Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Kodak Alaris chce prodat ziskovou divizi kinofilmů

8.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Kodak se po bankrotu rozdělila a různé divize se prodaly různým majitelům. Vypadá to, že se bude dělit dále. Kodak Alaris chce údajně prodat divizi kinofilmů a fotopapírů, a to i přesto, že je zisková. 
Společnost Kodak to vůbec nemá jednoduché. Po bankrotu před zhruba sedmi lety se jednotlivé divize rozprodaly a jednou z těch úspěšnějších byl Kodak Alaris. Ten má sám o sobě 4 divize, samotný Alaris (skenery dokumentů), Moments, AI Foundry (software) a PPF (fotografické filmy a kinofilmy). A právě tato divize je předmětem dnešní zprávy. Přestože je ziskovou, Alaris se chce této divize zbavit, a to velmi levně. Hovoří se ceně pouhých 34 milionů dolarů. Když v roce 2013 Kodak Pension Plan (KPP2) koupil Kodak Alaris od Eastman Kodak za 325 milionů dolarů, šlo o společnost i se závazky jejího penzijního fondu s obrovským dluhem 2,7 miliardy dolarů (penzemi, které měl fond vyplatit, a které by pod krachujícím Eastman Kodakem nebyly vyplaceny).
 
Kodak logo
 
Ten teď ale společnost dostihl a ta hledá způsoby, jak vyplácet slíbené penze. Jedním ze způsobů, který Kodak Alaris našel, je právě prodej některých částí společnosti. Zájemce o koupi divize PPF se údajně začal hledat už na počátku minulého roku a podle všeho už probíhají konkrétní jednání a některé zdroje hovoří o prodeji už během následujícího měsíce. Pokud by k tomu nedošlo, Kodak Alaris by nejspíše přešel pod Pension Protection Fund, britský sociální systém, který přebírá zkrachovalé penzijní fondy a poté by s největší pravděpodobností stejně rozprodal zbytek Kodaku Alaris.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.