www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85
, , Aktualita
Od března letošního roku bude nabídku kompaktů značky Panasonic otevírat nový model Lumix LS85. Oproti předchůdci dostane především větší 4× optický zoom. Nechybí ani výkonný procesor Venus Engine IV a s ním spojené funkce nebo optická stabilizace.
K oblíbeným
reklama
Nový kompakt Lumix LS85 bude od března výchozím modelem značky Panasonic. Předpokládá se velmi nízká cena. Základem je malý 1/2,5" CCD čip, rozlišení naštěstí zůstává na 8 megapixelech a výrobce tedy nezvolil při takto malém čipu zbytečně vysoké rozlišení 10 MPx jako u modelu FS7. Objektiv fotoaparátu nabízí na svou cenovou třídu velmi pěkný 4× optický zoom, který začíná na 33 milimetrech. Je tak trošku širokoúhlejší, než je standardních 35 mm, ale výrazný rozdíl to nebude. Světelnost F2,8 na nejširším ohnisku je velmi dobrá, bohužel F5,9 na nejdelším je výrazný podprůměr, i když v dnešní době málo světelných objektivů se jedná už skoro standard, což je velká škoda. Situaci naštěstí zachraňuje poměrně účinná optická stabilizace MEGA O.I.S.Fotoaparát ostří od 50 cm, v případě makro režimu pak od 5 centimetrů. Automatické ostření zvýšilo počet zón z pěti na devět. Rozsah citlivostí začíná na ISO 80 a končí u ISO 1600. Vysokocitlivostní režim nabízí dokonce ISO 1600 až ISO 6400, ale kvalita fotografií nebude při takto malém čipu valná. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/2000 s až 8 sekund, v režimu Hvězdná obloha pak 15, 30 nebo 60 sekund. Clona na nejširším ohnisku může nabývat dvou hodnot, F2,8 a F8,0, na nejdelším pak F5,9 nebo F16.Inteligentní automatika fotoaparátu zahrnuje speciální režim iA i jeho podčásti jako Inteligentní ISO (zvyšování ISO citlivosti při dynamické scéně, a tedy zmrazování pohybu), Inteligentní detekce scény a Detekce tváří. Funkce Quick AF zaostřuje už při spouštění fotoaparátu, a tak by vám nemělo utéct tolik záběrů z důvodu dlouhého nabíhání fotoaparátu a pomalého ostření. Fotoaparát totiž naběhne za 1,8 sekundy po zapnutí, což je na kompakt dobrý výsledek a prodleva zmáčknutí spouště je jen 0,007 sekundy. Sekvenční snímání v plném rozlišení zvládne až 3 snímky za sekundu, nicméně lze takto pořídit jen 7 snímků v nižší kvalitě a 4 ve vyšší. V rozlišení do 3 megapixelů můžete snímat až 4,5 snímků za sekundu. Nekonečné sériové snímání nabízí rychlost 2,0 fps.Videosekvence lze pořizovat v maximálním rozlišení 848×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Nechybí možnost pořizovat HD fotografie s rozlišením 1920×1080 pixelů. LCD displej má malou úhlopříčku 2,5" a standardní rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Podporovány jsou SD, SDHC a MMC karty, interní paměť má kapacitu 50 MB. Napájení zajišťují dvě AA baterie, při použití nabíjecích NiMh článků uvádí výrobce výdrž 550 snímků na jedno nabití. Při rozměrech 96,7 × 62 × 29,8 mm váží 128 gramů. Včetně paměťové karty a baterií je to potom 176 gramů. Panasonic Lumix LS85 bude k dispozici od března ve stříbrné, černé a fialové barvě.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala