www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85
, , Aktualita
Od března letošního roku bude nabídku kompaktů značky Panasonic otevírat nový model Lumix LS85. Oproti předchůdci dostane především větší 4× optický zoom. Nechybí ani výkonný procesor Venus Engine IV a s ním spojené funkce nebo optická stabilizace.
reklama
Nový kompakt Lumix LS85 bude od března výchozím modelem značky Panasonic. Předpokládá se velmi nízká cena. Základem je malý 1/2,5" CCD čip, rozlišení naštěstí zůstává na 8 megapixelech a výrobce tedy nezvolil při takto malém čipu zbytečně vysoké rozlišení 10 MPx jako u modelu FS7. Objektiv fotoaparátu nabízí na svou cenovou třídu velmi pěkný 4× optický zoom, který začíná na 33 milimetrech. Je tak trošku širokoúhlejší, než je standardních 35 mm, ale výrazný rozdíl to nebude. Světelnost F2,8 na nejširším ohnisku je velmi dobrá, bohužel F5,9 na nejdelším je výrazný podprůměr, i když v dnešní době málo světelných objektivů se jedná už skoro standard, což je velká škoda. Situaci naštěstí zachraňuje poměrně účinná optická stabilizace MEGA O.I.S.Fotoaparát ostří od 50 cm, v případě makro režimu pak od 5 centimetrů. Automatické ostření zvýšilo počet zón z pěti na devět. Rozsah citlivostí začíná na ISO 80 a končí u ISO 1600. Vysokocitlivostní režim nabízí dokonce ISO 1600 až ISO 6400, ale kvalita fotografií nebude při takto malém čipu valná. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/2000 s až 8 sekund, v režimu Hvězdná obloha pak 15, 30 nebo 60 sekund. Clona na nejširším ohnisku může nabývat dvou hodnot, F2,8 a F8,0, na nejdelším pak F5,9 nebo F16.Inteligentní automatika fotoaparátu zahrnuje speciální režim iA i jeho podčásti jako Inteligentní ISO (zvyšování ISO citlivosti při dynamické scéně, a tedy zmrazování pohybu), Inteligentní detekce scény a Detekce tváří. Funkce Quick AF zaostřuje už při spouštění fotoaparátu, a tak by vám nemělo utéct tolik záběrů z důvodu dlouhého nabíhání fotoaparátu a pomalého ostření. Fotoaparát totiž naběhne za 1,8 sekundy po zapnutí, což je na kompakt dobrý výsledek a prodleva zmáčknutí spouště je jen 0,007 sekundy. Sekvenční snímání v plném rozlišení zvládne až 3 snímky za sekundu, nicméně lze takto pořídit jen 7 snímků v nižší kvalitě a 4 ve vyšší. V rozlišení do 3 megapixelů můžete snímat až 4,5 snímků za sekundu. Nekonečné sériové snímání nabízí rychlost 2,0 fps.Videosekvence lze pořizovat v maximálním rozlišení 848×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Nechybí možnost pořizovat HD fotografie s rozlišením 1920×1080 pixelů. LCD displej má malou úhlopříčku 2,5" a standardní rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Podporovány jsou SD, SDHC a MMC karty, interní paměť má kapacitu 50 MB. Napájení zajišťují dvě AA baterie, při použití nabíjecích NiMh článků uvádí výrobce výdrž 550 snímků na jedno nabití. Při rozměrech 96,7 × 62 × 29,8 mm váží 128 gramů. Včetně paměťové karty a baterií je to potom 176 gramů. Panasonic Lumix LS85 bude k dispozici od března ve stříbrné, černé a fialové barvě.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let Námořník ze slavné fotografie zemřel ve věku 95 let
Slavná fotografie "V-J Day in Times Square" Alfreda Eisenstaedta zobrazuje námořníka George Mendonsu, který z radosti nad koncem války políbil okolo jdoucí sestřičku. Ten zemřel ve věku 95 let těsně před svými dalšími narozeninami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji Šrotovné u Panasonicu: Lumix S1/S1R s objektivy až o 15600 Kč levněji
Pokud si děláte zálusk na nový full frame CSC fotoaparát Panasonic Lumix S1 nebo S1R a některé objektivy, tak má pro vás Panasonic připravenu akci typu "šrotovné". Za odkup starého CSC nebo DSLR můžete dostat slevu až 15600 Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru Lensrentals si vyrobili šílený objektiv s 270° úhlem záběru
Společnost Lensrentals je známá především jako půjčovna objektivů v USA. Zdejší zaměstnanci si ale i rádi hrají a tak se rozhodli vytvořit doslova šílený objektiv C-4 Optics 4.9mm, f/3.5 Hyper Fish-Eye, který vidí i daleko za sebe.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth Panasonic Lumix TZ95 dostává lepší EVF a Bluetooth
Druhou dnes představenou fotografickou novinkou společnosti Panasonic je kapesní ultrazoom Lumix TZ95. Ten má 20MPx senzor, 30× optický zoom a nově dostává podporu Bluetooth a např. i lepší elektronický hledáček s vyšším rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II Panasonic uvádí inovovaný ultrazoom Lumix FZ1000 II
I když je na trhu už dlouhou domu Lumix FZ2000, společnost Panasonic aktualizovala i jeho předchůdce Lumix FZ1000. Ten dostal dvojku do názvu, přináší např. vyšší rozsah clon, Bluetooth a další změny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů