www.digimanie.cz
>
>
>

LG GT350 Town: dotykáč s klávesnicí za tři tisíce

LG GT350 Town: dotykáč s klávesnicí za tři tisíce
, , Aktualita
Čtyřřadá QWERTY klávesnice, relativně velký dotekový displej a hlavně napojení na populární sociální sítě, to jsou hlavní přednosti nového mobilního telefonu z dílny LG, který se v těchto dnech objevil za zajímavou cenu v nabídka operátora Vodafone.
K oblíbeným
reklama
Společnost LG v červnu představila první mobilní telefon řady Town, které jsou optimalizovány pro přístup k sociálním sítím. Těmi se rozumí nejen u nás velmi populární Facebook, ale také Orkut a mikroblogovací služba Twitter. Sociálním sítím byl podřízen návrh uživatelského rozhraní, takže se můžeme těšit na rychlé vyhledávání našich kontaktů na Facebooku a mnoho dalšího. Jednotlivé služby jsou sice oddělené, ale tapnutím na jediné tlačítko můžeme výpis z nich aktualizovat současně.

Telefon dostal do vínku 3" displej o rozlišení 320 x 400. Je dotekový, jak je v poslední době zvykem a také kapacitní, což znamená, že k jeho používání nelze použít běžný stylus, ale pouze prst. Oproti mnoha jiným „sociálním“ mobilům (např. od Samsungu) myslí LG také na uživatele píšící delší texty. Vysouvací klávesnice je čtyřřadá a kromě alfanumerických znaků umožňuje přístup k některým funkcím (např. k editoru SMS zpráv a k webovému prohlížeči). Člověk si rovněž může definovat klávesové zkratky, takže pokud neholdujete ovládání přes dotekový displej, vystačíte si v mnoha případech jen s tlačítky.
LG GT350 Town rozhodně nepatří mezi špičkové fotomobily. Novinka disponuje pouze 2 Mpix snímačem, což je dnes výrazně podprůměrná hodnota a nikoho ze židle nenadzvedne. Pokud však LG nasadí zajímavou cenu, jistě si telefon své fanoušky najde. Pořízené fotografie lze odesílat nejen v MMS zprávě a v e-mailu, ale můžeme je vložit k profilu na sociální sítí. Kromě Wi-Fi lze k připojení k Internetu využít rovněž GPRS, EDGE a rychlé HSDPA. Z bezdrátových technologií zmiňme ještě Bluetooth, který můžeme použít také k připojení stereo sluchátek.

Rozměry mobilu činí 109 x 53 x 16 mm, hmotnost však LG neuvádí. Telefon funguje v GSM sítích na frekvenci 900, 1800 a 1900 MHz. Podle oficiálních informací se LG GT350 Town objeví na pultech evropských obchodů v červenci 2010, již nyní ho můžeme zakoupit u operátora Vodafone za 3 177 Kč.

Zdroj: LG
Nejnovější články
Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR Sony A7R IV dostává 61MPx FF čip s 15EV DR
Sony dnes představilo nový full frame fotoaparát A7R IV (ILCE-7RM4), který přináší zbrusu nový full frame čip se 61MPx rozlišením. Slibuje také nadprůměrný 15EV dynamický rozsah a vylepšené hybridní zaostřování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem I'm Back MF: levná digitální stěna pro středoformát s 1/2,33" čipem
Na Kickstarteru se objevila vskutku netradiční koncepce digitální stěny pro středoformáty s vysokou kompatibilitou s různými systémy. Ta bude stát jen pár set dolarů, cenou za to ale bude jen maličký 1/2,33" CMOS snímač.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
15.7.2019, recenze, Milan Šurkala25 komentářů
Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF
Venus Optics má už poměrně širokou nabídku objektivů a nyní oznamuje další dvě "novinky". Jde sice už o známé objektivy 15mm F2 Zero-D a 10-18mm F4.5-5.6, ty ale budou nově dostupné i pro Nikon Z a 15mm verze i pro Canon RF.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala