www.digimanie.cz
>
>
>

Kodak začal prvním testerům dodávat filmy Ektachrome

Kodak začal prvním testerům dodávat filmy Ektachrome
, , aktualita
Už v lednu 2017 bylo oznámeno, že Kodak vrátí do výroby reverzní film Ektachrome. Zabralo to nicméně nějakou dobu, protože teprve nyní se objevují první testovací vzorky, které zkouší vybraní fotografové.
K oblíbeným
reklama
Před více než 1,5 rokem Kodak oznámil návrat reverzního barevného filmu Ektachrome do výroby. Nestihlo se to však tak rychle, jak si Kodak myslel, a o běžné dostupnosti v roce 2018 se rozhodně nedá mluvit. První testovací vzorky, které dostává veřejnost, totiž teprve nyní putují vybraným fotografům, takže běžný prodej na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat. Vtip je v tom, že nejde o úplně totožný film, jako byl původní Ektachroma z roku 1946, jehož výroba byla ukončena v roce 2012. Fotografové tedy vyzkouší, jak se vlastně projevuje nová varianta.
 
Kodak Ektachrome
 
Společnost se ale snažila zachovat jeho charakter, tedy styl podání barev i kontrastu. Ten má poměrně přirozené podání s poněkud utlumeným kontrastem a velkým dynamickým rozsahem, díky čemuž film není příliš citlivý na správné nastavení expozice. Prozatím tedy nevíme, kdy se objeví finální verze, a tak se nyní můžeme jen dívat na instagramové účty Kodaku a fotografů, kteří se chlubí svými prvními baleními, které obdrželi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala