www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů
, , aktualita
Společnost Kodak se po bankrotu rozdělila a různé divize se prodaly různým majitelům. Vypadá to, že se bude dělit dále. Kodak Alaris chce údajně prodat divizi kinofilmů a fotopapírů, a to i přesto, že je zisková. 
reklama
Společnost Kodak to vůbec nemá jednoduché. Po bankrotu před zhruba sedmi lety se jednotlivé divize rozprodaly a jednou z těch úspěšnějších byl Kodak Alaris. Ten má sám o sobě 4 divize, samotný Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě tato divize je předmětem dnešní zprávy. Přestože je ziskovou, Alaris se chce této divize zbavit, a to velmi levně. Hovoří se ceně pouhých 34 milionů dolarů. Když v roce 2013 Kodak Pension Plan (KPP2) koupil Kodak Alaris od Eastman Kodak za 325 milionů dolarů, šlo o společnost i se závazky jejího penzijního fondu s obrovským dluhem 2,7 miliardy dolarů (penzemi, které měl fond vyplatit, a které by pod krachujícím Eastman Kodakem nebyly vyplaceny).
 
Kodak logo
 
Ten teď ale společnost dostihl a ta hledá způsoby, jak vyplácet slíbené penze. Jedním ze způsobů, který Kodak Alaris našel, je právě prodej některých částí společnosti. Zájemce o koupi divize PPF se údajně začal hledat už na počátku minulého roku a podle všeho už probíhají konkrétní jednání a některé zdroje hovoří o prodeji už během následujícího měsíce. Pokud by k tomu nedošlo, Kodak Alaris by nejspíše přešel pod Pension Protection Fund, britský sociální systém, který přebírá zkrachovalé penzijní fondy a poté by s největší pravděpodobností stejně rozprodal zbytek Kodaku Alaris.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
Dnes, článek, Milan Šurkala9 komentářů
Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4 Tamron oznámil vývoj 3 objektivů včetně SP 35mm F1.4
Známý výrobce objektivů Tamron oznámil, že si pro nás chystá hned tři nové objektivy. Konkrétně půjde o 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD, SP 35mm F/1.4 Di USD pro DSLR a 17-28mm F/2.8 Di III RXD pro CSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře