www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa představí "divný" makro objektiv 24mm f/14

Laowa představí "divný" makro objektiv 24mm f/14
, , aktualita
Už za dva dny spustí Venus Optics kampaň na Kickstarteru, která má vybrat peníze na nový makro objektiv Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe. Sám výrobce jej označuje jako nejdivnější makro objektiv. První kus bude za pouhý $1.
K oblíbeným
reklama
Společnost Venus Optics si přichystala velmi zajímavý makro objektiv, Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe, na který bude 1. srpna 2018 v 17:00 hodin našeho času spuštěna kampaň na Kickstarteru. Kampaň bude zajímavá i tím, že první objektiv bude stát pouhý 1 dolar. To ale zdaleka není vše zvláštního. Pozoruhodný je totiž i samotný objektiv, na který společnost vydala několik teaserů.
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Jde totiž o makro objektiv s 2× zvětšením určený až pro full frame fotoaparáty. Vyrábět se bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony FE a Arri PL. Když se podíváte na jeho tvar, určitě vás překvapí. Má totiž ohniskovou vzdálenost 24 milimetrů (úhel záběru 85° na full frame), přitom je jeho délka 408 mm a průměr jen 38 mm. Vypadá jak mravenečník.
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Minimální zaostřovací vzdálenost je tak až 470 milimetrů od roviny senzoru, jenže to znamená, že při takové délce objektivu lze zaostřit už od zhruba 2 centimetrů od předního optického členu. Počítat musíte s manuálním ostřením. Objektiv je tak spíše jakousi "sondou", ostatně se tak i jmenuje. Díky tenkému konci se vejde i do těžko přístupných míst a nechybí ani LED pro přisvícení (bude to často nutné, světelnost je opravdu špatná, zajišťuje však dostatečnou hloubku ostrosti).
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Zvláštní je tedy již zmíněná světelnost objektivu, která činí F14. 7lamelovou clonu pak můžete nastavit maximálně na hodnotu F40. Při netradičně širokém úhlu záběru (na makro objektiv) a vysokém zvětšení tak můžete dosáhnout relativně velké hloubky ostrosti, která je u makro objektivů obvykle hůře dosažitelná.
 
 
Optická konstrukce je velmi složitá, neboť čítá 27 optických členů v 19 skupinách. Novinka pak váží 474 gramů. Další teasery včetně video ukázek najdete na facebookových stránkách společnosti. Jaká bude cena zbylých kusů v kampani a po jejím ukončení, to zatím nevíme.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů