www.digimanie.cz
>
>
>

Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem

Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
, , aktualita
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
K oblíbeným
reklama
Společnost Leica propůjčila své jméno spoustu jiným značkám. Objektivy pod tímto jménem najdeme např. na objektivech pro fotoaparáty Panasonic, nacházeli jsme je také u smartphonů Huawei. Leica ale bude mít i svůj vlastní smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a jde o fotomobil s velkým 1" snímačem. Jeho rozlišení činí 20 megapixelů a před ním je pak objektiv s přepočtenou ohniskovou vzdáleností 19 mm a světelností F1,9. Pokud jsou vám tyto specifikace povědomé, asi se nemýlíte. Velmi podobný telefon představil nedávno i Sharp, jmenuje se Aquos R6.
 
Leica Leitz Phone 1
 
Máme zde také stejný procesor Qualcomm Snapdragon 888 a 12 GB paměti RAM. Rozdílem je vnitřní paměť, která dostala kapacitu 256 GB místo 128 GB u Sharpu. Najdeme zde slot pro microSDXC kartu, která může mít až 1 TB. Pro IGZO OLED displej nabídne obnovovací frekvenci 120 Hz. Má to jeden háček, zatímco Shapr Aquos R6 vyjde po přepočtu na něco přes 14 tisíc Kč, u Leicy totéž s dvojnásobnou vnitřní pamětí vyjde v přepočtu na cca 36 tisíc Kč. Neměli bychom zapomenout, že dostanete navíc stylovou krytku objektivu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony oficiálně varuje, že lasery mohou poškodit CMOS snímače fotoaparátů Sony oficiálně varuje, že lasery mohou poškodit CMOS snímače fotoaparátů
Už několikrát se objevily informace o tom, že laserové světlo může poškozovat snímače digitálních fotoaparátů. Nyní se k tomu vyjádřila samotná firma Sony, která tyto informace oficiálně potvrdila.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
2.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře