www.digimanie.cz
>
>
>

LG Optimus GT540 – Elegán s Androidem

LG Optimus GT540 – Elegán s Androidem
, , Aktualita
Operační systém Google Android se již nepoužívá pouze v zařízeních pro technologické nadšence, ale své místo si našel i ve smartphonech pro běžné uživatele. Důkazem toho je nový LG Optimus, který je zaměřen na zábavu, multimédia a hlavně sociální sítě.
K oblíbeným
reklama
Společnost LG před několika dny zveřejnila kompletní oficiální specifikaci novéno smartphonu s operačním systémem Google Android (bohužel jen ve verzi 1.6), modelu Optimus GT540. Letmým pohledem na seznam funkcí zjistíme, že se nejedná o typický přístroj pro práci, ale spíše pro zábavu. LG Optimus disponuje vylepšenou domovskou obrazovkou, na kterou můžeme umístit nejen zástupce na oblíbené aplikace, ale také widgety informující o novinkách na sociálních sítích, např. na Facebooku, Twitteru či Bebo.
Nový smartphone pracuje v GSM sítích na frekvencích 850, 900, 1800 a 1900 MHz, k dispozici je také rychlé datové připojení v podobě HSDPA, které nabízí teoretickou rychlost přenosu až 7,2 Mbps. Velkou část přední části smartphonu zabírá dotekový displej s obvyklým rozlišením 320 x 480 obrazových bodů, délka úhlopříčky rezistivního dotekového displeje však činí jen 3". Majitelé smartphonu se tak mohou těšit na velmi jemný obraz, který je však vyvážený menšími ovládacími prvky a tím pádem i horší ovladatelností např. v dopravních prostředcích či za chůze.

LG Optimus dostal do vínku 3 Mpix fotoaparát s funkcí automatické detekce obličeje. Snímky lze ukládat nejen do interního úložiště o velikosti 130 MB, ale také na paměťovou kartu standardu microSD. Telefon podporuje média o velikosti max. 32 GB. Smartphone zvládá také nahrávání videosekvencí ve formátu MPEG4 a rychlostí 15 snímků za vteřinu. Rozlišení je omezeno na 640 x 480 obrazových bodů.
Majitelé novinky se mohou rovněž těšit na satelitní přijímač A-GPS, Wi-Fi i na Bluetooth ve verzi 2.1. LG Optimus GT540 váží 115 gramů, jeho rozměry činí 109 x 55 x 13 mm. V balení kromě smartphonu najdeme také 1500 mAh akumulátor, uživatelský manuál, microUSB kabel, sluchátka a paměťovou kartu o kapacitě 2 GB.

Zdroj: LG
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře