reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Light L16, kompakt s 16 snímači vytváří 52MPx snímky

8.10.2015, Milan Šurkala, aktualita
Light L16 je nový kompaktní fotoaparát, který má 16 různých snímačů s třemi různými typy objektivů. Může fotit až 10 snímači najednou a umožňuje měnit hloubku ostrosti i po vyfocení snímků podobně jako Lytro.
Velmi zajímavým konceptem fotoaparátu je nový Light L16. Tento kompakt není vůbec obyčejný, protože na jeho přídi najdete 16 objektivů pro 16 malých snímačů. Je zde 5 objektivů 35mm F2,4 s možností ostřit od 10 cm, dále 5 objektivů 70mm F2,4 s ostřením od 40 cm a konečně 6 objektivů 150mm F2,4, které jsou schopné zaostřit od jednoho metru. Fotoaparát tak nabídne optický zoom v rozsahu 35 až 150 milimetrů, kdy výsledný snímek vzniká kombinací až 10 snímků s náročným postprocessingem.


Lytro L16


Ačkoli jsou použité malé snímače s periskopickými objektivy, díky sloučení tolika expozic je možné výrazně vylepšit kvalitu fotografií a ty mohou mít rozlišení až 52 megapixelů. Multiexpozice navyšuje jak detaily, tak i snižuje šum a je možné ji použít i pro paralelní HDR (různé expozice se vyfotí najednou a nikoli sekvenčně po sobě).


Lytro L16 oba pohledy


Nechybí ani možnost natáčet 4K videosekvence, fotografie se ukládají ve formátu JPEG, TIFF nebo do RAWu (DNG soubory). K dispozici je i dvoutónový blesk jako na některých smartphonech. Výhodou multiexpozice je i možnost měnit hloubku ostrosti v postprocessingu a autoři hovoří, že se hloubkou ostrosti může vyrovnat DSLR s F1,2 objektivem.


Lytro L16 displej


Fotoaparát je vybaven GPS modulem a akcelerometrem. Fotoaparát si lze rezervovat za sníženou cenu $1299. Od 6. listopadu bude stát $1699. Levný tedy rozhodně nebude, ale při tolika objektivech a čipech to asi ani nikoho nepřekvapí. Na stránkách výrobců najdete i ukázkové snímky.
Zdroj: light.co

Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama