www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí objektiv Sweet 35

Lensbaby uvádí objektiv Sweet 35
, , aktualita
Lensbaby uvedlo svůj další objektiv. Novinka nese název Sweet 35 a již dle názvu nabízí 35mm ohniskovou vzdálenost. Poprvé je možno clonění kontrolovat klasickou irisovou clonou, která má dokonce 12 lamel.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lensbaby je známá výrobou svých netradičních objektivů se zajímavými optickými efekty. Novinkou ve výrobním programu je objektiv Sweet 35, který má 35mm ohnisko. Zatímco starší objektivy měly clonění vyřešeno magnetickými vložkami o různém průměru, nový Sweet 35 disponuje klasickou irisovou clonu se 12 lamelami, což by mělo zaručit krásně kruhový tvar vstupního otvoru.Světelnost objektivu činí F2,5 (sweet spot má plochu zhruba 15 % fotografie), maximální možné přiclonění je na F22 (sweet spot pak tvoří 40 %). Cloní se otočným prstencem. Objektiv se skládá ze čtyř elementů ve třech skupinách. Výrobce zaručuje kompatibilitu s Lensbaby Composer, Scout, Muse a Control Freak. Ostřit je možno od 19 cm (Composer), 17 cm (Scout) nebo 8 cm (Muse a Control Freak), měřeno od přední čočky. S objektivem lze použít 46mm filtry. Cena byla stanovena na $180.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář