29.10.2018, Milan Šurkala, aktualita

Společnost Sony spolu s Nikonem a Sandiskem vyvinula XQD paměťové karty. Jejich licenční politika a tlaky však brání dalším výrobcům karet ve smysluplné výrobě. Lexar to tedy vzdává a XQD karty nehodlá vyrábět.

reklama
Rozšíření je jen otázka času | od: nephilim (666)  29.10.201814:06
Nárůst použití XQD karet je jen otázkou času. Sony a Nikon je používají a staví na nich své vrcholné modely. Zatím.
Systém XQD má obrovský potenciál. Foťáky a kamery už dnes generují kolosální objemy dat a z toho plynou požadavky na rychlost uložení těchto dat. Za pár let budou v běžných foťácích snímače o 100MPix a budou točit 12k video. Kam se takové objemy uloží a jak rychle? Je jasné, že tyto firmy musí mít vize, dívat se do budoucnosti a plánovat tuto budoucnost. A to na mnoho let dopředu.
Po smršti proprietárních paměťových médií, které si každá firma vyvinula dle sebe, ovládl standard SD na příjemně dlouhou dobu trh. Možná se svět vrací k dílčím řešením. A možná ne a právě XQD se za pár let stane nástupcem dnešního standardu ­- SD.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Rozšíření je jen otázka času | od: busy (3373)  29.10.201815:19
Vzhladom na to, ako dopadli MemoryStick ­/ SmartMedia ­/ xD karty, sudim ze aj XQD karty casom upadnu do zabudnutia a vecsina sveta bude nadalej slapat na stale rychlejsich a kapacitnejsich SD a CF kartach.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: Rozšíření je jen otázka času | od: Milan Šurkala (5572)  29.10.201816:03
Na klasických CF asi ne, vždyť ty se už dnes v podstatě nepoužívají a jejími nástupci je dávno právě XQD a CFexpress. Osobně bych to viděl spíše na CFexpress, protože je kompatibilní s XQD a vypadá to, že je zde jednodušší licenční politika. Ale to by se toho musel chytit nějaký výrobce, zatím je více těch XQD zařízení ­(Sony, Nikon, Panasonic­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.