www.digimanie.cz
>
>

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem
, , aktualita
Při fotografování s divokými zvířaty můžou vzniknout i úsměvné snímky v případech, kdy se zvíře rozhodne, že převezme iniciativu a půjde fotografovo vybavení prozkoumat zblízka. To se stalo i s ledním medvědem z Norska.
reklama
Fotograf Roie Galitz byl při testování objektivu Nikon 180-400mm f/4 na Špicberkách v Norsku a zaměřoval se na fotografování a natáčení ledních medvědů pro dokument BBC. Chvíli to ale vypadalo, že si chlupatý obyvatel tamních krajin chce vyzkoušet stát na druhé straně fotoaparátu a pořizovat snímky sám. 

Roie Galitz dělal svou práci, když se samec ledního medvěda rozhodl změnit směr své cesty. Vydal se přímo k fotografovi, kterému nezbylo nic jiného, než nechat své vybavení opuštěné a zmizet z místa nebezpečí. 
 

Zpovzdálí pak počínání zvířete fotograf pozoroval a podařilo se mu i pořídit vtipný snímek, na kterém medvěd vypadá, jako by se zrovna soustředěně díval do hledáčku. Poté, co fotografické vybavení očichal a zjistil, že nic z toho není k jídlu, šel si lední medvěd zase po svém. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video Kapesní ultrazoom Sony Cyber-shot WX800 umí 4K video
Další novinkou od Sony je kapesní ultrazoom Cyber-shot WX800, který dostává podporu 4K videosekvencí. Má také o 180° otočný dotykový displej a překvapivě nízkou hmotnost 233 gramů včetně baterie a karty.
17.10.2018, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů