www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů
, , aktualita
Společnost Kodak se po bankrotu rozdělila a různé divize se prodaly různým majitelům. Vypadá to, že se bude dělit dále. Kodak Alaris chce údajně prodat divizi kinofilmů a fotopapírů, a to i přesto, že je zisková. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Kodak to vůbec nemá jednoduché. Po bankrotu před zhruba sedmi lety se jednotlivé divize rozprodaly a jednou z těch úspěšnějších byl Kodak Alaris. Ten má sám o sobě 4 divize, samotný Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě tato divize je předmětem dnešní zprávy. Přestože je ziskovou, Alaris se chce této divize zbavit, a to velmi levně. Hovoří se ceně pouhých 34 milionů dolarů. Když v roce 2013 Kodak Pension Plan (KPP2) koupil Kodak Alaris od Eastman Kodak za 325 milionů dolarů, šlo o společnost i se závazky jejího penzijního fondu s obrovským dluhem 2,7 miliardy dolarů (penzemi, které měl fond vyplatit, a které by pod krachujícím Eastman Kodakem nebyly vyplaceny).
 
Kodak logo
 
Ten teď ale společnost dostihl a ta hledá způsoby, jak vyplácet slíbené penze. Jedním ze způsobů, který Kodak Alaris našel, je právě prodej některých částí společnosti. Zájemce o koupi divize PPF se údajně začal hledat už na počátku minulého roku a podle všeho už probíhají konkrétní jednání a některé zdroje hovoří o prodeji už během následujícího měsíce. Pokud by k tomu nedošlo, Kodak Alaris by nejspíše přešel pod Pension Protection Fund, britský sociální systém, který přebírá zkrachovalé penzijní fondy a poté by s největší pravděpodobností stejně rozprodal zbytek Kodaku Alaris.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala51 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala