Dobre Sakini dobre,hmm a jakouze zdravotni pojistku jsi to vlastne v usa mel?
Jedine v cem mas pravdu je to,ze zdravotnictvi je zde velky business avsak i presto tady mlatit castkama treba $80000.00 za zubni mustek je pro trochu znale k smichu. Leda,ze jsi mel na mysli nejakeho cerneho rappera co si nechal udelat diamantovy mustek pres pul huby :).
Odpovědět0 0
To pro to sérum na chřestýši kousnutí musel na měsíc že si za to účtovali 2 miliony Kč? Za chyby by měl člověk platiti ale tohle je trochu moc! Docela by mě zaímal ceník toho amerického pojištění.
Odpovědět0 0
Já si nyní vůbec nejsem jistý, ale je docela možné, že to sérum je dělané speciálně proti těm chřestýšům a vzhledem k tomu, že takových uštknutí je úplné minimum, tak třeba ani žádné nemají na skladě a tak ho musejí přímo vyrobit. No a to samozřejmě může být drahé dělat sérum pro jednoho člověka. Třeba se to skládá z nějakých látek, které jsou těžko sehnatelné či komplikovaně se vyrábí.
Odpovědět0 0
To sérum má dost omezenou životnost a skladuje se ho malé množství, takže se k němu nedostává lehce, ale v tom ta cenová bomba nevězí. Takhle to vypadá v privatizovaném zdravotnictví, ve státě který nemá povinné zdravotní pojištění, a velká část obyvatelstva z nějakého důvodu není pojištěná (buď na to nemají, nebo měli jiné priority). Potom když nejsi dostatečně dobře pojištěný, nebo nedejbože úplně nepojištěný, tak tě malý pobyt v nemocnici bez problémů celoživotně zruinuje. Viděl jsem případ mladé holky z New Yorku, kterou na noze pokousal rotvailer, a ošetření s léčbou v nemocnici jí vyneslo účet za půl milionu dolarů. Nebýt toho že to ta nemocnice nakonec odepsala jako charitativní akci, celý život by už nebyla šťastná.
Odpovědět0 0
To je nesmysl. Soukromé pojištění nezdražuje zdravotní péči do takových absurdních částek. Ale neznám americké prostředí, nedokážu říci přesné příčiny vzniku cen takovýchto úrovní.
No a jinak se nemá smysl zabývat jednotlivými případy nezodpovědného přístupu k životu. Pojištění při cestování do zahraničí také není povinné (ani u nás) a kdybych se prostě někdy nepojistil a něco by se mi tam stalo, tak bych pak také zaplatil majlant z vlastní kapsy. S mými příjmy - jakožto občana ČR bych si pak rovnou mohl hodit provaz.
Odpovědět0 0
Americký systém je mnohem složitější, a vztahy mezi pojišťovnami a nemocnicemi extrémně komplexní. Za rozumné peníze nedostaneš pojištění se kterým tě vezmou kdekoliv jako u nás s VZP, každá pojišťovna má své smluvní lékaře a nemocnice, když půjdeš k nesmluvnímu záleží na tom jestli pojišťovna bude souhlasit s úhradou (jako že často ne), a když budeš mít smůlu tak tě v bezvědomí dovezou do nesmluvní nemocnice, zachrání ti život a pojišťovna na ně pak udělá dlouhý nos, a dostaneš účet na dřevo. Ne nadarmo se tomu za oceánem říká zdravotní průmysl, ceny za cokoliv tam jsou neskutečně přemrštěné, tam zdravotní pojištění není kvůli zdraví lidí ale kvůli vývaru a důkladně si hlídají aby nevydali na hlavu víc než dostanou, není ani neomezený limit od pojišťovny ale pouze do výše na kterou je člověk pojištěný - a nedejbože dostat rakovinu, to se u běžných pojištěnců rovnou zamítá. Kdo nemá prémiovou pojistku, nemůže počítat s takovým celoplošným krytím na jaké jsme zvyklí mi. A to nemluvím o zubech, na ty je pojištění extra a bez něho třeba běžný můstek stojí klidně i 80 tisíc dolarů. My Češi většinou ani netušíme co máme, jak dobře jsme pokrytí zdravotním pojištěním, pro nás je to přirozené protože ho musíme mít (stačí se podívat na tuzemské případy když si na zdravotním někdo udělá dluh, co to způsobuje když vážně onemocní).
Odpovědět1 1