Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Levnější Dynax a levný Acer

, , aktualita
Levnější Dynax a levný Acer
Mezi osmimegapixely vtrhla i společnost Acer díky svému modelu CR-8530. Tento automat má pro kompakty typickou optickou soustavu a kromě velkého LCD displeje zaujme především nízkou cenou. Cenového zpravodajství se týká i další část této zprávy, protože Konica Minolta se rozhodla docela razantně snížit cenu zrcadlovky Dynax 7D.
Levnější Dynax a levný Acer
Novinka od Aceru je velmi úzký (rozměry jsou 91 x 57 x 27 milimetrů) a lehký (váží pouhých 150 g) model. Navíc jeho hliníkové černé tělo vypadá docela atraktivně (viz foto).
Acer CR-8530 je tedy vybaven osmimegapixelovým snímačem typu 1/1,8", kdy celkový počet obrazových buněk je přibližně 8,28 milionů. Maximální velikost fotografie je tedy 3264 x 2448 bodů. Malý je rozsah citlivosti snímače: od 50 do 200 ISO. Objektiv je trojnásobný optický zoom při rozsahu ohniskových vydáleností od 7,5 do 22,5 milimetrů (jeho světelnost nebyla dosud publikována). Toto přiblížení můžete ještě vynásobit čtyřnásobným digitálním zoomem. Novinka zvládá kvalitně ozvučený záznam videa v maximálním rozlišení 640 x 480 bodů, a to nejvyšší rychlostí 30 snímků za sekundu.
Přestože má model na zadní straně obrovský 2,5 palcový LCD zobrazovač (který využívá technologii LTPS - Low Temperature Poly Silicon), tak se povedlo výrobci vměstnat na model i optický hledáček. Tento Acer je napájen Li-ion akumulátorem. Snímky (nebo videozáznam) se ukládají na paměťové karty typu Secure Digital (karta s kapacitou 64 MB je součástí balení). Fotopřístroj CR-8530 je vybaven vysokorychlostním rozhraním USB 2.0. Uživatelé si tak mohou bleskově stáhnout snímky do počítače, anebo je vytisknout přímo na tiskárně kompatibilní s funkcí PictBridge. Nesmíme zapomenout ani na cenu novinky, ta doporučená od výrobce je 8 000 Kč bez DPH.
Další novinkou je relativně razantní snížení ceny šestimegapixelové digitální zrcadlovky Dynax 7D, konkrétně o celých devět tisíc korun. Tělo fotopřístroje se bude prodávat za 40 990 Kč. V setu s objektivem (AF 28 - 100/3,5 - 5,6) potom seženete Dynax 7D za 43 990 Kč.