www.digimanie.cz
>
>

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem
, , aktualita
Při fotografování s divokými zvířaty můžou vzniknout i úsměvné snímky v případech, kdy se zvíře rozhodne, že převezme iniciativu a půjde fotografovo vybavení prozkoumat zblízka. To se stalo i s ledním medvědem z Norska.
reklama
Fotograf Roie Galitz byl při testování objektivu Nikon 180-400mm f/4 na Špicberkách v Norsku a zaměřoval se na fotografování a natáčení ledních medvědů pro dokument BBC. Chvíli to ale vypadalo, že si chlupatý obyvatel tamních krajin chce vyzkoušet stát na druhé straně fotoaparátu a pořizovat snímky sám. 

Roie Galitz dělal svou práci, když se samec ledního medvěda rozhodl změnit směr své cesty. Vydal se přímo k fotografovi, kterému nezbylo nic jiného, než nechat své vybavení opuštěné a zmizet z místa nebezpečí. 
 

Zpovzdálí pak počínání zvířete fotograf pozoroval a podařilo se mu i pořídit vtipný snímek, na kterém medvěd vypadá, jako by se zrovna soustředěně díval do hledáčku. Poté, co fotografické vybavení očichal a zjistil, že nic z toho není k jídlu, šel si lední medvěd zase po svém. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů