www.digimanie.cz
>
>
>
>

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85

Low-end Panasonicu v podobě modelu Lumix LS85
, , Aktualita
Od března letošního roku bude nabídku kompaktů značky Panasonic otevírat nový model Lumix LS85. Oproti předchůdci dostane především větší 4× optický zoom. Nechybí ani výkonný procesor Venus Engine IV a s ním spojené funkce nebo optická stabilizace.
K oblíbeným
reklama
Nový kompakt Lumix LS85 bude od března výchozím modelem značky Panasonic. Předpokládá se velmi nízká cena. Základem je malý 1/2,5" CCD čip, rozlišení naštěstí zůstává na 8 megapixelech a výrobce tedy nezvolil při takto malém čipu zbytečně vysoké rozlišení 10 MPx jako u modelu FS7. Objektiv fotoaparátu nabízí na svou cenovou třídu velmi pěkný 4× optický zoom, který začíná na 33 milimetrech. Je tak trošku širokoúhlejší, než je standardních 35 mm, ale výrazný rozdíl to nebude. Světelnost F2,8 na nejširším ohnisku je velmi dobrá, bohužel F5,9 na nejdelším je výrazný podprůměr, i když v dnešní době málo světelných objektivů se jedná už skoro standard, což je velká škoda. Situaci naštěstí zachraňuje poměrně účinná optická stabilizace MEGA O.I.S.Fotoaparát ostří od 50 cm, v případě makro režimu pak od 5 centimetrů. Automatické ostření zvýšilo počet zón z pěti na devět. Rozsah citlivostí začíná na ISO 80 a končí u ISO 1600. Vysokocitlivostní režim nabízí dokonce ISO 1600 až ISO 6400, ale kvalita fotografií nebude při takto malém čipu valná. Expoziční časy jsou v rozmezí 1/2000 s až 8 sekund, v režimu Hvězdná obloha pak 15, 30 nebo 60 sekund. Clona na nejširším ohnisku může nabývat dvou hodnot, F2,8 a F8,0, na nejdelším pak F5,9 nebo F16.Inteligentní automatika fotoaparátu zahrnuje speciální režim iA i jeho podčásti jako Inteligentní ISO (zvyšování ISO citlivosti při dynamické scéně, a tedy zmrazování pohybu), Inteligentní detekce scény a Detekce tváří. Funkce Quick AF zaostřuje už při spouštění fotoaparátu, a tak by vám nemělo utéct tolik záběrů z důvodu dlouhého nabíhání fotoaparátu a pomalého ostření. Fotoaparát totiž naběhne za 1,8 sekundy po zapnutí, což je na kompakt dobrý výsledek a prodleva zmáčknutí spouště je jen 0,007 sekundy. Sekvenční snímání v plném rozlišení zvládne až 3 snímky za sekundu, nicméně lze takto pořídit jen 7 snímků v nižší kvalitě a 4 ve vyšší. V rozlišení do 3 megapixelů můžete snímat až 4,5 snímků za sekundu. Nekonečné sériové snímání nabízí rychlost 2,0 fps.Videosekvence lze pořizovat v maximálním rozlišení 848×480 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Nechybí možnost pořizovat HD fotografie s rozlišením 1920×1080 pixelů. LCD displej má malou úhlopříčku 2,5" a standardní rozlišení 230.000 bodů (320×240 pixelů). Podporovány jsou SD, SDHC a MMC karty, interní paměť má kapacitu 50 MB. Napájení zajišťují dvě AA baterie, při použití nabíjecích NiMh článků uvádí výrobce výdrž 550 snímků na jedno nabití. Při rozměrech 96,7 × 62 × 29,8 mm váží 128 gramů. Včetně paměťové karty a baterií je to potom 176 gramů. Panasonic Lumix LS85 bude k dispozici od března ve stříbrné, černé a fialové barvě.

Zdroj: TZ Panasonic
Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů