www.digimanie.cz
>
>
>

LG připravuje foto-mobil s 7 MPix

, , aktualita
Trvalo docela dlouho než se digitální kompakty propracovaly k rozlišení 7 MPix. Nástup fotících mobilních telefonů je však, zdá se, mnohem rychlejší. Zatímco ještě před nedávnem jsme coby horkou novinku oznamovali třímegapixelový foto-mobil,...
K oblíbeným
reklama
Trvalo docela dlouho než se digitální kompakty propracovaly k rozlišení 7 MPix. Nástup fotících mobilních telefonů je však, zdá se, mnohem rychlejší. Zatímco ještě před nedávnem jsme coby horkou novinku oznamovali třímegapixelový foto-mobil, dnes zpráva na webovém serveru dpreview.com uvádí, že LG připravuje model s neuvěřitelnými 7 MPix. Očekává se, že bude přístroj vybaven snímačem vyrobeným v továrnách Canonu. Jisté nebezpečí takto vyspělých snímačů tkví v tom, že velké rozlišení klade vysoké nároky na paměť, navíc miniaturní snímače zpravidla trpí nadměrným šumem.
Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů