www.digimanie.cz
>
>
>
>

Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8

Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8
, , aktualita
Lensbaby rozšiřuje nabídku objektivů řady Velvet o nový model Velvet 85mm f/1.8. Na nižších clonách má nabídnout jemně zastřenou kresbu a chlubit se také může solidním zvětšením pro focení makro fotografií.
K oblíbeným
reklama
Řada Lensbaby Velvet už obsahuje 56mm objektiv, nově se pak rozšiřuje o model Velvet 85. Má tedy 85mm ohniskovou vzdálenost a jeho světelnost dosahuje výborné hodnoty F1,8. Už tyto hodnoty jej předurčují pro focení portrétů. Při nižších clonách vytváří jemně zastřenou kresbu, naopak při přiclonění se značně zostřuje. Irisová clona zde má 12 lamel.
 
Objektiv Lensbaby Velvet 85
 
Ostření je jen manuální, přičemž minimální ostřicí vzdálenost je jen 9,5 palce (24 centimetrů). Dosahuje tak 0,5× zvětšení, což je velmi slušné a dovolí i rozumné vlastnosti pro focení makra, zejména pokud se nasadí na APS-C senzory. Objektiv se skládá z pouhých 4 optických členů ve 3 skupinách. Jeho rozměry jsou 76 mm v průměru a okolo 89 mm na délku (záleží na bajonetu), využívá filtry o průměru 67 mm. Hmotnost je pak 530 gramů.
 
Cena objektivu v předprodeji činí $499,95 a dodávky začnou 11. července. K dispozici bude pro zrcadlovky Canon (EF), Nikon (F), Sony (A) a Pentax (K). Nezapomnělo se ale ani na CSC fotoaparáty a objektiv si budou moci užít i majitelé Sony (E/FE), Fuji (X), Micro Four Thirds a dokonce již mrtvého systému Samsung NX.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů