www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami
, , aktualita

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

K oblíbeným
reklama
Dlouhých šest let trval vývoj objektivu Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II. O něčem podobném se např. mluvilo už v roce 2015, tehdy to byl ještě Petzval 58mm f/1.9. Novinka se má vyznačovat ostrou kresbou a tzv. swirl bokehem (zatočeným rozmazaným pozadím). Má však možnost ovládat nejen hodnotu přiclonění z F1,7 až na F22 pomocí 8lamelové irisové clony, ale také tvar clonového otvoru.
 
Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II
 
Druhý ovladač totiž umožňuje použít různé tvary clonového otvoru (Waterhouse Special Aperture). Je zde klasický kulatý otvor, slunce, pěticípá hvězda, srdce a sněhová vločka. Objektiv je určen pro full frame CSC fotoaparáty s bajonetem Sony FE, Canon RF a Nikon Z. Cena novinky byla v předobjednávkách stanovena na 449 EUR. V prodeji budou tři barevné varianty, retro model z mosazi, dále mosazná verze s černým lakem a pak varianta z anodizovaného hliníku. 
 
Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala