www.digimanie.cz
>
>

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
, , aktualita
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
K oblíbeným
reklama
Jolie King a Mark Firkin měli velký sen, a to procestovat velkou část světa, přičemž svou cestu dokumentovali a zážitky z cest zveřejňovali na YouTube a Instagramu. Bohužel ne vše jde vždy podle plánu, což platí zejména tehdy, když si člověk pořádně nezjistí, co v které zemi vlastně může legálně dělat. Pak i pořizování videozáznamu může být pořádný problém. Hodně vážné je to v poslední době zejména s drony, které mohou být velkým bezpečnostním rizikem a jsou na ně uvalovány regulace v nejrůznějších zemích světa, ať už těch vyspělých nebo rozvojových. A létání s dronem v Íránu opravdu není dobrý nápad. Výše zmíněný pár lidí, známý také jako T.W.O (Two Way Overland), si totiž za létání v blízkosti Teheránu ve zdejším vězení možná odsedí 10 let.
 
 
Pár se v roce 2017 rozhodl opustit klasickou práci a vydal se na cestu z australského Petrhu do britského Londýna. Za tu dobu na Instagramu nasbíral přes 20 tisíc sledujících a začátkem července začalo být podezřelé, že se po 30. červnu, kdy dvojice přijela do Íránu, přestaly ukazovat další příspěvky. Až na místní televizi Manoto TV se objevila zpráva, že byl pár zatčen za létání s dronem v blízkosti Teheránu bez příslušné licence, přičemž pár měl dle těchto zpráv tvrdit, že si nebyl vědom takto striktních zákazů.
 
Nyní jsou oba drženi ve vězení Evin a jak už bylo řečeno, hrozí jim odnětí svobody v délce 10 let. Soud se ale zatím nekonal a je docela pravděpodobné, že se Írán bude snažit situaci využít k tomu, aby pár vyměnil za některého ze svých občanů vězněných v Austrálii. Spekuluje se např. nad Negar Ghodskani, které hrozí vyhoštění z Austrálie do USA kvůli obvinění z prodeje zakázaných amerických technologií do Íránu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF Tokina uvádí aktualizovaný atx-i 11-16mm F2.8 CF
Tokina přichází s aktualizovanou verzí svého oblíbeného 11-16mm objektivu. Novinka nese název atx-i 11-16mm F2.8 CF a je lépe optimalizována nejen na pořizování fotografií, ale také natáčení videosekvencí.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem Olympus uvedl PEN E-PL10 s otočným displejem
Olympus představuje nové stylové CSC v podání modelu PEN E-PL10. Tento fotoaparát podporuje natáčení UHD 4K videa, má také o 180° otočný displej pro selfie. Umí nový AP (Advanced Photo) režim pro snazší focení kreativních snímků.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
17.10.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
17.10.2019, návod, Milan Šurkala56 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů