www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů
, , aktualita
Společnost Kodak se po bankrotu rozdělila a různé divize se prodaly různým majitelům. Vypadá to, že se bude dělit dále. Kodak Alaris chce údajně prodat divizi kinofilmů a fotopapírů, a to i přesto, že je zisková. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Kodak to vůbec nemá jednoduché. Po bankrotu před zhruba sedmi lety se jednotlivé divize rozprodaly a jednou z těch úspěšnějších byl Kodak Alaris. Ten má sám o sobě 4 divize, samotný Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě tato divize je předmětem dnešní zprávy. Přestože je ziskovou, Alaris se chce této divize zbavit, a to velmi levně. Hovoří se ceně pouhých 34 milionů dolarů. Když v roce 2013 Kodak Pension Plan (KPP2) koupil Kodak Alaris od Eastman Kodak za 325 milionů dolarů, šlo o společnost i se závazky jejího penzijního fondu s obrovským dluhem 2,7 miliardy dolarů (penzemi, které měl fond vyplatit, a které by pod krachujícím Eastman Kodakem nebyly vyplaceny).
 
Kodak logo
 
Ten teď ale společnost dostihl a ta hledá způsoby, jak vyplácet slíbené penze. Jedním ze způsobů, který Kodak Alaris našel, je právě prodej některých částí společnosti. Zájemce o koupi divize PPF se údajně začal hledat už na počátku minulého roku a podle všeho už probíhají konkrétní jednání a některé zdroje hovoří o prodeji už během následujícího měsíce. Pokud by k tomu nedošlo, Kodak Alaris by nejspíše přešel pod Pension Protection Fund, britský sociální systém, který přebírá zkrachovalé penzijní fondy a poté by s největší pravděpodobností stejně rozprodal zbytek Kodaku Alaris.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe Sony Cyber-shot HX99: postřehy z praxe
Sony pokračuje s výrobou kapesních ultrazoomů a jeho nový model Cyber-shot HX99 míří trochu výš. Přináší totiž např. podporu RAWu, má i dotykový displej a nezapomnělo se ani na populární 4K videosekvence.
15.4.2019, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ Nejlepší foto monitory na TIPA 2019 má LG a BenQ
Poslední kategorií, na kterou se v rámci aknety TIPA Awards 2019 podíváme, jsou monitory pro fotografy. Zde letos bodovaly dvě společnosti, BenQ v levnější kategorii a LG v té více profesionální.
14.4.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto Ceny TIPA 2019 pro Tokinu, Tamron a Manfrotto
Po jednom titulu z cen TIPA Awards 2019 si odnesly i další tři společnosti. Nyní se podíváme na širokoúhlé objektivy od Tamronu a Tokiny se světelností F2,8 a karbonový stativ italské společnosti Manfrotto.
13.4.2019, aktualita, Milan Šurkala