www.digimanie.cz
>
>

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
, , aktualita
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
K oblíbeným
reklama
Jolie King a Mark Firkin měli velký sen, a to procestovat velkou část světa, přičemž svou cestu dokumentovali a zážitky z cest zveřejňovali na YouTube a Instagramu. Bohužel ne vše jde vždy podle plánu, což platí zejména tehdy, když si člověk pořádně nezjistí, co v které zemi vlastně může legálně dělat. Pak i pořizování videozáznamu může být pořádný problém. Hodně vážné je to v poslední době zejména s drony, které mohou být velkým bezpečnostním rizikem a jsou na ně uvalovány regulace v nejrůznějších zemích světa, ať už těch vyspělých nebo rozvojových. A létání s dronem v Íránu opravdu není dobrý nápad. Výše zmíněný pár lidí, známý také jako T.W.O (Two Way Overland), si totiž za létání v blízkosti Teheránu ve zdejším vězení možná odsedí 10 let.
 
 
Pár se v roce 2017 rozhodl opustit klasickou práci a vydal se na cestu z australského Petrhu do britského Londýna. Za tu dobu na Instagramu nasbíral přes 20 tisíc sledujících a začátkem července začalo být podezřelé, že se po 30. červnu, kdy dvojice přijela do Íránu, přestaly ukazovat další příspěvky. Až na místní televizi Manoto TV se objevila zpráva, že byl pár zatčen za létání s dronem v blízkosti Teheránu bez příslušné licence, přičemž pár měl dle těchto zpráv tvrdit, že si nebyl vědom takto striktních zákazů.
 
Nyní jsou oba drženi ve vězení Evin a jak už bylo řečeno, hrozí jim odnětí svobody v délce 10 let. Soud se ale zatím nekonal a je docela pravděpodobné, že se Írán bude snažit situaci využít k tomu, aby pár vyměnil za některého ze svých občanů vězněných v Austrálii. Spekuluje se např. nad Negar Ghodskani, které hrozí vyhoštění z Austrálie do USA kvůli obvinění z prodeje zakázaných amerických technologií do Íránu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí Jak hrají šneci bowling? Umělci vytváří vtipné fotky se šneky namísto lidí
Zajímavé a velmi netradiční fotografie se dají vytvořit i s takovým živočichem, jako je šnek. Umělecké duo vytvořilo celou sérii fotografií a videí, ve kterých šneci obývají miniaturní scény z lidského světa.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala