www.digimanie.cz
>
>
>

Lensbaby uvádí čočky Fisheye a Soft Focus

Lensbaby uvádí čočky Fisheye a Soft Focus
, , Aktualita
Společnost Lensbaby je známá svými netradičními objektivy, které přináší spoustu zajímavých efektů. Nyní se nabídka rozšiřuje o čočky Fisheye s ohniskem 12 mm a Soft Focus, která ostrý základ snímky překryje jemným rozostřením.
K oblíbeným
reklama
Pro ještě větší kreativitu představila společnost Lensbaby dvě nové čočky Fisheye a Soft Focus. Prvně jmenovaná je určena pro objektivy Composer a Muse (s redukcí), Control Freak není podporován. Jednoduše se z objektivu vyjme dosavadní optika a nahradí se novým Fisheye. Ohnisko je 12 mm, takže úhel záběru činí 160°. Zejména u full frame zrcadlovek budou silně patrné okraje objektivu, nicméně díky tomu, že se jakékoli světlo ve scéně projeví i na efektních odlescích v této části jinak obtěžující plochy, mohou vznikat zajímavé snímky. Clonu lze pomocí adaptérů nastavit v rozmezí F4 až F22. Cena byla stanovena na $150.Druhou čočkou je Soft Focus (na obrázku vlevo), která je kompatibilní se všemi objektivy Lensbaby. Podporován je tedy Composer, Muse i Control Freak. Oproti standardním objektivům této značce nemá tzv. Sweet Spot, protože obraz je ostrý po celé ploše. Nicméně díky okolním menším otvorům kolem centrálního otvoru umožňuje dosáhnout ostrého obrazu, který je překryt lehce rozmazaným a dává tak snímkům výrazně snový nádech. Nabízeny jsou rovnou tři různé filtry s jinak tvarovanými otvory, clonu lze pak korigovat v rozmezí F2 až F22 pomocí adaptérů, jak už je u Lensbaby zvykem. Ohnisko této čočky je 50 mm, cena byla stanovena na $90.


snímek s optikou Fisheye


snímek s optikou Soft Focus

Obě čočky jsou kompatibilní téměř se všemi objektivy Lensbaby.

Zdroj: www.dpreview.com, www.lensbaby.com
reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala