www.digimanie.cz
>
>
>
>

Levné kompakty Panasonic Lumix S2 a S5

Levné kompakty Panasonic Lumix S2 a S5
, , aktualita
Do třídy levných kompaktů putují nové fotoaparáty Panasonicu, modely Lumix S2 a S5. Nabízí objektiv se 4× optickým zoomem a optickou stabilizací. Fotoaparáty se budou lišit rozlišením 14 MPx u modelu S2 a 16 MPx u verze S5.
K oblíbeným
reklama
Panasonic uvedl na trh dva nové levné kompakty Lumix S2 a S5. Ty nahrazují starší varianty S1 a S3. U obou modelů bylo navýšeno rozlišení o 2 megapixely, a tak má dnes S2 1/2,3" CCD čip se 14 megapixely a S5 pak s 16 MPx. A protože zbytek fotoaparátů je v podstatě shodný s předchůdci, tak to, co je dnes S2, byl donedávna model S3. Změnou je snad jen rychlejší ostření Sonic Speed AF.

Objektiv zůstal totožný, má 4× optický zoom v klasickém rozsahu 28 až 112 milimetrů s průměrnou světelností F3,1 na nejširším ohnisku a vyloženě podprůměrnými F6,5 na nejdelším. Fotoaparát je sice vybaven optickou stabilizací MEGA O.I.S., ale ani to tak špatné světelnosti nemusí vždy pomoci.

Objektiv se skládá ze 6 optických elementů v 5 skupinách, přičemž 3 členy mají dohromady 5 asférických povrchů. Ostřit je možno od 5 centimetrů. Oba fotoaparáty mají automatické nastavování expozice s detekcí pohybu (zvyšování ISO citlivosti při detekci pohybu). Inteligentní expozice se pak snaží prosvětlovat stíny. Citlivosti mají rozsah od ISO 100 do ISO 1600. Podporovány jsou HD videosekvence v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu v Motion JPEG formátu.

Fotoaparát má 2,7" LCD displej s rozlišením 230.000 bodů (320×240 pixelů). Rozměry činí 98×57×21 mm, hmotnost je včetně baterií pouhých 112 gramů. Výdrž Li-Ion akumulátoru je na 280 snímků dle normy CIPA. Interní paměť má kapacitu 70 MB, rozšířit ji můžete SD, SDHC a SDXC kartami. Model S5 se bude nabízet v černé, stříbrné a červené variantě, S2 pak v černé, červené, fialové, růžové a bílé. Dostupnost a cena zatím nebyly oznámeny. U nás bude v prodeji pravděpodobně pouze model S2.

Zdroj: www.dpreview.com, www.panasonic.net
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů