www.digimanie.cz
>
>

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem
, , aktualita
Při fotografování s divokými zvířaty můžou vzniknout i úsměvné snímky v případech, kdy se zvíře rozhodne, že převezme iniciativu a půjde fotografovo vybavení prozkoumat zblízka. To se stalo i s ledním medvědem z Norska.
reklama
Fotograf Roie Galitz byl při testování objektivu Nikon 180-400mm f/4 na Špicberkách v Norsku a zaměřoval se na fotografování a natáčení ledních medvědů pro dokument BBC. Chvíli to ale vypadalo, že si chlupatý obyvatel tamních krajin chce vyzkoušet stát na druhé straně fotoaparátu a pořizovat snímky sám. 

Roie Galitz dělal svou práci, když se samec ledního medvěda rozhodl změnit směr své cesty. Vydal se přímo k fotografovi, kterému nezbylo nic jiného, než nechat své vybavení opuštěné a zmizet z místa nebezpečí. 
 

Zpovzdálí pak počínání zvířete fotograf pozoroval a podařilo se mu i pořídit vtipný snímek, na kterém medvěd vypadá, jako by se zrovna soustředěně díval do hledáčku. Poté, co fotografické vybavení očichal a zjistil, že nic z toho není k jídlu, šel si lední medvěd zase po svém. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu Ceny EISA pro CEWE, Fujifilm, Panasonic a Sigmu
Ne všechny značky měly v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 velký úspěch, nicméně i jeden titul potěší. Společnosti Panasonic a Fujifilm tak dostaly cenu pro své CSC fotoaparáty, Sigma pak za objektiv a CEWE za fotoknihu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron Dvě ceny EISA Awards 2018-2019 pro Nikon a Tamron
Úspěchy v letošní anketě EISA Awards 2018-2019 zaznamenaly se dvěma oceněními i společnosti Nikon a Tamron. V případě té první šlo o zrcadlovku a objektiv, u Tamronu pak nepřekvapivě o dva objektivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019 Canon získal 4 ocenění EISA Awards 2018-2019
Druhou nejúspěšnější značkou v letošních cenách EISA Awards 2018-2019 se stal Canon. Ten získal celkem čtyři hodnotná ocenění za některé ze svých CSC, za zrcadlovku, objektiv a také i za externí blesk.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech Sony 5násobným vítězem EISA Awards ve fotoaparátech
Společnost Sony je nově nejen jedničkou na poli full frame fotoaparátů v USA, ale velmi se jí dařilo i v letošní anketě EISA Awards 2018-2019. Vedle ultrazoomu získaly tituly i CSC fotoaparáty a objektivy pro ně. 
16.8.2018, aktualita, Milan Šurkala
Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy Video: Časosběr zachycuje noční oblohu s Perseidy
Letní noční obloha s Perseidy je pro mnoho fotografů nemalým lákadlem. Muž z Oregonu vytvořil časosběrné video, ve kterém ukazuje pohybující se hvězdy a meteorický roj, jenž křižuje jejich dráhy.
16.8.2018, aktualita, Kateřina Hoferková