Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od Karel Polívka
Pokud člověk vyjádří svůj názor na něco, v čem není nějak ekonomicky zainteresován, tak je to jakože špatně? Jedna věc je, že se kolikrát lidé přidávají do anti kampaní bez znalostí kontextu, ale to nemá nic společného s tím, zda z dané věci člověk reálně něco má nebo ne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
To není o tom, jak tomu říkám já nebo někdo jiný. Předplatné prostě není to samé jako mít něco na dluh.

Zda je výhodnější to nebo ono, to je věc druhá, nicméně tento trend bude pokračovat a moc bych do budoucna nepočítal s tím, že vždy půjde něco stáhnout a cracknout.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tento model placení neznamená, že byste měl ­"SW v počítači na dluh­". Znamená pouze to, že si předplatíte jeho používání na dobu určitou a po vypršení této doby jej už nebudete moci používat. Dluh ovšem nevzniká, pokud si tedy daný uživatel na zaplacení ročního předplatného někde nepůjčí, ale to už je jiný příběh :­-­).

Že to pro Vás v případě zájmu o daný SW představuje závazek spočívající v průběžném placení, je věc druhá a ani mě se tento model moc nelíbí. Resp. třeba s průběžným placením za Office 365 nemám problém, ale cena předplatného u Adobe za Photoshop mě už přijde dost vysoká, jelikož daný SW nevyužívám tak intenzivně jako právě Office. Kdybych byl grafik, díval bych se na to samozřejmě jinak.

Nicméně pro firmy je tento model předplatného výhodnější, jelikož to představuje stabilnější průběžný zdroj příjmů, s čímž lze pak lépe nakládat. Proto lze očekávat, že s placením pomocí předplatného se budeme u SW setkávat stále častěji.

A že to pak bude pro uživatele nákladné na provoz, pokud by měli průběžně platit za všechno možné? Ano, to bude. Ale co už.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nevím, kdo by měl být tím ­"někým­" ­(jestli nějací výrobci, nebo my, nebo úplně všichni­), nicméně fakt je ten, že se české zastoupení Pentaxu o zápůjčky dlouho nestaralo, přestože z naší strany zájem byl. Proč teď najednou změnili svůj postoj sice nevím, ale určitě na to půjde naroubovat nějaká konspirace :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Takže postupný vývoj s tím nemá vůbec nic společného? Tzn. podle Vás by ten režim dával od těchto záležitostí ruce pryč i v roce 2015? Opravdu si něco takového myslíte? Jedna věc je přepisování historie, druhá věc je izolovaně vnímat jednotlivosti bez kontextu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
<ironie>Předlistopadový režim by jistě dával od internetového prostředí nebo otázky autorských práv trvale ruce pryč a nechával by všemu zcela volný vývoj.</ironie>
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Taky jsem si při pohledu na tyto fotografie ­(hlavně na tu první­) vzpomněl na Julese Verna :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Takže se taky bude moct stát, že něco dostane Trefu s odřenýma ušima a příští měsíc, chápu že zcela vyjímečně, vzroste cena a Trefa nebude. To by byla docela rarita ve smyslu hodnocení.­"
Nikoli. V článku je jasně napsáno: ­"Na ocenění TREFA toto nebude mít vliv, jeho udělení se vztahuje jen k době publikace recenze."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Ale obrazový výstup je snáď pri fotoaparátoch tou top položkou.­"
Toto bohužel nekoresponduje s tím, jaké fotoaparáty dnes lidé kupují, proč a za jakým účelem je kupují ­(často v podstatě jen kvůli sociálním sítím­) a podle čeho si je vybírají. Je třeba se na fotoaparát dívat komplexně, protože to rozhodně není pro každého pouze přístroj na tvorbu fotografií s pokud možno co nejvyšší technickou kvalitou. Často hodně rozhodují i takové faktory jako zoom, velikost, hmotnost, rychlost, displej, hledáček atd. A cena, tzn. výhodnost koupě? Ta snad u lidí rozhoduje nejvíce, jako je tomu u všeho, zejména pak dnes, kdy si mnoho lidí při výběru fotoaparátu ­(ale i jiné spotřební elektroniky­) nastaví nějakou cenovou hranici, přes kterou prostě jít už nechtějí. To, že by o 1 000 Kč dražší přístroj měl třeba při vyšším ISO méně šumu, pak pro ně může být naprosto irelevantní, protože za tuto věc už tolik zaplatit prostě a jednoduše nechtějí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"c­­) nemá nic společného s kvalitou výrobku ­"
S kvalitou sice nikoli, ale při hodnocení výhodnosti, tedy smysluplnosti pořízení daného produktu, je pro většinu lidí zásadní. Zejména pak pro takové uživatele, kteří uvítají zjednodušené hodnocení pomocí %, hvězdiček, jakékoli stupnice s pevně daným počátkem a koncem, než aby museli pročítat tisíce znaků při porovnávání několika produktů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Rozumím Vašemu příspěvku, nicméně Vaše obavy zkrátka nesdílím.

Žije nebo přežívá ­- pokud by zde vycházel pouze 1 článek měsíčně a nic jiného, zatímco návštěvnost by rostla, bylo by to žití nebo přežívání? Takovéto soudy záleží na úhlu pohledu a z toho mého není důvod k nějakým obavám. Množství obsahu není parametr, který by pro mě byl aktuálně směrodatný, na rozdíl od kvality obsahu a návštěvnosti.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
"Jistě já tu taky denně klikal na týden mrtvou stránku.­"
Hlavní roli dnes hrají přístupy z vyhledávačů ­(tedy obsah, který se tu již nachází­), tzn. nelze to postavit jen tak, že sem někdo chodil se podívat, zda je něco nového nebo nikoli.

"Myslím si, že nějaký ansolvent VŠ umělecko­­-průmyslové se zájmem o seznamování s technikou by se našel a po boku Milana vyrostl. Vše je to jen otázka lukrativnosti nejen finanční, ale taky náplně práce ­­(aby mě recenzování naplňovalo ­­- no comment­­)­"
Teoreticky je možné a snadné mnoho věcí, ale v praxi to zkrátka tak jednoduché není. Recenzování taky není kdo ví jak zábavná činnost, je s tím spojeno hodně práce, což je zejména u těch zmíněných mladých absolventů dnes problém.

"Já na toto téma už nevyplýtvám ani minutu!­"
Rovněž Vaše volba :­-­). Zaměření Digimanie je dlouhodobě stále stejné. Nejsem si vědom toho, že by se v poslední době nějak změnilo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Když už tu byla řeč o tom, že tu chcípl pes...

"To, že tu měsíc nejsi se ale hrozně projevuje.­"
Avšak na návštěvnosti jako takové se to neprojevilo. Samozřejmě, pokud by Milan nebyl půl roku, bylo by to něco jiného.

"Proč vlastník webu s takovouhle návštěvností zaměstnává jen jednoho redaktora?­"
Když mi dáte kontakt na někoho podobně schopného a věci znalého, jako je Milan, tak tu třeba budou dva. Před nějakou dobou zde působil ještě Michal Srna, jehož články byly také výborné, ale bohužel u něj došlo ke změně a kvůli novému pracovnímu vytížení se už psaní nemohl nadále věnovat. A nutně shánět někoho dalšího jen proto, aby byl někdo další, by nemělo smysl, naopak by to mohlo být ke škodě věci, pokud by se kvalita příliš lišila. Zásadní je konzistence předkládaných informací, a to i za cenu, že někdy bude útlum.

"Proč nemá v rukávu připravené nějaké cestopisy, tutoriály, články na téma jak fotit situace??­"
Protože takové články jsou výrazně méně navštěvované než technické informace o fotoaparátech. Pokud je to na jiných fotoserverech třeba jinak, je to možné, u nás je to ale právě takto. Digimanie je zkrátka známá a vyhledávaná primárně kvůli technickým informacím.

Bylo by fajn, kdyby tu byly všechny typy článků, které se fotografování týkají, ale těžko do toho někdo půjde jen proto, že by to bylo fajn, když čísla čtenosti jednotlivých typů článků jsou proti této myšlence. Online médium má v porovnání s printem tu výhodu, že zájem o jednotlivá témata a typy článku u čtenářů lze jednoduše a přesně vyhodnotit. Občas se tu takový článek objeví, ale je to spíše pro oživení, než že by to mělo nějaký viditelný dopad na cokoli.

"Proč žije z ruky do huby???­"
A to je právě to ­- nic takového není. Je to dané i tím, že Digimanie je ­"pouze­" jeden z magazínů, jež provozujeme. Navíc samotný provoz našich magazínů je pouze malou částí toho, čím se naše společnost zabývá ­(primárně jde o technologický vývoj e­-shopů, s čímž tedy my coby redakce sice nemáme nic společného, ale když je řeč o provozovateli, je třeba si to uvědomit­). Čistě hypoteticky, i kdyby příští měsíc spadla návštěvnost a příjmy z reklamy na Digimanii na 0 návštěvníků a 0 Kč, provozovatele Digimanie by to finančně nijak neohrozilo. Proto se opravdu ani v nejmenším nelze bavit o tom, že by provozovatel tohoto serveru ­"žil z ruky do huby­", naopak jde z hlediska své existence o stabilní subjekt.

Závěrem ­- celková návštěvnost serveru meziročně spíše o něco povyrostla, kvalita předkládaných informací se nijak nesnížila a médium jako takové je po finanční stránce v černých číslech, a proto není důvod dělat nějaké zásadní změny. Digimanie tak jen nepřežívá, ale normálně žije. A to přestože tu už delší dobu nebyla naše Koala :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tato diskuze začala komentářem, že jsou jiné typy článků ­(recenze jiných produktů­), které by čtenáři chtěli číst stokrát raději ­- nicméně to, co čtenáři chtějí nebo nechtějí číst, můžeme jednoduše vyhodnocovat podle čtenosti jednotlivých témat, tedy konkrétních článků, tedy kliků na jejich nadpisy. Takže ano, pokud na jedné straně argumentujete zájmem čtenářů, tak na straně druhé se jedná o údaje, která máme k dispozici, a tedy lze snadno rozlišit, zda se zájmy o témata diskutérů shodují se zájmem o témata většiny čtenářů nebo nikoli. To je celé.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ano, 10 recenzí v rámci 3 měsíců považuji za dobré číslo. K tomu ostatnímu ­- viz předchozí komentář, požadavky a názory lidí jsou zkrátka různé a pokud je něco ukazatelem toho, jak moc je téma článku zajímavé pro co největší množství čtenářů, je to logicky jeho čtenost.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
- Návštěvnost je dobrá díky obsahu, který se tu nachází.
- Není pravda, že recenze vychází jednou za uherák. Od začátku tohoto roku bylo na Digimanii publikováno už 10 recenzí, viz: http:­/­/www.digimanie.cz­/recenze­/ ­(že zrovna Vás třeba tyto recenze neoslovily, neznamená, že ty recenze neexistují a že neoslovily ani nikoho jiného­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud vím, něco takového jsem zmiňoval pouze ve spojitosti s Pentaxem, který skutečně nemá zájem své produkty za účelem recenzí zapůjčovat ­(zkoušel jsem to znovu před pár měsíci a zůstalo to opět bez odezvy­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud považujete neměnnou návštěvnost 100 000 unikátních návštěvníků měsíčně za mrtvý web, tak ano, máte pravdu. Pokud jde o produkty na recenze, nedávné recenze starých objektivů měly vyšší čtenost než recenze nových objektivů. Že zrovna Vás a další návštěvníky zajímají hlavně recenze novinek, tak tomu sice rozumím, nicméně názory a požadavky lidí se různí ­- jen na základě komentářů od řádově desítek uživatelů nelze utvářet závěry pro cílové publikum, které je o několik řádů početnější. A tím se dostávám k tomu dalšímu ­- není přímá úměra mezi počtem komentářů v diskuzích a čteností daného článku nebo návštěvností celého serveru. Viz třeba 3. aktuálně nejčtenější článek, u kterého není žádný komentář.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pravidelná čtenost cenových zpravodajství jasně ukazuje, že jsou čtenáři, pro které jsou tyto články zajímavé, tzn. momentálně není důvod s nimi přestat. K tomu, že zrovna Vás nezajímají ­- však pro každého je užitečné něco jiného. Pro někoho jsou zase zbytečné podrobné recenze, jelikož je číst a zkoumat nebude ­(buď nechce, nemá na to čas, nebo jim nerozumí­) ­- stačí stručný přehled toho, na co se při výběru zaměřit, což poskytne náš seriál doporučených fotoaparátů, který vychází každý měsíc.

Co se týče recenzentů jako takových, tak to nemá s cenovými zpravodajstvími opravdu vůbec nic společného. Cenová zpravodajství nejsou na úkor recenzí a naopak. Jinými slovy pokud by cenová zpravodajství skončila, neznamenalo by to více jiného typu obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Možná proto, že zdejší cenzor je automatický filtr zadaných shluků znaků, nikoli člověk. Váš nezveřejněný komentář obsahoval sekvenci znaků, která odpovídá jistému přípravku na podporu erekce, jenž bývá často obsažen ve spamovacích komentářích :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Předně mi není jasné, na základě čeho si od nás něco vynucujete takovým způsobem, jaký předvádíte v této diskuzi. Má snad někdo z nás vůči Vaší osobě nějaké závazky, které bychom neplnili, na základě čehož nás pomalu napadáte jen proto, že tu nejsou testovány takové produkty, jaké zrovna Vás zajímají?

1. Nikdo z výrobců, distributorů nebo e­-shopů nemá povinnost nám cokoli půjčovat a naše redakce nemá povinnost cokoli recenzovat. Probíhá to na základě dobré vůle a zájmu obou stran. Představa, že každá firma musí mít zájem o kvalitní recenzi ve známém magazínu, je utopie.

2. Naše redakce nemá povinnost starat se o propagaci produktů od všech výrobců na našem trhu ­(Irving to zde v diskuzi celkem vystihl ­- všude je to samý Canon, Nikon, Olympus, Panasonic, Fujifilm, ale Pentax se propagaci svých produktů v ČR nevěnuje, v důsledku čehož o ně spotřebitelé a ani redakce nemají zájem ­- a když už redakce zájem projeví, stejně to nic moc neznamená­).

3. Máme větší zájem o recenze produktů, o které je pokud možno co největší zájem ze strany spotřebitelů, což zrovna fotoaparáty Pentax nejsou, čímž se vracíme k předchozímu bodu.

4. Jelikož není v našich časových možnostech recenzovat všechny zajímavé produkty na trhu, je třeba dělat při výběru produktů na testy selekci, čímž se opět vracíme k předchozím bodům.

Chcete, aby bylo na českých webech o Pentaxu nebo o produktech jiného výrobce více informací, testů apod.? Máte možnost tomu pomoci ­- nabídněte subjektu, který má na starosti dodávky produktů Pentax ­(či jiné značky­) pro ČR, své služby a udělejte něco s tím, aby měli o ně spotřebitelé větší zájem a aby měly redakce českých magazínů možnost je recenzovat, aniž by musely tyto produkty shánět složitěji, než jak je zvykem u produktů od jiných výrobců.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak tato se mi hodně líbí. Co že je bez názvu? Fotka si určitě nějaký zaslouží :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Vymazány další dva příspěvky obsahující polemiku o tom, co patří a nepatří do diskuze k recenzi konkrétního fotoaparátu. Vážně nevím, proč někdo považuje diskuzi pod recenzí fotoaparátu za diskuzní fórum o čemkoli. Není to jen o formě textu, ale také o tom, zda to do daného umístění patří nebo nepatří. Ve zdejším okně pro psaní příspěvků je snad dostatečně jasně uvedeno: ­"Příspěvky porušující Netiketu a netýkající se článku budou mazány."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Smazán příspěvek s konstatováním, že je přece jedno, kam se co píše, když se dostává reakce.

S takovýmto přístupem nelze dělat nic jiného, než diskuze promazávat, protože jinak se bude pod články probírat kde co namísto debaty k tématu článku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Nevím, zda jste do něčeho zatal nebo ne. Má reakce byla z toho důvodu, že mě fascinuje uvažování některých lidí ­- máte něco zdarma, z čeho vy sám máte užitek, a přesto je Vám to málo a chcete více ­(což je vcelku normální­) a když se toho nedostává, začnete s výčitkami ­(což zde už zkrátka není na místě­). Mějte si je, ale počítejte také s tím, že v diskuzích pod konkrétními články mohou být mazány, protože diskuze jsou určené pro reakce na téma, o němž pojednává daný článek. Pokud máte nějaké výtky, přání, pochvaly, reklamace apod., můžete nám je směřovat pomocí připomínkového formuláře: www.digimanie.cz­/pripominky.jsp
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
S jakýmkoli názorem může samozřejmě každý souhlasit nebo nemusí. Stejně tak každý může mít vlastní názor na cokoli. Když už ale někdo něco takto vyčítá ­(jako viz výše­), je na místě se zeptat, o jakém závazku mluví, protože já o žádném nevím. Neexistuje ideální stav, vždy to může být lepší a v případě Digimanie by to také mohlo být i výrazně horší.

Jsou jiné weby, na které občas chodím si přečíst, co je v dané oblasti nového. A přestože bych byl rád, kdyby o určitých tématech psali častěji a více podrobně, nikdy by mě nenapadlo, že bych jim měl v diskuzích pod jejich zdarma publikovanými články vyčítat, že danou oblast nemají lépe personálně podchycenou a že nejsou schopni či ochotni ji posílit. Maximálně by mě napadlo jim napsat, že by bylo super danou oblast posílit, protože ji považuji za zajímavou, toť vše ­- vyhodnocení by už bylo na nich, protože přání a reálné možnosti jsou mnohdy velmi odlišné aspekty.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Co to znamená, že Milan tuto práci nestíhá? Kde máme stanovena nějaká měřítka toho, co by měl Milan stíhat, nebo co by měla stíhat redakce Digimanie? Kdo stanovuje, jaké máme mít personální kapacity v oblasti recenzování fotoaparátů?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(5)
Co to znamená ­"personálně zabezpečit chod webu­"? Máte dojem, že neplníme něco, k čemu bychom se někde vůči někomu zavazovali?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Dost sugestivní komentář, po pár sekundách to vidím taky :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201214:35|Šantenie
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201214:34|alter ego
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201213:27|Gyroskop
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201213:27|Ta moje ..
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201213:26|Zvuk Ticha
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – upload musí být proveden do konce měsíce, v kterém bylo oznámeno dané kolo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 3.12.201213:25|Držím!
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – upload musí být proveden do konce měsíce, v kterém bylo oznámeno dané kolo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – upload musí být proveden do konce měsíce, v kterém bylo oznámeno dané kolo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – upload musí být proveden do konce měsíce, v kterém bylo oznámeno dané kolo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 30.11.201214:39|Relax
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 30.11.201214:27|Skokan
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 30.11.201214:26|Myšák
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 28.11.201212:20|Kiss
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – delší strana musí mít minimálně 1600 px.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 28.11.201211:57|Ježek
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 28.11.201211:50|Ámos
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 28.11.201211:48|závod
Fotografie byla vyřazena z 10. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění kritérií pro zařazení – motivem fotek musí být 2 až 4 lidé, kteří vůči sobě budou v nějaké interakci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Admin na této stránce v této fotce nevidí žádný problém, takže se není k čemu vyjadřovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Spíše jste jen neodhadl dopad znění svých příspěvků, a tedy ostatní čtenáři s Vámi nesouhlasí. Přeji pěkný den.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud je Vám zdarma dostupný obsah nacházející se na této doméně málo, nemusíte ji podporovat svou přítomností ­(a např. těžit z výsledků našich testů fotoaparátů­). Namísto Digimanie můžete navštěvovat servery, kde budete mít díky své přítomnosti šanci něco vyhrát, získat něco hmotného. Je to jen na Vás, jak a kde budete trávit svůj čas a kde budete hledat informace. V každém případě Vám přeji dobrou volbu, ať jste co nejvíce spokojený, jelikož čas je to nejcennější, co máme ­(resp. nemáme :­-­)­) a je tedy třeba s ním podle toho nakládat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pokud Vám ceny nepřijdou dostatečně zajímavé, můžete to dát najevo tím, že se nezúčastníte. Soutěžit Vás nikdo nenutí stejně jako nás nenutí nic vůbec nějaké soutěže pořádat. Je to jen otázka volby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Stačí číst všechna písmenka v textu ;­-­)

Citace:
"Dále máme na programu hezká URL pro články. Budeme vás informovat.­"

Jinými slovy nedávno jsme začali s hezkými URL pro náš obsah, první na řadě byly stránky s výrobci, pak rubriky a dále jsou na řadě články.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Chápu, že než přijmout něco, co se Vám už moc nelíbí nebo s čím nesouhlasíte, je daleko jednodušší­/pohodlnější hledat nějaký skrytý záměr.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nejde o překlep, ale o to, že náš web teď nezobrazuje tento pro češtinu nestandardní znak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Uživatel libich je pouze vykopávač mrtvol. Už několik měsíců píše nicneříkající komentáře k článkům z roku 2004. A to i přesto, že jsou tyto jeho komentáře pak po dávkách mazány. Smysl jeho počínání zůstává nadále skryt :­-­). Zřejmě není k dispozici nějaká smysluplná činnost, člověk se musí umět nějak zabavit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Komentáře v pořádku fungují, nejspíše jste jen napsal text, který obsahoval zakázanou frázi ­(odkaz na konkurenční subjekty, výraz v minulosti používaný někým, kdo spamoval apod.­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V posledních 3 až 4 měsících zmizely recenze Milana Šurkaly? To snad ne :­-­). Jen v posledních 3 měsících zde vyšlo od Milana 13 recenzí:
http:­/­/www.digimanie.cz­/recenze­/

Byl pouze menší výpadek začátkem prosince a koncem roku, jelikož prostě byly Vánoce, to je vše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak a teď si přečtěte i něco o svém dosavadním působení v této diskuzi: http:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Troll_­(internet­)

Pro ostatní ­(Milane :­-­)­) ­- pls, nekrmte trolly, ať není v diskuzích balast. Zejména u Koaly, kterou čtou typicky začátečníci, by to byla velká škoda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Ano, je to ten důvod.

Pokud se chcete účastnit a mít více příspěvků na fóru, zapojte se do nějaké diskuze na fóru Digimanie tak, aby od Vás přibyly nějaké smysluplné příspěvky :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dotyčný to dělá v posledních týdnech pravidelně ­- třeba i několikrát za den napíše nicneříkající komentář k článkům z roku 2004. Není mi jasné, proč to dělá ­(už jednou jsem ses jej na to v diskuzi ptal­), ale takovéto příspěvky vykopávající mrtvoly jsou mazány a brzy to skončí banem profilu s uživatelským jménem ­"libich­", protože nejde o nic jiného než o otravné spamování.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Děkuji za info, bude opraveno ­(resp. namísto tohoto odkazu se v případě dlouhé diskuze bude v sekci s nejnovějšími komentáři v pravém sloupci zobrazovat URL v jiném tvaru ­- v emailových oznámeních o nových komentářích je to OK­).

2. Jasně. Na staré Digimanii to tak bylo, i na současném SHW a TVF to tak je, při redesignu se to nějak vypustilo. Tzn. bude upraveno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Pls, je nějaký důvod pro to, že jste začal psát komentáře k článkům a aktualitám z roku 2004? Tohle totiž není jediný takový případ za posledních pár dní.

Na první pohled mi to přišlo jako nějaká chyba v návaznosti dat, ale ty komentáře k těm starým článkům obsahově sedí, tak nevím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No vidíte, jiní zase připomínkovali, že máme text na sobě nalepený a je třeba jej provzdušnit. Jak je text na Digimanii rozbitý? Tzn. raději byste jiný font? Arial namísto Tahomy?

Ano, font na Digimanii není černý, je šedý ­- to už je ale 3 roky. Trochu ztmavit se může, ale ryze černý by byl moc kontrastní s bílým pozadím..

Dokonalost je vždy jen iluze, cílem by měla být spokojenost většiny. Napadá mě parafráze: Není na světě web ten, aby se zavděčil lidem všem. :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Banner formátu skyscraper vpravo byl i ve starém designu, jen se nezobrazuje vždy. Někdy je tento banner po obou stranách, tzn. pak to máme čtyřsloupcový layout nyní, pětisloupcový layout ve starém ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Font se nezvětšoval ­- je stejně velký jako před redesignem. Zvětšilo se řádkování ­- tzn. prostor mezi jednotlivými řádky, a to o 2 pixely. Důvod je ten, že v případě delších odstavců na více řádků ­(a to zejména v případě boldu a podtržených odkazů­) se v textu hůře orientovalo.

Tohle jsou detaily, ke kterým bude mít vždy někdo výhrady, ­"Petr­" by je uvítal tak, zatímco ­"Jan­" někdo zase jinak. Zvětšení řádkování šlo ruku v ruce se zvětšením sloupce pro obsah o 100 px a bylo v souladu s tím, jaké jsou dnes na velkých informačních webech zvyklosti ­(a tím nemyslím pouze české stránky­). Kromě toho řádkování je mnohdy ještě větší, z nejznámějších takových IT webů lze zmínit např. http:­/­/www.anandtech.com, www.tomshardware.com, www.xbitlabs.com.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Proč vykřičníkujete? Zkoušel jsem to teď znovu na jiném PC a stejný výsledek ­- funguje ­(FF 6.0, Win 7, AdBlock Plus­). Kromě toho nebýt reklam, které se snažíte blokovat, nebylo by co řešit, protože by tento web prostě neexistoval ­(a obecně řada dalších, na které nejspíše také chodíte­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Můžete prosím upřesnit URL, u kterého k tomu dochází?

2. Jinými slovy aby se po přejetí záložky zobrazil v bublině pod kurzorem název článku, ke kterému patří diskuze zobrazená na stránce v dané záložce, ano?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Menu rubrik ­- ano, však v článku zmiňuji, že to je jedna z věcí, která se ještě bude upravovat. Výsledná podoba bude hodně odlišná.

K banneru vpravo ­- teď se při rozlišení o šířce 1024 px uřízne reklamní banner, ale obsahová část je úplná. Pokud by byl banner vlevo, uřízl by se pravý sloupec ­- obsahová část ­(pro plné zobrazení by se muselo rolovat­). Tak malá rozlišení sice nejsou majoritní, ale na druhou stranu se vyskytují ­- a když už, je myslím pro čtenáře lepší zobrazovat takto všechen obsah na úkor reklamy než maximum reklamy na úkor obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
AdBlock v Chrome jsem teď vyzkoušel a taky se mi zobrazí pouze barva pozadí, nic jiného. Záměr to nebyl, podíváme se na to. Např. AdBlock ve FireFoxu funguje normálně.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
1. Tohle se týká hlavní stránky ­(rozcestníku­) s výpisem 10 nejnovějších komentářů u článků, 10 nejnovějších komentářů u 10 nejnovějších komentářů u fotoaparátů. Kvůli logice stránkovače ­(stránkuje po 20 záznamech­) to je tak, že po kliknutí na ­"další příspěvky­" se sice zobrazí jednička, ale obsahuje nejnovějších 20 komentářů, přičemž díky kotvě by mělo dojít k umístění na pozici 11 nejnovějšího ­(tzn. toho dalšího v pořadí­). Zkoušel jsem to teď v nejnovější verzi IE9, FF, Opery i Chrome a korektně to tak funguje.

2. Kterou stránku máte na mysli? Na stránce s komentáři k článku je v horní části název článku, který na něj odkazuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No vida, tohle je zatím první zpětná vazba v tom ohledu, že tři sloupce byly fajn :­-­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Co to znamená, že se nic nezobrazí? Máte na mysli nový layout webu, nebo nějak rozházený layout webu? Zkoušel jste stisknout kombinaci kláves Ctrl+F5 pro znovunačtení stránky bez ohledu na to, co máte v cache prohlížeče?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotoaparát máme ještě v redakci, tak jsem se na to teď díval, ale v menu jsem možnost vypnutí záznamu audia při natáčení bohužel nenašel.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Bylo to už párkrát diskutováno na Světu hardware ­(tam probíhají Expertiády téměř každý měsíc­). Tato pravidla způsobu vyhodnocování Expertiád jsou v platnosti už asi 5 let a konkrétně tohle je uvedeno v každém článku oznamujícím novou Expertiádu. Tento způsob má své příznivce stejně jako odpůrce.

Faktem zůstává, že nutnost být online a vyhradit si na soutěž chvíli čas 10 po sobě jdoucích pracovních dní by bylo příliš omezující a mnohé účastníky by to odradilo. Proto je zde rezerva ­- lze vynechat ­(nebo zodpovědět chybně­) 2 otázky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V dalších týdnech budou k dispozici změny oproti minulému týdnu a měsíci, takže pokud někde dojde k výraznému výkyvu ceny nahoru nebo dolů, stačí kliknout na název produktu a zobrazí se stránka s daným produktem na Heuréce, kde budou zobrazeny aktuální ceny typicky z několika desítek eshopů.

A pokud bude nějaký produkt už končit na trhu, díky čemuž jej bude mít v sortimentu opakovaně třeba jen 1 eshop, z přehledu jej vyřadíme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Další díl bude v pátek 15.7.2011.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 10.7.201110:57|beruška..
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – soutěžící může do každého kola zařadit ­[B­]maximálně 3 fotografie­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 8.7.201117:11|Vážka
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – soutěžící může do každého kola zařadit ­[B­]maximálně 3 fotografie­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – soutěžící může do každého kola zařadit ­[B­]maximálně 3 fotografie­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 6.7.201112:42|Moucha
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 6.7.201112:42|Včelka
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 6.7.201112:28|hmyz :)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Karel Polívka (237) | 6.7.201112:23|vážka
Fotografie byla vyřazena z 9. kola FotoVýzvy z důvodu nesplnění ­[URL=­"http:­/­/www.digimanie.cz­/forum­/showthread.php?t=628­"]kritérií pro zařazení­[­/URL­] – delší strana musí mít ­[B­]minimálně 1600 px­[­/B­].
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)