reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak  |   Svět mobilně

Kodak uvedl na trh EasyShare Z1485 IS s 14MPx čipem

, , Aktualita
Příchod nového kompaktu Kodak EasyShare Z1485 IS zůstal poněkud nepovšimnut, nyní to však napravujeme. Tento kompakt přináší 14MPx snímač a objektiv s 5× optickým zoomem. Nechybí ani optická stabilizace a možnost natáčení HD videa.
Společnost Kodak přináší na trh nový digitální kompakt EasyShare Z1485 IS. Ten má poměrně velký 1/1,72" CCD snímač, jenže se také potýká s obrovským rozlišením 14 megapixelů. Objektiv fotoaparátu nabízí 5× násobný zoom v rozsahu 35 - 175 mm. Jeho světelnost je v dnešní době na kompakt docela dobrá. F2,8 na širokém ohnisku není ničím zvláštním. Světelnost F5,1 na nejdelším ohnisku pak sice není dobrá hodnota, ale v době, kdy má velká část kompaktů na nejdelším ohnisku až F5,9, jde o docela příjemnou změnu. Objektiv je vybaven optickou stabilizací.Rozsah citlivostí čipu začíná u ISO 80 a končí na ISO 1600. Ve sníženém rozlišení 3 megapixely je pak schopen pořizovat snímky i s citlivostí ISO 3200 a ISO 6400. Je potěšitelné, že fotoaparát nabízí vedle automatického nastavení expozice také manuální nastavení (a dokonce i manuální ostření). Rozsahy časů jsou 8 - 1/2000 sekundy. K dispozici je i expoziční bracketing v rozsahu do +/- 1/3, 2/3 nebo 1 EV krocích. Fotoaparát disponuje funkcí Smart Capture, která inteligentně zvolí vhodné nastavení fotografického režimu (detekce scény), nastaví správnou expozici a digitální zpracování obrazu, jako je například redukce šumu.

EasyShare Z1485 IS umí pořizovat HD videosekvence (1280×720 pixelů) při 30 snímcích za sekundu. Podporován je navíc Kodak EasyShare HDTV Dock, díky kterému si můžete videa přehrát na HD televizi. Mezi zajímavé technologie fotoaparátu patří mód Panorama stitch pro sloučení tří fotografií do panoramatu, podpora histogramu, detekce tváří, možnost vytvářet multimediální slideshow a další. Kodak Perfect Touch Technology se stará o úpravy fotografií přímo ve fotoaparátu (prosvětlení stínu, zvýraznění úsměvů,...).Fotoaparát má 32 MB interní paměti, kterou lze rozšířit SD nebo SDHC kartami. LCD displej má poměrně malou 2,5" úhlopříčku a klasické rozlišení 230 000 bodů (320×240 pixelů). O napájení se starají dvě AA baterie. Rozměry fotoaparátu činí 89,5 × 64,3 × 39,0 mm a jeho hmotnost je příznivých 164 gramů. Dodávány budou v černé, tmavě modré a růžové barvě.

Zdroj: www.kodak.com
reklama
reklama
reklama