www.digimanie.cz
>
>
>
>

Levný Panasonic Lumix DMC-LS80 konečně na trhu

Levný Panasonic Lumix DMC-LS80 konečně na trhu
, , aktualita
Společnost Panasonic již v lednu oznámila nový fotoaparát Lumix DMC-LS80, který se nyní reálně dostává na trh. Útočit chce nejen nízkou cenou.
reklama
Požadujete-li opravdu levný digitální fotoaparát, který není jen jednoduché "cvakátko", ale nabídne i inteligentní automatiku, pak pro vás bude možná Panasonic Lumix DMC-LS80 tím pravým. Podle výrobce nabízí velmi rychlé ostření, inteligentní automatický režim iA (inteligentní auto) a v neposlední řadě také možnost natáčet ozvučené videoklipy.Pochopitelně vzhledem k velmi nízké ceně nelze očekávat dech beroucí specifikace. Objektiv Lumix DC Vario tak nabízí pouze 3× násobný zoom s rozsahem 33 - 99 milimetrů. Výhodou je tedy mírně širší ohnisko dovolující například snazší fotografování architektury, na druhé straně maximální přiblížení je tím ještě o něco zmenšeno a jedná se tak snad o jediný kompaktní fotoaparát (s výjimkou profesionální Sigmy DP-1), jehož maximální ohnisko nedosahuje ani 100 mm po přepočtu. Objektiv nabídne průměrnou světelnost F2,8 - F5,1.Funkce iA nabídne pokročilé možnosti automatiky jako volbu ISO citlivosti, stabilizace či detekce tváří. Fotoaparát je vybaven 24MB interní pamětí, kterou lze rozšířit SD nebo SDHC kartami. O napájení se starají tužkové baterie. Panasonic nabízí tento fotoaparát ve stříbrném, černém a růžovém provedení. Cena byla stanovena na pouhých 2995 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů