www.digimanie.cz
>
>

Když se sekne AI: místo okna se ve fotce objevil Ryan Gosling

Když se sekne AI: místo okna se ve fotce objevil Ryan Gosling
, , aktualita
Algoritmy umělé inteligence dokáží spoustu zajímavých věcí, ale bohužel občas dokáží selhat. Přesvědčil se o tom Jomppe Vaarakallio, jemuž software Topaz Labs Gigapixel AI do fotografie přimaloval obličej Ryana Goslinga.
K oblíbeným
reklama
Dnešní aplikace jsou čím dál tím víc prošpikované algoritmy umělé inteligence (AI). Obvykle fungují velmi pěkně, ale občas dokáží "vymyslet" takové nesmysly, až člověku zůstává rozum stát. Jedním z velmi zajímavých úkazů byla fotografie, kterou upravoval Jomppe Vaarakallio, profesionál v retušování fotografií. Ke své práci využívá software Topaz Labs Gigapixel AI a s jeho pomocí chtěl zvětšit rozlišení retušovaného snímku. Hodně se ale divil, co se ukázalo ve zvětšenině. Ryan Gosling. Nebo alespoň někdo, kdo ho náramně připomíná.
 
Omylem vytvořený obličej pomocí AI
 
V okně budovy byl totiž tvar, který lehce připomínal rozmazanou lidskou tvář. Software to ale vyhodnotil jako skutečnou tvář a ve snímku se nakonec po zvětšení objevil obličej. Vaarakallio  to zkusil i podruhé a výsledek byl stejný, obličej tam opět byl. Teprve když vypnul rozpoznávání tváří, zvětšování fungovalo korektně a artefakty se přestaly objevovat. Vaarakallio si ale jinak software velmi pochvaluje a toto byl dle jeho slov ojedinělý incident.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik