www.digimanie.cz
>
>

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem

Lední medvěd se zřejmě chtěl stát fotografem
, , aktualita
Při fotografování s divokými zvířaty můžou vzniknout i úsměvné snímky v případech, kdy se zvíře rozhodne, že převezme iniciativu a půjde fotografovo vybavení prozkoumat zblízka. To se stalo i s ledním medvědem z Norska.
reklama
Fotograf Roie Galitz byl při testování objektivu Nikon 180-400mm f/4 na Špicberkách v Norsku a zaměřoval se na fotografování a natáčení ledních medvědů pro dokument BBC. Chvíli to ale vypadalo, že si chlupatý obyvatel tamních krajin chce vyzkoušet stát na druhé straně fotoaparátu a pořizovat snímky sám. 

Roie Galitz dělal svou práci, když se samec ledního medvěda rozhodl změnit směr své cesty. Vydal se přímo k fotografovi, kterému nezbylo nic jiného, než nechat své vybavení opuštěné a zmizet z místa nebezpečí. 
 

Zpovzdálí pak počínání zvířete fotograf pozoroval a podařilo se mu i pořídit vtipný snímek, na kterém medvěd vypadá, jako by se zrovna soustředěně díval do hledáčku. Poté, co fotografické vybavení očichal a zjistil, že nic z toho není k jídlu, šel si lední medvěd zase po svém. Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: květen 2018 Doporučené fotoaparáty: květen 2018
Pokud vybíráte nový fotoaparát, může být dost těžké se v nabídce kompaktů, CSC fotoaparátů a zrcadlovek vůbec vyznat. Proto je zde náš pravidelný průvodce, který vás nasměruje k tomu nejlepšímu, co lze v jednotlivých kategoriích sehnat.
Dnes, návod, Milan Šurkala34 komentářů
Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF Fujifilmu unikly specifikace připravované X-T100 s EVF
Evropskému zastoupení společnosti Fujifilm unikly specifikace připravovaného fotoaparátu X-T100. Ten by měl být jakousi X-A5 s hledáčkem a několika dalšími vylepšeními. Počítejme s klasickým snímačem s Bayerovou maskou.
19.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm spustil cashback, vrací až 5000 Kč Fujifilm spustil cashback, vrací až 5000 Kč
Zastoupení společnosti Fujifilm rozjelo novou akci typu cashback, která potrvá do začátku července. Za nákup fotoaparátu a objektivu této značky v daném období vám může být vráceno až 5000 Kč.
18.5.2018, aktualita, Milan Šurkala
Nikonu se daří, zisky zvyšuje i fotografická divize Nikonu se daří, zisky zvyšuje i fotografická divize
Poslední dobou to šlo s Nikonem spíše z kopce, nedávné restrukturalizace se ale začaly příznivě projevovat. Celá společnost dosáhla téměř 8× vyššího zisku a o dost ziskovější je i divize digitálních fotoaparátů.
18.5.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nová verze objektivu Yongnuo YN 50mm f/1.8 II Nová verze objektivu Yongnuo YN 50mm f/1.8 II
Yongnuo vyrábí levné objektivy pro zrcadlovky Canon a Nikon. Nyní představuje druhou generaci svého modelu YN 50mm f/1.8 II, která přidává možnost aktualizace firmwaru pomocí USB a zkracuje i minimální zaostřovací vzdálenost.
16.5.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář