www.digimanie.cz
>
>

Lidé mu chodili přes trávník, inženýr proto napojil zavlažovač na AI kameru

Lidé mu chodili přes trávník, inženýr proto napojil zavlažovač na AI kameru
, , aktualita
Pokud lidé chodí přes trávník, na který by vstupovat neměli, je možné tuto situaci řešit mnoha způsoby. Cedule s nápisy patří mezi ty méně kreativní, youtuber namísto toho vytvořil systém, který dokáže rozpoznávat člověka a spustit stříkající zavlažovač.
K oblíbeným
reklama
Cesta k pěknému zelenému trávníku je někdy velmi trnitá. Zvláště pokud přes holá místa, na kterých raší nová tráva, neustále chodí mnoho lidí. Své o tom ví i inženýr a youtuber Ryder, který si naprogramoval systém s AI kamerou pro detekci osob a připojil ho k zahradnímu zavlažovači. 

Toto opatření má za cíl z jeho trávníku vyhnat nezvané kolemjdoucí, protože mechanismus se spustí pouze v případě, když systém na pozemku detekuje člověka. Následuje tedy moment překvapení, kdy většina osob z trávníku před stříkající vodou raději prchá a po trávě už nešlape. 
 

Město, kde Ryder bydlí, zhruba před rokem odstranilo kus chodníku před jeho domem. Na trávníku tak zbyl pruh nevzhledné hlíny, na kterém příliš nerostla tráva, a i když se Ryder snažil o vypěstování nové, kvůli procházejícím lidem se nedařilo. Aby tento problém vyřešil, rozhodl se však využít originálnější přístup než vylepení cedule s prosbou, aby kolemjdoucí na trávník nevstupovali. 

Ryder využil Wyze kameru k rozpoznávání řady objektů včetně lidí. Toto zajímavé řešení zákazu vstupu na trávník a vyhánění lidí pomocí zavlažovače sám youtuber označuje jako velmi neetické plýtvání svým inženýrským titulem, systém vytvořil ale zejména pro zábavu. Díky tomuto nápadu vzniklo celé video na YouTube, v němž jsou obsaženy i záběry překvapených kolemjdoucích, které zasáhla vodní sprška. Všichni zúčastnění nakonec se zveřejněním záběrů souhlasili.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů