www.digimanie.cz
>
>

Když se sekne AI: místo okna se ve fotce objevil Ryan Gosling

Když se sekne AI: místo okna se ve fotce objevil Ryan Gosling
, , aktualita
Algoritmy umělé inteligence dokáží spoustu zajímavých věcí, ale bohužel občas dokáží selhat. Přesvědčil se o tom Jomppe Vaarakallio, jemuž software Topaz Labs Gigapixel AI do fotografie přimaloval obličej Ryana Goslinga.
K oblíbeným
reklama
Dnešní aplikace jsou čím dál tím víc prošpikované algoritmy umělé inteligence (AI). Obvykle fungují velmi pěkně, ale občas dokáží "vymyslet" takové nesmysly, až člověku zůstává rozum stát. Jedním z velmi zajímavých úkazů byla fotografie, kterou upravoval Jomppe Vaarakallio, profesionál v retušování fotografií. Ke své práci využívá software Topaz Labs Gigapixel AI a s jeho pomocí chtěl zvětšit rozlišení retušovaného snímku. Hodně se ale divil, co se ukázalo ve zvětšenině. Ryan Gosling. Nebo alespoň někdo, kdo ho náramně připomíná.
 
Omylem vytvořený obličej pomocí AI
 
V okně budovy byl totiž tvar, který lehce připomínal rozmazanou lidskou tvář. Software to ale vyhodnotil jako skutečnou tvář a ve snímku se nakonec po zvětšení objevil obličej. Vaarakallio  to zkusil i podruhé a výsledek byl stejný, obličej tam opět byl. Teprve když vypnul rozpoznávání tváří, zvětšování fungovalo korektně a artefakty se přestaly objevovat. Vaarakallio si ale jinak software velmi pochvaluje a toto byl dle jeho slov ojedinělý incident.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář