www.digimanie.cz
>
>
>

Lensbaby uvádí čočky Fisheye a Soft Focus

Lensbaby uvádí čočky Fisheye a Soft Focus
, , Aktualita
Společnost Lensbaby je známá svými netradičními objektivy, které přináší spoustu zajímavých efektů. Nyní se nabídka rozšiřuje o čočky Fisheye s ohniskem 12 mm a Soft Focus, která ostrý základ snímky překryje jemným rozostřením.
K oblíbeným
reklama
Pro ještě větší kreativitu představila společnost Lensbaby dvě nové čočky Fisheye a Soft Focus. Prvně jmenovaná je určena pro objektivy Composer a Muse (s redukcí), Control Freak není podporován. Jednoduše se z objektivu vyjme dosavadní optika a nahradí se novým Fisheye. Ohnisko je 12 mm, takže úhel záběru činí 160°. Zejména u full frame zrcadlovek budou silně patrné okraje objektivu, nicméně díky tomu, že se jakékoli světlo ve scéně projeví i na efektních odlescích v této části jinak obtěžující plochy, mohou vznikat zajímavé snímky. Clonu lze pomocí adaptérů nastavit v rozmezí F4 až F22. Cena byla stanovena na $150.Druhou čočkou je Soft Focus (na obrázku vlevo), která je kompatibilní se všemi objektivy Lensbaby. Podporován je tedy Composer, Muse i Control Freak. Oproti standardním objektivům této značce nemá tzv. Sweet Spot, protože obraz je ostrý po celé ploše. Nicméně díky okolním menším otvorům kolem centrálního otvoru umožňuje dosáhnout ostrého obrazu, který je překryt lehce rozmazaným a dává tak snímkům výrazně snový nádech. Nabízeny jsou rovnou tři různé filtry s jinak tvarovanými otvory, clonu lze pak korigovat v rozmezí F2 až F22 pomocí adaptérů, jak už je u Lensbaby zvykem. Ohnisko této čočky je 50 mm, cena byla stanovena na $90.


snímek s optikou Fisheye


snímek s optikou Soft Focus

Obě čočky jsou kompatibilní téměř se všemi objektivy Lensbaby.

Zdroj: www.dpreview.com, www.lensbaby.com
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů