www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvádí objektiv Sweet 35

Lensbaby uvádí objektiv Sweet 35
, , aktualita
Lensbaby uvedlo svůj další objektiv. Novinka nese název Sweet 35 a již dle názvu nabízí 35mm ohniskovou vzdálenost. Poprvé je možno clonění kontrolovat klasickou irisovou clonou, která má dokonce 12 lamel.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lensbaby je známá výrobou svých netradičních objektivů se zajímavými optickými efekty. Novinkou ve výrobním programu je objektiv Sweet 35, který má 35mm ohnisko. Zatímco starší objektivy měly clonění vyřešeno magnetickými vložkami o různém průměru, nový Sweet 35 disponuje klasickou irisovou clonu se 12 lamelami, což by mělo zaručit krásně kruhový tvar vstupního otvoru.Světelnost objektivu činí F2,5 (sweet spot má plochu zhruba 15 % fotografie), maximální možné přiclonění je na F22 (sweet spot pak tvoří 40 %). Cloní se otočným prstencem. Objektiv se skládá ze čtyř elementů ve třech skupinách. Výrobce zaručuje kompatibilitu s Lensbaby Composer, Scout, Muse a Control Freak. Ostřit je možno od 19 cm (Composer), 17 cm (Scout) nebo 8 cm (Muse a Control Freak), měřeno od přední čočky. S objektivem lze použít 46mm filtry. Cena byla stanovena na $180.

Zdroj: www.dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: listopad 2019 Doporučené fotoaparáty: listopad 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala60 komentářů
Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů Panasonic uvedl nové firmwary pro většinu svých fotoaparátů
Společnost Panasonic aktualizovala většinu svých fotoaparátů na trhu. Nové firmwary dostávají full frame Lumixy S, Micro Four Thirds přístroje Lumix G a nezapomnělo se ani na některé kompakty a ultrazoomy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750 Objevují se neoficiální specifikace nástupce Nikonu D750
Na internetu se začaly objevovat uniklé informace o tom, jak by měl vypadat nástupce digitální zrcadlovky Nikon D750. Ten by měl údajně nést jméno D770 nebo D790 a podporovat natáčení UHD 4K videa.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm Fotograf zkusil street-foto s objektivem 200-600mm
Street foto se obvykle fotí se širokoúhlejšími objektivy, jakýmsi standardem je zde 35mm ohnisková vzdálenost. Fotograf Evan Ranft to ale zkusil trochu jinak a na pouliční fotografie si vzal telezoom Sony FE 200-600mm.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500 Muž natočil doručování FedExem, vzduchem letěl objektiv za $1500
Mnoho doručovacích služeb si moc neláme hlavu se zacházením se zásilkami. Problém kvůli tomu nyní bude mít smluvní partner FedExu v USA, který místo chůze balík s objektivem hodil na několik metrů.
19.11.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů