Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Leica Q2 Ghost: limitovaný model, který vznikl ve spolupráci s Hodinkee

21.11.2022, Milan Šurkala, aktualita
Leica Q2 Ghost: limitovaný model, který vznikl ve spolupráci s Hodinkee
Počet limitovaných edicí fotoaparátů Leica se rozrostl o další model. Je jím šedivá Leica Q2 Ghost Edition, která vznikla ve spolupráci s hodinářskou firmou Hodinkee. Odkazovat má na legendární model Rolex Ghost Bezel.
Společnost Leica je známá limitovanými edicemi svých fotoaparátů a máme tu další model, který vychází z full frame kompaktu Q2. Je jím fotoaparát Leica Q2 Ghost Edition, který vznikl ve spolupráci s hodinářskou firmou Hodinkee. Název i barva odkazují na hodinky Rolex Ghost Bezel. U nich časem došlo k vyblednutí barvy a odhalení hliníkového podkladu, což jim dávalo "duchový" vzhled. Tělo fotoaparátu je šedé bez tradičního červeného loga Leicy. Máme tu grip z hovězí usně v šedé barvě, přičemž samotné tělo i popruh mají také šedivou barvu (o něco světlejší).
 
Leica Q2 Ghost Edition
 
Technicky jde stále o Leicu Q2 se 47,3MPx full frame snímačem a objektivem Summilux 28mm f/1.7 ASPH. Najdete tu elektronický hledáček s rozlišením 3,86 mil. bodů a pevný displej s rozlišením 1,04 mil. bodů a dotykovým ovládáním. Těšit se lze i na odolnost danou standardem IP52, je tedy odolný vůči vodě a prachu. Leica Q2 Ghost bude v prodeji za 5795 USD a celkově bude k dispozici 2000 kusů. Leica Q2 Ghost Set, který je vybaven gripem pro palec, vyrytým názvem Leica na horní straně a speciálním sériovým číslem, byl k dispozici pouze na webu společnosti Hodinkee v ještě více omezené sérii 150 kusů za 5995 USD. Fotoaparát je už vyprodán.
 
Leica Q2 Ghost Edition
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.