www.digimanie.cz
>
>

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let

Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
, , aktualita
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
K oblíbeným
reklama
Jolie King a Mark Firkin měli velký sen, a to procestovat velkou část světa, přičemž svou cestu dokumentovali a zážitky z cest zveřejňovali na YouTube a Instagramu. Bohužel ne vše jde vždy podle plánu, což platí zejména tehdy, když si člověk pořádně nezjistí, co v které zemi vlastně může legálně dělat. Pak i pořizování videozáznamu může být pořádný problém. Hodně vážné je to v poslední době zejména s drony, které mohou být velkým bezpečnostním rizikem a jsou na ně uvalovány regulace v nejrůznějších zemích světa, ať už těch vyspělých nebo rozvojových. A létání s dronem v Íránu opravdu není dobrý nápad. Výše zmíněný pár lidí, známý také jako T.W.O (Two Way Overland), si totiž za létání v blízkosti Teheránu ve zdejším vězení možná odsedí 10 let.
 
 
Pár se v roce 2017 rozhodl opustit klasickou práci a vydal se na cestu z australského Petrhu do britského Londýna. Za tu dobu na Instagramu nasbíral přes 20 tisíc sledujících a začátkem července začalo být podezřelé, že se po 30. červnu, kdy dvojice přijela do Íránu, přestaly ukazovat další příspěvky. Až na místní televizi Manoto TV se objevila zpráva, že byl pár zatčen za létání s dronem v blízkosti Teheránu bez příslušné licence, přičemž pár měl dle těchto zpráv tvrdit, že si nebyl vědom takto striktních zákazů.
 
Nyní jsou oba drženi ve vězení Evin a jak už bylo řečeno, hrozí jim odnětí svobody v délce 10 let. Soud se ale zatím nekonal a je docela pravděpodobné, že se Írán bude snažit situaci využít k tomu, aby pár vyměnil za některého ze svých občanů vězněných v Austrálii. Spekuluje se např. nad Negar Ghodskani, které hrozí vyhoštění z Austrálie do USA kvůli obvinění z prodeje zakázaných amerických technologií do Íránu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P Hasselblad uvedl kompaktní objektiv XCD 4/45P
Pro středoformátové fotoaparáty, jako je X1D II, je určen nový pevný objektiv XCD 4/45P. Vyznačuje se velmi kompaktní stavbou, vždyť na délku nemá ani 5 centimetrů a hmotnost dosahuje jen 320 gramů.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější 8K hybridní fotoaparát Sharpu je hotov a levnější
Před rokem představila společnost Sharp prototyp hybridního fotoaparátu, resp. kamery, která je schopna 8K záznamu. Přinese H.265 video, 5,5” dotykovou obrazovku i znatelně nižší cenu, než bylo původně předpokládáno, a to o čtvrtinu.
16.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji Adobe Creative Cloud v akci, nyní o 40 % levněji
Společnost Adobe spustila další prodejní akci. Tentokrát se nabídka týká plného předplatného všech aplikací Creative Cloud a celý balík lze nyní dočasně získat o 40 % levněji. To je opravdu výrazné snížení ceny.
15.1.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů