www.digimanie.cz
>
>
>

Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami
, , aktualita

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

K oblíbeným
reklama
Dlouhých šest let trval vývoj objektivu Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II. O něčem podobném se např. mluvilo už v roce 2015, tehdy to byl ještě Petzval 58mm f/1.9. Novinka se má vyznačovat ostrou kresbou a tzv. swirl bokehem (zatočeným rozmazaným pozadím). Má však možnost ovládat nejen hodnotu přiclonění z F1,7 až na F22 pomocí 8lamelové irisové clony, ale také tvar clonového otvoru.
 
Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II
 
Druhý ovladač totiž umožňuje použít různé tvary clonového otvoru (Waterhouse Special Aperture). Je zde klasický kulatý otvor, slunce, pěticípá hvězda, srdce a sněhová vločka. Objektiv je určen pro full frame CSC fotoaparáty s bajonetem Sony FE, Canon RF a Nikon Z. Cena novinky byla v předobjednávkách stanovena na 449 EUR. V prodeji budou tři barevné varianty, retro model z mosazi, dále mosazná verze s černým lakem a pak varianta z anodizovaného hliníku. 
 
Lomography Petzval 55mm f/1.7 Mk II
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala31 komentářů