Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

kikapu

Registrace: 7.12.2007
Komentářů: 59, score 0.9
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 11.12.2014 s hodnocením +3:
No, to jsi hodně statečnej když napíšeš, že snímač m4­/3 v OM­-D10 se vyrovná výstupem Nikonu D7100. To asi porovnával tisky na A4 u minilabu ­- anebo jsou v dxo padlí na hlavu a ty testy jsou k ničemu, podívej se tam schválně na testy skel v závislosti na použitém těle, doporučuji třeba nikkor 85mm ­/1,8 af­-s G. Fyzika nepustí.
Komentář z 10.11.2016 s hodnocením +2:
V létě jsem koupil Z5 compact kvůli rozměrům a odolnosti. Koukal jsem samozřejmě i na fotky v recenzích a utěšoval jsem se, že ti recenzenti jsou matlafousci, podle dxo je to špička. No, sice jsem zázraky nečekal, ale je to opravdu průšvih ­- Sony to zabíjí šíleným jpeg enginem. Mám třeba fotku malé dcerky na průlezkách za super světla, čas expozice cca 1­/500s, umělé lano na kterém se drží je ostré jek břitva, jsou dokonale vidět trčící jemná vlákna. Obličej dcerky cca o 4cm vzadu mobil vyhodnotil jako ruch hodný rozmazání a dal si záležet. To prosím nefotím na ryzí automat. Snímač je přitom dobrý, stačilo by, kdyby Sony zapracovalo na slíbené podpoře rawu.
Komentář z 18.3.2013 s hodnocením +2:
špatně jste mně pochopil a já to nenapsal nejlip ­- když píšu, že ač nejlepší AF z kategorie APS­-C bezzrcátek, tak nahony vzdálen m4­/3 tak tím myslím samozřejmě to, se na m4­/3 nechytá ­- jak s rychlostí AF, tak s výběrem skel. Olympus i Panasonic utekli v tomto konkurenci tak, že nějaké dohánění si lze jen těžko představit...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 14.2.2017 s hodnocením -1:
Poté, co šel celkem s cenou dolu na cca 24000 jal jsem se ho zevrubněji vyzkoušet. Papírově jasná pecka, možnosti slow motion videa jsou bezkonkurenční, na fotografování taky dobrý, i když v tom videu prostě vyčnívá mnohem více.
Snažil jsem se strašně moc, ale fakt to není jak chytit. Když jsem se při tom nemožném úchopu snažil ještě o vytažení hledáčku, pot už ze mně tekl proudem. No a pohled do něj mé zklamání završil ­- sice se blbě vytahuje, zato je ještě na hraně použitelnosti, čekal jsem alespoň trošku větší zvětšení. A to je prý ten hledáček v porovnání s mkIII konečně použitelný.
Komentář z 9.2.2017 s hodnocením 0:
Přesně tak, to sklo je naceněné mimořádně přesně ­- Canon má přece jen mírně nekonzistentní ostření a Nikon postupně zdražuje... Kéž by pánové u Sony dělali takovýchto kroků více, toto sklo chybělo jak praseti drbání, umím si představit uspokojivou sestavu v podobě A7 +28­/1,8+85­/1,8. Přesně podle pravidla že i se zoomem člověk nejvíce používá krajní ohniska a zbytek je víceméně vata.
Co Jirko, bude návrat ztraceného syna?
Komentář z 12.12.2014 s hodnocením 0:
detektiv hadr, dobrá práce šerife