www.digimanie.cz
>
>
>

Laowa představí "divný" makro objektiv 24mm f/14

Laowa představí "divný" makro objektiv 24mm f/14
, , aktualita
Už za dva dny spustí Venus Optics kampaň na Kickstarteru, která má vybrat peníze na nový makro objektiv Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe. Sám výrobce jej označuje jako nejdivnější makro objektiv. První kus bude za pouhý $1.
reklama
Společnost Venus Optics si přichystala velmi zajímavý makro objektiv, Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe, na který bude 1. srpna 2018 v 17:00 hodin našeho času spuštěna kampaň na Kickstarteru. Kampaň bude zajímavá i tím, že první objektiv bude stát pouhý 1 dolar. To ale zdaleka není vše zvláštního. Pozoruhodný je totiž i samotný objektiv, na který společnost vydala několik teaserů.
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Jde totiž o makro objektiv s 2× zvětšením určený až pro full frame fotoaparáty. Vyrábět se bude pro bajonety Canon EF, Nikon F, Sony FE a Arri PL. Když se podíváte na jeho tvar, určitě vás překvapí. Má totiž ohniskovou vzdálenost 24 milimetrů (úhel záběru 85° na full frame), přitom je jeho délka 408 mm a průměr jen 38 mm. Vypadá jak mravenečník.
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Minimální zaostřovací vzdálenost je tak až 470 milimetrů od roviny senzoru, jenže to znamená, že při takové délce objektivu lze zaostřit už od zhruba 2 centimetrů od předního optického členu. Počítat musíte s manuálním ostřením. Objektiv je tak spíše jakousi "sondou", ostatně se tak i jmenuje. Díky tenkému konci se vejde i do těžko přístupných míst a nechybí ani LED pro přisvícení (bude to často nutné, světelnost je opravdu špatná, zajišťuje však dostatečnou hloubku ostrosti).
 
Laowa 24mm f/14 2X Macro Probe
 
Zvláštní je tedy již zmíněná světelnost objektivu, která činí F14. 7lamelovou clonu pak můžete nastavit maximálně na hodnotu F40. Při netradičně širokém úhlu záběru (na makro objektiv) a vysokém zvětšení tak můžete dosáhnout relativně velké hloubky ostrosti, která je u makro objektivů obvykle hůře dosažitelná.
 
 
Optická konstrukce je velmi složitá, neboť čítá 27 optických členů v 19 skupinách. Novinka pak váží 474 gramů. Další teasery včetně video ukázek najdete na facebookových stránkách společnosti. Jaká bude cena zbylých kusů v kampani a po jejím ukončení, to zatím nevíme.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah? iPhone vs. staré APS-C: co má vyšší dynamický rozsah?
Nedávno se na stránkách Digimanie rozhořela diskuze o tom, zda se modernější mobilní telefony mohou např. dynamickým rozsahem rovnat starým zrcadlovkám. Vyzkoušeli jsme tedy iPhone SE a postavili ho proti deset let starému 14,6MPx APS-C čipu.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou Sony vyvinulo BSI senzor s globální závěrkou
Sony oznámilo vývoj nového 20MPx snímače, který bude vybaven systémem globální závěrky pro absenci nepříjemného rolling shutter efektu ve spojení s technologií BSI. Tato kombinace je zatím netradiční.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE Zenit ukázal supersvětelný Zenitar 0,95/50 pro Sony FE
V nabídce ruského výrobce objektivů KMZ se pod značkou Zenit objevuje supersvětelná novinka Zenitar 0,95/50. Podporuje full frame CSC fotoaparáty Sony a slibuje extrémně dobrou světelnost F0,95.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony Samyang uvádí objektiv AF 85mm F1.4 FE pro CSC Sony
Čtvrtým objektivem, který byl představen společností Samyang v rámci 2019 Spring Collection, je model AF 85mm F1.4 FE. Jak už napovídá název, je určen pro Sony CSC fotoaparáty a má i podporu autofokusu.
17.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic Lensbaby představilo objektiv Edge 35 Optic
Společnost Lensbaby představila svůj další objektiv řady Edge Optic. Tentokrát jde o širokoúhlý model Edge 35 Optic s 35mm ohniskovou vzdáleností, který je kompatibilní s Optic Swap System, konkrétně s Composer Pro II.
15.3.2019, aktualita, Milan Šurkala