www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C

Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
, , aktualita
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
K oblíbeným
reklama
Původní objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT byl představen v květnu roku 2018 a doposud byl k mání jen pro systém Micro Four Thirds. Nově ale bude k dispozici také pro bajonety Canon EF-M, Fujifilm X a Sony E, tedy pro APS-C fotoaparáty. Poněvadž už tehdy šlo o cirkulární rybí oko, to se nemění ani dnes a obraz je nadále ohraničen černým okružím (jen je ho více). Také úhel záběru 210° zůstává zachován.
 
Laowa 4mm f/2.8 FishEye
 
Výrobce nezveřejnil specifikace nových variant, a tak si připomeneme MFT variantu. Ta má 45,2 mm v průměru, 25,5 mm na délku a váží 135 gramů. Jiné systémy se v mírách mohou lehce lišit. Co však zůstává stejné, je optická konstrukce se 7 členy v 6 skupinách, světelnost F2,8 a 7lamelová irisová clona s maximální hodnotou F16. Zaostřovat je možné od 8 cm a lze tak dosáhnout maximálního zvětšení 1:9 (tj. 0,11×). Zaostřování je pouze manuální. Všechny varianty jsou k mání za $199.
 
Laowa 4mm f/2.8 FishEye
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici
Mezi instantními fotoaparáty máme další novinku, Fujifilm instax Mini 11. Nový model přináší spolehlivé automatické měření expozice, také zlepšuje focení detailů a selfie snímků díky výsuvnému objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video
Fujifilm uvádí svou novou vlajkovou loď X-T4. Ta přináší mnoho užitečných novinek. Z mnoha můžeme vyjmenovat vylepšené slow-motion video, lépe vyladěný autofokus i přítomnost velmi účinné mechanické stabilizace senzoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
25.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv Sony uvádí FE 20mm f/1.8 G, světelný velmi širokoúhlý objektiv
Nabídka full frame objektivů pro CSC fotoaparáty Sony je už nyní velmi bohatá a dále se rozšiřuje. Sony totiž uvedlo nový velmi širokoúhlý objektiv FE 20mm f/1.8 G. Novinka překvapí docela kompaktními rozměry.
25.2.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD Hvězda TV show Americký chopper ukradla fotku, zaplatí pokutu 258 tis. USD
Paul Teutul Sr. z televizní show Americký chopper má další finanční problém. Se svým synem neoprávněně použili fotografii pro své merchandise produkty a nyní musí zaplatit pokutu přes 258 tisíc USD.
25.2.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář