www.digimanie.cz
>
>
>

LG Optimus GT540 – Elegán s Androidem

LG Optimus GT540 – Elegán s Androidem
, , Aktualita
Operační systém Google Android se již nepoužívá pouze v zařízeních pro technologické nadšence, ale své místo si našel i ve smartphonech pro běžné uživatele. Důkazem toho je nový LG Optimus, který je zaměřen na zábavu, multimédia a hlavně sociální sítě.
K oblíbeným
reklama
Společnost LG před několika dny zveřejnila kompletní oficiální specifikaci novéno smartphonu s operačním systémem Google Android (bohužel jen ve verzi 1.6), modelu Optimus GT540. Letmým pohledem na seznam funkcí zjistíme, že se nejedná o typický přístroj pro práci, ale spíše pro zábavu. LG Optimus disponuje vylepšenou domovskou obrazovkou, na kterou můžeme umístit nejen zástupce na oblíbené aplikace, ale také widgety informující o novinkách na sociálních sítích, např. na Facebooku, Twitteru či Bebo.
Nový smartphone pracuje v GSM sítích na frekvencích 850, 900, 1800 a 1900 MHz, k dispozici je také rychlé datové připojení v podobě HSDPA, které nabízí teoretickou rychlost přenosu až 7,2 Mbps. Velkou část přední části smartphonu zabírá dotekový displej s obvyklým rozlišením 320 x 480 obrazových bodů, délka úhlopříčky rezistivního dotekového displeje však činí jen 3". Majitelé smartphonu se tak mohou těšit na velmi jemný obraz, který je však vyvážený menšími ovládacími prvky a tím pádem i horší ovladatelností např. v dopravních prostředcích či za chůze.

LG Optimus dostal do vínku 3 Mpix fotoaparát s funkcí automatické detekce obličeje. Snímky lze ukládat nejen do interního úložiště o velikosti 130 MB, ale také na paměťovou kartu standardu microSD. Telefon podporuje média o velikosti max. 32 GB. Smartphone zvládá také nahrávání videosekvencí ve formátu MPEG4 a rychlostí 15 snímků za vteřinu. Rozlišení je omezeno na 640 x 480 obrazových bodů.
Majitelé novinky se mohou rovněž těšit na satelitní přijímač A-GPS, Wi-Fi i na Bluetooth ve verzi 2.1. LG Optimus GT540 váží 115 gramů, jeho rozměry činí 109 x 55 x 13 mm. V balení kromě smartphonu najdeme také 1500 mAh akumulátor, uživatelský manuál, microUSB kabel, sluchátka a paměťovou kartu o kapacitě 2 GB.

Zdroj: LG
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala