www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů
, , aktualita
Společnost Kodak se po bankrotu rozdělila a různé divize se prodaly různým majitelům. Vypadá to, že se bude dělit dále. Kodak Alaris chce údajně prodat divizi kinofilmů a fotopapírů, a to i přesto, že je zisková. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Kodak to vůbec nemá jednoduché. Po bankrotu před zhruba sedmi lety se jednotlivé divize rozprodaly a jednou z těch úspěšnějších byl Kodak Alaris. Ten má sám o sobě 4 divize, samotný Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě tato divize je předmětem dnešní zprávy. Přestože je ziskovou, Alaris se chce této divize zbavit, a to velmi levně. Hovoří se ceně pouhých 34 milionů dolarů. Když v roce 2013 Kodak Pension Plan (KPP2) koupil Kodak Alaris od Eastman Kodak za 325 milionů dolarů, šlo o společnost i se závazky jejího penzijního fondu s obrovským dluhem 2,7 miliardy dolarů (penzemi, které měl fond vyplatit, a které by pod krachujícím Eastman Kodakem nebyly vyplaceny).
 
Kodak logo
 
Ten teď ale společnost dostihl a ta hledá způsoby, jak vyplácet slíbené penze. Jedním ze způsobů, který Kodak Alaris našel, je právě prodej některých částí společnosti. Zájemce o koupi divize PPF se údajně začal hledat už na počátku minulého roku a podle všeho už probíhají konkrétní jednání a některé zdroje hovoří o prodeji už během následujícího měsíce. Pokud by k tomu nedošlo, Kodak Alaris by nejspíše přešel pod Pension Protection Fund, britský sociální systém, který přebírá zkrachovalé penzijní fondy a poté by s největší pravděpodobností stejně rozprodal zbytek Kodaku Alaris.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala