je cesta, po které se snažíme primárně jít. Komunita fotografů je ale přece také o zážitcích a různých příhodách, díky čemuž jsem rád, že máme v týmu právě Janu, která je umí pro naše čtenáře s nadhledem a poutavým způsobem zpracovat ­- proč? Třeba jen proto se občas nad sebou coby zapáleným fandou do focení pozastavit a zasmát se :­-­). Jedná se o páteční zpestření obsahu, které není a nebude na úkor něčeho jiného ­- je to něco navíc.

Je jasné, že diskuze pod takovýmto typem článků budou zahrnovat kladné i záporné ohlasy ­- to ale není špatně, jedná se o pocitovou a tedy individuální záležitost. Pokud Vám tento styl obsahu nesedne, máte volbu jej přeskočit a zaměřovat se na články jiného zaměření. U každého článku máme pod nadpisem označeno, o jaký typ se jedná ­- v tomto případě o fejeton ­(http:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Fejeton­). Věřím, že řada čtenářů Digimanie naopak takováto občasná a krátká zpestření uvítá, a to skutečně třeba jen z toho důvodu, aby se jim protáhly svaly na tváří a v duchu nebo nahlas si řekli: ­"To znám, to přece moc dobře znám! :­-­)­".

Už teď se těším na další díl cyklu ­"Zrcadlovka a já­" :­-­).

S pozdravem,
Karel Polívka, šéfredaktor
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Mimo tema | od: Karel Polívka (78)  22.1.200921:59
Dobrý den,

předně děkujeme za pozitivní hodnocení obsahu webu Digimanie. Co se týče zmiňovaného boxíku ­"Články na podobné téma­", tak o problému víme, jen je toho k řešení moc. Dále bych toto prosím nerozváděl pod recenzí fotoaparátu, kam to nepatří ­(na diskuze o webu jako takovém máme nedávno spuštěné diskuzní fórum­). V každém případě děkuji za ohlas.

Karel Polívka,
šéfredaktor Digimanie
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Dotaz | od: Karel Polívka (78)  17.12.200810:14
Dobrý den,

přečtěte si prosím pravidla našich expertiád. Naleznete v nich odpověď na svůj dotaz.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokoušíte se nejspíše zadat otázku jako nepřihlášený ­- v této chvíli by Vám to už mělo jít. Zkuste to tedy prosím znovu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
:­-­)

Pokud byste měl povedené fotky pořízené nějakým aktuálně zajímavým fotoaparátem ­(což mimochodem ten Olympus samozřejmě není­) a byl byste stylisticky zdatný, tak by ani dobře zpracovaný výlet do Majkklovy zahrádky nemusel být k zahození ;­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Stačí | od: Karel Polívka (78)  27.7.200821:01
Souhlasím, že seriály R. Pihana jsou výborné a jsem za ně rád, nicméně na růstu návštěvnosti mají zásluhu i ostatní členové týmu ­(zejména pak propracované recenze fotoaparátů Milana Šurkaly­).

Každopádně Vám děkujeme za přízeň, jelikož právě Vaše jméno se v diskuzích na DM vyskytuje poměrně dlouho a často. Doufáme tedy, že budete s dalšími zlepšováky Digimanie spokojený :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: preco? | od: Karel Polívka (78)  14.3.200810:04
V uplynulých dnech jsme provedli předělání celého webu Digimanie do nového designu ­(přičemž změny se netýkaly pouze designu, ale i funkčnosti jako takové­), u čehož došlo k menšímu problému ve spojitosti s registracemi, který způsobil, že jsme v dané době museli pár nejnovějších příspěvků v rozmezí pár hodin obětovat kvůli nahrání zálohy databáze.

Je nám těchto ztracených příspěvků líto a omlouváme se, že právě Vás to postihlo, nicméně celkem jich nebylo více než 10. Nikdo je tedy ručně nesmazal, ale padly za svou ­"vlast­" :­-­). Ještě pár věcí se zde bude dolaďovat, nicméně doufáme, že se vám bude nová Digimanie líbit více než ta stará.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Moc pěkný | od: Karel Polívka (78)  14.5.20071:42
Rovněž preferuji jiné hodnoty, nicméně přesto na mě dokáže jeho tvorba určitým způsobem zapůsobit ­(přestože mi je ve své podstatě cizí­) ­- a o tom to podle mého je. Nesnažím se ji ­(nebo autora­) hodnotit... jen se ji snažím vnímat ­(jestli mi rozumíte­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Máte pravdu, máme od výrobce potvrzeno, že v jejich tiskové zprávě byla chyba. Děkujeme za upozornění, zmínka v článku bude odstraněna.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Oprava ceny | od: Karel Polívka (78)  10.8.200623:40
Omlouváme se za mystifikaci. Cena bude 800 dolarů, nikoli 3800. Opraveno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)